Dalis lietuvių sulaukė kritinio VMI perspėjimo: šiuos veiksmus būtina atlikti nedelsiant, kitaip gali tekti susimokėti papildomai

Pranešimas spaudai

2024-05-08, 14:54

0 komentarų

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojams, kurie turėjo, tačiau nepateikė pajamų deklaracijos, pradėjo siųsti priminimus. Pirmieji jų sulaukė 24 tūkst. gyventojų, kurie praėjusiais metais vykdė individualią veiklą. Priminimai bus siunčiami dalimis per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS).

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Dalis lietuvių sulaukė kritinio VMI perspėjimo: šiuos veiksmus būtina atlikti nedelsiant, kitaip gali tekti susimokėti papildomai

„Pasibaigus deklaravimo terminui siekiame kuo greičiau įvertinti duomenis, kad galėtume kuo anksčiau informuoti pamiršusius deklaruoti pajamas gyventojus ir jiems nesusikauptų reikšminga mokėtina suma dėl delspinigių“, — teigia VMI viršininkės pavaduotojas Martynas Endrijaitis, pridurdamas, kad už kiekvieną pradelstą dieną skaičiuojami 0,029 proc. delspinigiai, todėl gyventojai turėtų nebedelsti ir pajamas deklaruoti bei mokestį sumokėti kaip įmanoma greičiau.

Iš viso pajamas deklaruoti dar turi 113 tūkst. gyventojų. Didžiausią dalį jų sudaro individualią veiklą vykdę — 48 tūkst., 34 tūkst. gyventojų dėl pritaikyto per didelio metinio neapmokestinamojo pajamų dydžio (MNPD) bei 11 tūkst. dėl parduoto nekilnojamojo turto. Taip pat 12 tūkst. politikų, valstybės tarnautojų ir kitų asmenų dėl užimamų pareigų bei jų šeimos narių dar turi pateikti turto deklaracijas.

Sulaukusieji VMI priminimo turi 10 dienų deklaruoti pajamas. Jei gyventojai turi finansinių sunkumų ir negali iš karto sumokėti mokesčio, pateikę pajamų deklaraciją jie gali kreiptis dėl mokėjimo išdėstymo dalimis, sudarant mokestinės paskolos sutartį (MPS), kuriai taikomos 0,01 proc. palūkanos. Pažymėtina, kad už deklaracijų nepateikimą gali būti taikoma administracinė atsakomybė.

Pateikti pajamų mokesčio deklaraciją reikia per Elektroninio deklaravimo sistemą. Daugiau informacijos, kas turi deklaruoti pajamas rasite čia, o turtą — čia. Konsultacijos mokesčių klausimais teikiamos tel. +370 5 260 5060 ar e. būdu per Mano VMI. Atvykimui į aptarnavimo padalinius būtina išankstinė rezervacija.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas