„Huawei P30” apžvalga

Ignas Petrikonis

2019-09-17, 01:00 (atnaujinta 2022-11-29, 01:58)

3 komentarai (-ų)
„Huawei P30” apžvalga

Vienas garsus NASCAR lenktynininkas mėgdavo sakyti, kad antros vietos laimėtojas yra pirmas pralaimėtojas. Panašiai būna ir gyvenime - pavyzdžiui, daugelis žinome Neil'ą Armstrong'ą, kuris pirmasis išsilaipino Mėnulyje, bet 20 minučių vėliau tai atlikęs Buzz'as Aldrin'as daug kam yra negirdėtas asmuo. Šią analogiją galima pritaikyti ir šių metų pirmoje pusėje pristatytoje „Huawei P30” išmaniųjų serijoje, kurios lyderis „Huawei P30 Pro” nušlavė turbūt visus įmanomus fotografijos testus, „EISA” asociacijos buvo tituluotas metų išmaniuoju, ir apžvelgtas kone visų garsiausių apžvalgininkų.

Deja, jo mažesnis ir pigesnis brolis „Huawei P30” kone iškart buvo nurašytas, nesusilaukė pakankamai dėmesio ir tarsi liko „Pro” versijos šešėlyje. Tai lėmė gana drastišką jo kainos kritimą ir taip tik dar labiau paskatino mus duoti antrą šansą „P30” ir atsakyti į pagrindinį klausimą - pirkti „Huawei P30” ar rinktis kitą išmanųjį telefoną. Norintiems sužinoti geriausias šio telefono kainas Lietuvoje - siūlome jas peržiūrėti portale kainos.lt.

Dizainas

Prisimenu, kai nuo pernai pristatyto „Huawei P20 Pro” saulėlydžio pavadinimo spalvos nugarėlės negalėjau atitraukti akių. Violetinė, pereinanti į žalią ar net mėlyną tarsi glostė mano viduje tūnantį estetą. Deja, „P30” to paties padaryti nesugebėjo.

Vos iš dėžutės išsitraukęs „Aurora” spalvos versiją turbūt pirmąkart negalėjau pasakyti, patinka man šis atspalvis ar ne. Iš žalios į mėlyną pereinanti nugarėlė ir kontrastuojantys šviesiai žali šonai be abejonės atrodo madingai (ką tik pristatytas „iPhone 11 Pro” taip pat turi žalios spalvos versiją), bet bent jau man tokia spalvų paletė asocijuojasi su vasara ir šortais, o ne su rudeniu ir kostiumu. Be abejonės, galima rinktis ir nuobodų juodą modelį, tiesiog liūdna, jog pirmtako spalva nepersikėlė į įpėdinį.

Užtat surinkimas net ir vertinant objektyviai yra tiesiog puikus. Nugarėlę ir ekraną dengia įbrėžimams atsparus stiklas (deja, ne „Gorilla Glass”), o juos tarpusavyje laiko aliuminio rėmas. Mane labai stipriai sužavėjo korpuso plonumas, siekiantis vos 7,6mm bei vos 165 gramų svoris. Nors esu sunkesnių telefonų fanas (kažkodėl sunkus korpusas mano smegenyse siejasi su kokybe), bet „P30” kažkaip sugeba tą patį atlikti ir sverdamas mažiau - korpusas atrodo tikrai tankus ir tvirtas. Žinote, kas stebina labiausiai? Jog tokio dydžio ir manekeno plonumo įrenginyje atsirado vietos 3,5mm ausinių jungčiai, kuo pasigirti negali „P30 Pro”. Užtat brangesnis brolis atsparesnis vandeniui ir dulkėms, „P30” gali pasigirti tik simboliniu IP53 sertifikatų.

Na o dabar pereikime prie nenušlifuotų kampų, tiesiogine prasme. Praeitų metų „P20 Pro” peikiau dėl nelabai sklandžiai į rėmelį pereinančios nugarėlės ir tą patį galiu pasakyti apie trisdešimtuką. Suprantu, kad kampai yra skiriamasis „P” serijos bruožas, na bet galinė telefono dalis tikrai galėjo būti labiau lenkta ir maloniau gulėti delne. Aišku, viską kompensuoja labai kompaktiškas dydis. „P30” labai nesunkiai galima valdyti viena ranka, dešinėje pusėje esančius įjungimo ir garso reguliavimo klavišus nesunku paspausti neperėmus ar nepaslinkus telefono žemyn. Žodžiu, tikras malonumas tiems, kas nenori plytos delne ir kišenėje. Beje, vos nepamiršau, dėžutėje pridedamas skaidrus dėklas skirtas ne šiaip sau - iš korpuso išsikišančios kameros neleidžia prietaisui stabiliai gulėti ant stalo ir tai išsprendžiama praktiškai tik šiuo aksesuaru.

Ekranas

Jau ne kartą esu pastebėjęs, jog gamintojai į pigesnes savo flagmanų versijas yra linkę montuoti ne tokį kokybišką ekraną - taip efektyviausiai mažinama gamybos kaina. Tačiau „Huawei” šiemet nepasišiukšlino ir į mažesnį modelį įdiegė identiškos kokybės matricą.

„Huawei P30” AMOLED technologijos ekranas iš tiesų yra labai geras. 6.1 colio įstrižainei FHD rezoliucijos yra iki kaklo, tad šio klausimo liesti tikrai neverta. Džiugina didelis šviesumas ir puikūs matymo kampai. Kas krenta į akis? Pagal nutylėjimą „P30” ekranas veikia „Ryškiu” režimu, kuris parenka šaltesnį ir mėlynesnį atspalvį ir todėl iškraipo tikrąsias spalvas. Žiūrėjimo komfortą pagerinsite nustatymuose pasirinkę „Įprastą” režimą, bent jau man jis buvo kur kas priimtinesnis.

Šiemet evoliucionavo ir ekrano forma. Nebeliko antakio formos išpjovos kamerai ir pokalbio auksinei - jų vietoje įsikūrė mažytę ašaros formos iškarpa. Ji tikrai užima mažiau vietos ir absoliučiai nekrenta į akis. Nuo „Pro” modelio trisdešimtukas skiriasi ne tik mažesniu, bet nelenktu ekranu. „P30 Pro” esantys „Samsung” stiliumi užlenkti ekrano kraštai linkę prisispaudyti ir apsunkinti ekrano apsaugos paieškas (visgi jos ilgai neprireiks, nes „Huawei” telefonai jau iš gamyklos atkeliauja su apsaugine plėvele). Čia šių problemų nėra. Dėl mažų rėmelių ir įstrižainės ekraną labai patogu valdyti viena ranka, bet dydžio atliekant kasdienes operacijas netrūksta. Kitaip tariant, „Huawei P30” ekranas labai subalansuotas.

Veikimas

„Huawei” į „P30” įmontavo tai, ką tuo metu turėjo geriausio arba, kitaip tariant, tą pačią geležį, kurią rasime ir „Pro” modelyje. Kadangi viskas aukščiausios klasės, nemalonių staigmenų nesitikėjau ir kartelę buvau iškėlęs labai aukštai.

Viena maloniausių smulkmenų buvo itin gerai veikiantis po ekranu įmontuotas pirštų atspaudų skeneris. Jo vieta parinkta tinkamai, o veikimo greitis ir tikslumas yra galbūt net geriausias iš tokio tipo jutiklių. Prietaisas pirmų bandymu atsirakina 9 kartus iš 10 ir todėl stipriai lenkia „Samsung Galaxy S10” ar „Galaxy Note 10” su teoriškai pažangesnis ultragarsiniais skeneriais. Atrakinimas veidu vėlgi labai greitas ir turi iš „iPhone X” pasiskolintą funkciją - gautų pranešimų turinys užrakinimo ekrane rodomas tik aptikus jūsų veidą. Tikras privatumo maniakų džiaugsmas.

„Huawei P30” viduje sukasi dar praeitų metų pabaigoje debiutavęs „Kirin 980” procesorius, 6GB operatyviosios ir 128GB vidinės atminties. Nors lustas jau tuoj skaičiuos antrus metus, veikimo greitis ir sklandumas to neišduoda. Aplikacijos atverčiamos labai sparčiai ir tikrai nepasakyčiau, jog išmanieji su teoriškai pajėgesniu „Snapdragon 855” procesoriumi pirmauja. Maža to, animacijų sklandumas labai stabilus ir vietomis netgi primena „iOS.” Visa tai bei ganėtinai didelis operatyviosios atminties kiekis leidžia neužkliūti tradiciniame Telefonai.eu teste. „Huawei P30” nė vieno prakaito lašo neišleisdamas atidarė socialinių tinklų („Instagram“, „Facebook“, „Messenger“ ir „WhatsApp“), naujienų portalų („DELFI“, „15min.lt“), „AnTuTu“ (surinko 313 000 taškų) kameros ir YouTube programėles bei be sutrikimų aukščiausiais grafikos nustatymais patempė „PUBG Mobile” ir „Asphalt 9” žaidimus.

Visgi kalbant apie žaidimus, turiu pasakyti, jog prieš tai testuotas „Samsung Galaxy Note10” ir mano kasdien naudojamas „Xiaomi Mi 9” truputį sklandžiau vežė „PUBG” žaidimą, kas labiausiai jautėsi pažaidus 20-30 minučių. Tiesa, nemanau, kad skirtumas labai reikšmingas.

Daug labiau erzino „EMUI 9.1” vartotojo sąsaja, paremta Android 9. Pirmiausia krenta vietomis senoviškas programinės įrangos dizainas, primenantis „iOS 6”. Antra – slinkimas aukštyn ar žemyn naršyklėje ar kitose programose veikia kažkaip keistai. Dažnai atrodė, kad jis ne tik toks sklandus, bet ir reikalauja daugiau pastangų negu esu įpratęs. Na, ir trečia – krūvos nenaudojamų funkcijų, tokių kaip „Huawei Share” ar „HiTouch” ir šiaip šlamšto, čiulpiančio telefono resursus ir atmintį. Nudžiugino tik puikus valdymas gestais (papildomai reikia pasirinkti nustatymuose) bei tai, kad „EMUI” išsigydė didžiausią skaidulį – dėl paranojiško energijos taupymo priverstinai uždaromas programas ir įeinančių pranešimų neatvaizdavimą. Laimė, „Huawei” jau pademonstravo „EMUI 10” vartotojo sąsajos atnaujinimą, išsprendžiantį daugumą mano išsakytų skundų. Beje, visus bijančius dėl „Google” paslaugų situacijos dėl JAV taikomų sankcijų „Huawei” noriu nuraminti - viskas veiks kaip ir anksčiau net ir po visų atnaujinimų ir, tikėtina, visą laikotarpį, kol turėsite „P30”. Apribojimai įsigalios tik rugsėjo pabaigoje pristatomiems „Huawei” telefonams.

Kalbant apie ryšį, jokių nusiskundimų neturiu. Viskas veikė taip kaip ir tikėjausi. Taip pat norėčiau pasakyti, jog „P30” atmintį, paaukojusi vienos SIM kortelės vietą, galima išplėsti „NM” standarto atminties kortele (ne, tai nėra tas pats, kas „MicroSD”).

Garsas

Nors „Huawei” tikrai nėra tas prekės ženklas, kurį renkasi audiofilai, gamintojas savo flagmanuose dažniausiai garso kokybę bent jau pritempia iki vidurkio.

Vienintelis apačioje įtaisytas garsiakalbis tikrai neskamba kaip įspūdingi pajėgumai, bet bent jau mane jis tikrai maloniai nustebino. Garsumo lygis didelis, garsas atkuriamas švariai net ir maksimaliai pagarsinus ir visi dažniai daugmaž savo vietose, nebent galima pasigesti žemų. Faktas, kad stereo garsiakalbių sistema būtų buvęs didelis pliusas, bet tai turbūt antras geriausias dalykas po to.

Pokalbio ausinė, kitaip nei „Pro” versijoje, turi tradicines grotelės viršuje, o ne naudoja patį ekraną garsui perduoti. Apie ją nieko blogo pasakyti negaliu, lygiai kaip ir pagirti - viskas kaip ir kituose tos klasės telefonuose.

Pradžioje nudžiuginau, jog „Huawei” surado vietos trisdešimtuke įmontuoti ausinių jungčiai, bet jos kokybe nelikau patenkintas. Labai trūksta garsumo, nors audio atkuriamas ganėtinai kokybiškai. Turbūt džiaugtis reikėtų pačios jungties buvimu.

Kamera

Kai aplinkiniai, manęs klausę, kokį telefoną šiuo metu testuoju, išgirsdavo „Huawei P30” pavadinimą, ne kartą išgirdau tokias frazes kaip „Čia tas, kur su gera kamera?” ir panašiai. Žodžiu, „Huawei” visuomenės akyse užsitarnavo fotografijos lyderio vardą, todėl su kiekvieno naujo modelio pristatymu svarbu jo nesulaužyti. Laimė, su „P30” taip nenutiko.

Turbūt intuityviai norisi manyti, kad „P30” gavo tą patį visus įmanomus titulus susižėrusį „P30 Pro” kamerų komplektą, bet realybė yra šiek tiek kitokią. Iš brangesnio brolio paveldėtas tik 40MP pagrindinis sensorius, bet ir tai, jo diafragma šiek tiek siauresnė (f/1.6 prieš f/1.8). Tiesa, paprastam vartotojui toks skirtumas bus visiškai nepastebimas. Svarbiausia, jog dienos šviesoje galima išspausti įspūdingos kokybės nuotraukų. Pagal nutylėjimą fotografuojama 13MP raiška, bet skirtumas, lyginant su maksimaliu 40MP režimu, tikrai nėra kosminis. Papildomi megapikseliai padeda pagauti pastebimai daugiau detalių, bet užtat tenka užsimerkti prieš didžiulius nuotraukų failus. Netgi ir atmetus detalumą, nuotraukas galima pagirti - puikūs šešėliai, gerai parenkama ekspozicija. Galbūt kartais spalvos būna ne visai realistiškos, bet tikrai jomis skųstis negaliu. Kartais galima įsijungti dirbtinio intelekto režimą, kuris per metus tikrai patobulėjo, su sąlyga, kad nefotografuosite augalų ar dangaus (spalvos vis dar per daug paryškinamas), bet tai tikrai praverčia fotografuojant saulėlydžius ar maistą.

  • Automobilio fotografija

  • Sulieto fonos („Diafragmos”) režimas

  • Macro nuotrauka

  • Itin plataus kampo kamera

  • Fotografija dieną

  • Fotografija dieną

  • Pagrindinė kamera

  • 3x priartinimo kamera

  • Itin plataus kampo kamera

  • Automatinis režimas naktį (taip mato akis)

  • Legendinis „Nakties” režimas

Greičiausiai norite kažką išgirsti apie legendinę fotografiją prasto apšvietimo sąlygomis. Ir taip, ją galima apibūdinti vienu žodžiu - stulbinama. Tai labiausiai galioja kalbant apie „Nakties” režimą. Galbūt paspaudus fotografavimo mygtuką teks ramiai palaikyti telefoną kelias sekundes, kol daromi skirtingų nustatymų kadrai ir jungiami į vieną, bet rezultatas to vertas. Nors nuotraukos įamžintos tokioje tamsoje, nors į akį durk, objektas kadre atrodo lyg fotografuotas dar prieš saulei nusileidžiant. Žinoma, šį režimą naudoti patariu tik esant išties prastam apšvietimui, kadangi stovint po degančių gatvės šviestuvu labiau pasitarnaus tradicinė automatinė parinktis - taip kadre išsaugosite daugiau detalių.

Antrasis sensorius - 16MP f/2.2 itin plataus kampo kamera. Tai žingsnis atgal nuo 20MP analogo „Pro” modelyje, bet jo pakanka norint įamžinti peizažus. Įdomu tai, kad „Samsung” flagmanai truputį geriau programiškai ištaiso tokioms kameroms būdingą žuvies akies efektą. Manau, vis tiek tokio tipo kadrus fiksuosite palyginus retai, tai ir per daug sukti galvos, kad jų kokybė atsilieka nuo pagrindinės kameros, neverta.

Paskutinis, trečiasis 8MP f/2.4 sensorius taip pat nukentėjo, lyginant su „Pro”. Tiesa, ne rezoliucija, bet priartinimo galimybe. Paprastas trisdešimtukas vaizdą pritraukia 3 kartus, o brangesnis modelis, dėl periskopinio sensoriaus, net 5. Vėlgi kyla klausimas, ar tai tikrai taip dažnai naudojama funkcija, kadangi 3 kartai ir taip lenkia pas konkurentus randamą 2 kartų analogą. Bent jau man to visiškai netrūko. Šis sensorius pasitarnauja ir fiksuojant kadrus sulieto fono režimu (jis vadinamas „Diafragma”) ir tai atlieka tikrai puikiai. Žmonių fotografijai skirtas „Portreto” režimas, kur fono suliejimui pasikliaujama labiau programinės įrangos galimybėmis, bet jam priekaištų taip pat neturiu. Beje, „P30 Pro” turi dar vieną papildomą kameros jutiklį, kurio neturi „P30”. Tai gylio sensorius, pasitarnaujantis tiksliau fiksuojant atstumą iki objekto ir todėl geriau suliejant vaizdą. Tiesą sakant, jo taip pat nepasigedau.

Labiausiai kameros srityje nuliūdino vaizdo įrašymas. Galbūt tai ir dėl to, kad „P30” pagrindinis sensorius neturi optinės stabilizacijos, o galbūt dėl nesuvokiamų priežasčių nesančios galimybės filmuoti vaizdą 4K raiška 60 kadrų per sekundę greičiu. Jei atvirai, filmuoti vaizdai visiškai neprilygsta nuostabiomis šiuo telefonu darytoms nuotraukoms.

Priekyje asmenukių kamera išliko vieniša, bet užtat buvo aprūpinta net 32MP rezoliucija. Ji labai puikiai perteikė mano odos tonus ir kitas detales. Labai rekomenduoju pasinaudoti ir sulieto fono režimu, veikiančiu puikiai. Venkite tik tų nuo „iPhone” nukopijuotų studijinio apšvietimo efektų, kurie kažkodėl stipriai atsiliko nuo „Apple” siūlomo analogo.

Baterija

Mano kolegos technologijų žurnalistai, kasdien naudojantys ar bandę „Huawei P30 Pro” kaip susitarę pūtė į vieną dūda, jog tas išmanusis yra baterijos monstras ir tikras ilgų distancijų bėgikas. Žinoma, iš pradžių netikėjau, bet pamatęs jų baterijos naudojimo statistiką turėjau nukelti kepurę. Dėl to iš „P30” tikėjausi panašių, jei ne analogiškų rezultatų.

Jei trumpai, tai iš pradžių truputį nusivyliau, nes pirmas dienas akumuliatorius sulčių prašėsi jau 22 valandą. Taip, 3650mAh yra juntamai mažiau nei 4200mAh „P30 Pro”, na, bet juk ir ekranas mažesnis, ir čia tik viena diena. Smagu, kad vėliau viskas susitvarkė ir vakare stabiliai rasdavau nuo 30 iki 40%. Taip, kitą dieną nuo įkroviklio išsisukti neišeis, bet naudodamas išmanųjį nieko neišjunginėju ir dažnai būnu prisijungęs prie 4G. Sakyčiau, labai geras rezultatas, kadangi mažiau reikliems vartotojams tai reikš 2 normalias dienas. Galbūt ne visai „Pro” versijos ištvermė, tačiau guodžia tai, jog baterijos procentai senka labai tolygiai ir be staigmenų. Niekada įsidėjęs „Huawei P30” į kišenę su, tarkim, 60% procentų, vėliau nerasdavau 40% ar panašiai - kitaip tariant, spaudžiu dešinę kinams už tikrai puikiai programinės įrangos optimizaciją.

Liūdna nebent dėl to, kad „P30” savininkai apvogti įkrovimo srityje. „Huawei P30 Pro” ne tik gali krautis belaidžiu būdu, įkrauti kitus įrenginius (angl. Reverse wireless charging), bet ir turi 40W greitą įkrovimą. Trisdešimtukas neturi nė vieno iš šių dalykų ir jo vienintelis koziris yra ganėtinai spartus 22,5W laidinis įkrovimas. Jis tuščią bateriją pripildo šiek tiek daugiau nei per valandą, kas yra visai neblogai. Juo labiau, kai tuščias akumuliatorius būna ganėtinai retai, todėl įkrovimo procesas dar sutrumpėja.

Verdiktas

Jei prieš pusmetį buvome nustebinti „Huawei P30” serijos telefonų ir negalėjome suabejoti šviesia gamintojo ateitimi, tai šiandien dėl JAV pritaikytų sankcijų kompanijos perspektyvos skendi nežinioje. Jau žinome, kad už kelių dienų pristatomas „Mate 30 Pro” flagmanas bent jau kol kas nebus pardavinėjamas Vakaruose ir mūsų kraštuose „Huawei P30” serijos telefonai kurį laikas bus geriausia, ką gali pasiūlyti kompanija.

Laimė, „Huawei P30” dėmesio vertas ne ką mažiau nei jo vyresnysis brolis. Kompaktiškas dydis, flagmaniška galia, patikimai tarnaujanti baterija ir galbūt netgi išlikusi ausinių jungtis tikrai suras savo pirkėją. Netgi „Huawei P30” kameros, neturėdamos visų „Pro” modeliui būdingų blizgučių, sugeba nurungti bet ką telefono kainos kategorijoje. Taigi, „Huawei P30” yra išties gardus kąsnelis net ir dabartinėje išmaniųjų pasiūloje ir taps tik gardesnis, sulaukęs „EMUI 10” programinės įrangos atnaujinimų ir po „Mate 30 Pro” pristatymo laukiančių akcijų.

3 komentarų

Mindaugas

Turejau P30LITE, grazus ir malonus rankoj, bet tuo viskas ir baigiasi. Kraunant kaista,ant lovos geriau nedeti kol nepasikraus, foto tik naktinis rezimas gera funkcija. Tamsios temos kaip samsunge nenustatysi. Laiku atsikraciau,kaina sukelta

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas