„Apple” išleido „iOS 13.5” atnaujinimą: daug COVID-19 pandemijos funkcijų

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-05-21
„Apple” išleido „iOS 13.5” atnaujinimą: daug COVID-19 pandemijos funkcijų
0 Pasidalinimai
474 Peržiūros

„Apple” vakar išleido vieną didesnių „iOS” atnaujinimų - „iOS 13.5”, kuris siūlo kelias funkcijas, praversiančias COVID-19 pandemijos paveiktame pasaulyje.

Didžiausias ir bene labiausiai vartotojų lauktas patobulinimas - supaprastintas „FaceID” atrakinimas veidu. Nuo šiol sistema, aptikusi, kad telefono savininkas dėvi kaukę ir dėl to atrakinimas nuskaitant veidą yra neįmanomas, iškart pasiūlys suvesti užrakto kodą. Tai taip pat veikia su „Apple Pay” mokėjimais ar patekimu į bankų programėles.

Kita naujovė - integruotas įspėjimas apie užsikrėtimą koronavirusu. „iPhone” nuo šiol, naudodamas Bluetooth, registruos kontaktą su aplinkiniais, jeigu jie taip pat įjungę šią funkciją. Taigi, jeigu jie praneš užsikrėtimą ir savanoriškai tai pažymės telefone, visi, kurie su šiais žmonėmis buvo viešajame transporte, stovėjo prie kasos ar tiesiog prasilenkė gatvėje, bus informuoti apie galimą užsikrėtimą. Šį sprendimą „Apple” kūrė kartu su didžiausiu savo priešininku - „Google”. Be to, gamintojai šiam funkcionalumui pristatyts aplikacijos programavimo sąsają (API) ir leis jį integruoti į valstybių pristatytas visuomenės sveikatos programėles.

JAV rinkoje veiks ir dar viena naujovė. Nuo šiol „iPhone” telefonu paskambinus išsikviesti greitąją pagalbą, tarnyboms bus autamatiškai išsiunčiami jūsų medicininiai duomenys (amžius, kraujo grupė, lėtiniai susirgimai ir kiti dalykai, kuriuos vartotojas savonoriškai pažymėjo tam skirtoje telefono skiltyje).

Iš mažesnių naujovių galima paminėti grupinio „FaceTime” skambučio patobulinimus. Šiuo metu, kalbant kuriam nors skambučio dalyviui, jo video profilio ikona nežymiai padidėja, apie kalbėjimą informuodama kitus pašnekovus. Kadangi tai ne visada patogu atliekant daug dalyvių turinčius pokalbius, vartotojai nuo šiol šią funkciją galės išjungti.

„iOS 13.5” taip pat siūlo aibę įvairiausių patobulinimų - ištaisyta juodo ekrano problema, kamavusi tam tikrų internetinių puslapių vaizdo grotuvus ir dar daug kt.

Atnaujinimą jau gali atsisiųsti visi su „iOS 13” suderinami „iPhone” bei „iPod Touch”. „iPad” savininkams išsiųsta „iPad OS 13.5” .

 

Šaltinis: GSMarena

Parašyti komentarą