„PlayStation 5“ apžvalga: tuk tuk, į jūsų duris beldžiasi nauja žaidimų karta

„PlayStation 5“ apžvalga: tuk tuk, į jūsų duris beldžiasi nauja žaidimų karta

, atnaujinta 2021-11-12, 10:54

„PlayStation 4“ pristatymo metu tiesiog nušlavė technologijų pasaulį. Apie šią konsolę kalbėjo ne tik kiekvienas naujienų kanalas ar pultelio nutrintas nuospaudas delnuose turintys žaidimų entuziastai, bet ir žmonės, kurie su žaidimais iki tol neturėjo nieko bendra.

Balas 9,0 Dizainas 7 Veikimas 10 Valdymas 10
Privalumai
  • Greitas SSD diskas
  • Patogesnis ir geresnis pultelis
  • Puikiai veikianti vartotojo sąsaja
Trūkumai
  • Ne visiems patiksiantis dizainas
  • Mažos talpos standusis diskas
  • Veikia ne visi senesni žaidimai

Per visus jos gyvavimo metus „Sony“ nepasišiukšlino ir pateikė gausybę puikių žaidimų, kurie puikiai išnaudojo šio kompiuterio galimybes: „God of War“, „Uncharted“, „Bloodborne“ - tik keletas iš puikių projektų, kurie tapo neatskiriami nuo PS4. Žinoma, buvo ir ne tokių gerų, kaip legendinis „Knack“ (tikriausiai apie jį žino tik patys ištikimiausi „Sony“ fanai ir tikrai ne be reikalo), kurį žaidžiant apimdavo jausmas, kas per... Bet jei rimtai, dauguma iš jų tikrai nusipelno šedevro statuso ir vietos žaidimų istorijos muziejuje.

Tačiau vaizdo žaidimai ir jų grafinės galimybės tobulėja taip sparčiai, kad konsolės nebespėja paskui juos ir gėdingai nusileidžia kasmet atnaujinamiems asmeniniams kompiuteriams. „Sony” puikiai supranta, kad „PlayStation 4” ant mūsų televizoriaus staliukų dulka jau septintus metus, todėl šią savaitę parduotuvių lentynose pasirodys išsvajotieji „PlayStation 5“, o kartu su jais debiutuos ir nauja vaizdo žaidimų karta. Toliau apžvelgsime naująją konsolę, kokius pokyčius ji atneš į vaizdo žaidimų pasaulį ir atsakysime į klausimą, ar verta dėl PS5 išsižadėti senu geru draugu tapusio ketvirtuko.

Konsolės dizainas

PS5-dizainas-1

„PlayStation 5“ yra ženkliai galingesnė nei jo pirmtakė, kas lėmė, kad gamintojas privalėjo surasti daugiau vietos procesoriui, grafikos plokštei, o svarbiausia - aušinimui. Dėl šios priežasties, vertikaliai pastatyta, ji labiau primena kažkokį dangoraižį Dubajuje, o ne žaidimų kompiuterį. Nežinau, kodėl buvo pasirinktas būtent toks dizaino sprendimas, bet jau nuo pat pirmų sekundžių supratau, kad man jis tikrai nėra gražus.

Labiausiai erzina tai, kad be papildomo laikiklio konsolę horizontaliai pastatyti yra tikrai sunku arba netgi neįmanoma. Visa laimė, kad jis yra pridedamas kartu su kompiuteriu (laikiklio nereikia pirkti atskirai, kaip buvo su „PlayStation 4“), tačiau esu tikras, jog teks ilgokai pamiklinti rankas, kol išmoksite juo naudotis. Žinoma, konsolę galima laikyti ir gulsčioje padėtyje, bet manau, „Sony“ planavo, kad vartotojai ją statys vertikaliai kaip kokio stacionaraus kompiuterio dėžutę.

Be abejonės, akį labiausiai traukia kontraversiškosios baltos apsaugos šonuose, gaubiančios blizgų juodą centrą. Tačiau ne visada iš gerosios pusės. Dėl jų prietaisas sunkiai pritampa prie kambario interjero ir todėl žaisdamas neretai pasigauni žiūrėdamas į pačią konsolę, o ne televizoriaus ekraną. Visgi esu tikras, kad tai labiau inžinerinis, o ne dizaino sprendimas, nes būtent po baltaisiais sparnais ir yra aušinimui skirtos oro paėmimo angos, kurių, ne paslaptis, PS5 reikia tikrai daug. Iš jų vidaus prietaisas yra apšviečiamas lemputėmis, kurios yra išvestos išilgai jo. Priklausomai nuo režimo, jos gali degti geltonai, baltai ir mėlynai.

PS5-dizainas-du

Skaitmeninėms paslaugoms vis labiau populiarėjant, „Sony” šiemet pateikė staigmeną ir pasiūlė dvi „PlayStation 5” versijas - pigesnę be fizinių diskų skaitytuvo ir tradicinę su diskasukiu. Viskas lyg ir logiška - kam mokėti už kažkokią geležį, jei visus žaidimus jau seniai siunčiatės iš elektroninės parduotuvės? Tačiau atminkite, kad pasirinkę pigesnę versiją prarasite galimybę peržaistus žaidimų diskus paskolinti ar jais keistis su draugais.

Priekinėje korpuso dalyje matote „USB 3.0“ ir „TYPE -C“ jungtis, kurios leidžia pasijungti „USB“ atmintinę arba žaidimų pulto laidą baterijos įkrovimui. Visi kiti lizdai, tokie kaip „HDMI“, maitinimo ar interneto, bei papildomi „USB“ kištukai yra iš kitos, akiai nematomos konsolės pusės.

Nemeluosiu, palyginus su „PlayStation 4“, naujoji konsolė atrodo tikrai gremėzdiškai. Manau, kad be tų baltų apsaugų turėtume kažką panašaus į senesnės kartos „PRO“ versiją (bent jau pagal dydį), o dabar dėl to tenka patirti visokių keistų nepatogumų. Patikėkit, jeigu kažkur kamputyje šiaip ne taip buvote įspraudę „PS4 Slim“, tai su „Playstation 5“ jau galite planuoti, kaip keisite savo kambario išplanavimą šiam milžinui įkurdinti.

Naujoji vartotojo sąsaja ir veikimas

20201110222431

Nors PS5 yra tiesiog milžiniška konsolė, ji valdoma išties patogiai. Iš karto patekus į pagrindinį ekraną apima naujumo, tačiau ir toks nemažas, kažkur tai esu jau matęs, jausmas. Visas meniu iš dalies primena tai, ką turėjo ir senoji konsolė, tačiau atnaujinimų tiesiog neįmanoma nepastebėti.

20201110222411

Pirmiausia, yra dvi bibliotekos - „games“ ir „media“. Visi įrašyti žaidimai (iki 9) yra matomi pagrindiniame lange, o likusieji yra patalpinti į žaidimų biblioteką, kurioje galima pamatyti visą sąrašą. Visą jį galima susireguliuoti taip, kad norima programėlė ar tas pats žaidimas būtų prieinami tik kelių mygtukų paspaudimu. Jame taip pat yra ir „Remote Play“ funkcija, kuri leidžia prisijungti prie kitos „PlayStation 5“ ar net „PlayStation 4“ konsolės ir joje žaisti nuotoliniu būdu žaisirti žaidimus bei, kaip ir pirmtake galima lengvai prieiti ir prie „PS Now“ ir „PS Plus“ platformų.

20201110221411

Kita biblioteka yra skirta daugiau kasdieninėms funkcijoms, tai yra muzikos klausymui ar filmų žiūrėjimui. Joje galima parsisiųsti tokias populiarias transliavimo platformas kaip „YouTube“, „Netflix“ ar „Disney+“ bei daugybę kitų. Naujasis meniu yra žymiai greitesnis ir leidžia padarius pauzę net įsijungti atskirą programą, tokią kaip „Spotify“ ir iš karto grįžti į žaidimą (na, jeigu norite pasiekti tą „Battleroyale“ pergalę klausydami „ACDC“ ar Travis‘o Scott‘o).

Taip pat yra ženkliai patogiau naršyti ir pačioje „Netflix“ platformoje ir nemeluosiu, dabar mąstau, kad greičiausiai rinkčiausi filmus žiūrėti per PS5, o ne išmanųjį televizorių. Labai daug lemia ir naujoje konsolės kartoje panaudotas už SSD greitesnis NVMe, o ne kietasis diskas, kuris pagerina ne tik vaizdo žaidimų įkrovimo greičius, bet ir pačių programėlių veikimą. Viskas čia veikia nė kiek ne lėčiau nei naujausiame išmaniajame telefone ar kompiuteryje.

Ar PS5 gali atstoti išmaniąją televiziją?

PS5-TV

Panašu, kad taip, nes jau ankščiau paminėjau, kad joje bus gausu įvairių transliavimo platformų, kurių, kaip teigia kūrėjai, tik daugės. Nuo populiariųjų „Netflix“ ar „Disney+“ iki mažiau žinomų ir labiau vietinei rinkai pritaikytų programų. Visas jas skiria tik vienas mygtuko paspaudimas ir jos perjungiamos labai greitai, o jeigu interneto greitis yra pakankamas, PS5 gali visiškai nukonkuruoti visokias Android išmaniosios TV dėžutės. „Media“ skiltyje netgi galima pasižiūrėti, kas šiuo metu yra populiaru įvairiose platformos ir net nėra būtina turėti jų prenumeratą. Kad ir kaip tai skambėtų maloniai, abejoju, ar kada nors bus galimybė ten išvysti tokias lietuviškas transliavimo platformas, kaip „Go3“.

Žodžiu, jeigu jums nėra svarbu, ar turinys yra užsienio kalba, tai prašom, naudokitės PS5 kaip išmaniuoju televizoriumi. Patikėkite visos platformos naujajame „PlayStation 5“ veikia sklandžiau ir patikimiau nei jo pirmtake ir tikriausiai netgi geriau, nei daugelyje išmaniųjų televizorių.

Naujasis „DualSense” pultas

PS5-pultas

Turbūt daugelis prisimena pirmuosius žaidimus, pritaikytus šiuo metu jau įprastu tapusiam PS4 „DualShock 4“ pultui. Jie labiau stengėsi pademonstruoti naujas pultelio galimybes, o siekė jas panaudoti dar geresniam vartotojo įtraukimą į žaidimą. Atsimenu iki šiandien tą kvailą „Horizon: Zero Dawn“ bandymą išnaudoti tiesiog „puikų“ pulte esanti garsiakalbiuką, per kurį buvo girdima tikrai „maloni“ simfonija. Pagalvojus apie jį, net iki šiandien per kūną nueina šiurpuliukai.

Laimė, viskas su PS5 „DualSense“ yra truputį kitaip. Naujasis konsolės valdymo įrankis iš pirmo žvilgsnio primena labiau „Xbox“, o ne „PlayStation“ pultelį, tačiau čia panašumai ir baigiasi. Turbūt daugelis, kaip ir aš, esate pripratę prie tradicinio „DualShock“, todėl manau, kad šiokios tokios pirštų raumenų adaptacijos reikės.

Pagrindinį naujojo pulto pranašumą pajutau žaisdamas „Spider-Man: Miles Morales“, kuriame naujosios funkcijos pritaikytos su protu. Aišku, kad sensorinė, liečiama dalis veikia panašiai kaip ir pirmtake, bet pagrindinis skirtumas yra vibracijos dažniai. Pultelis vibruoja pagal tai, kokio svarbumo įvykis yra aplinkui. Pavyzdžiui, jeigu priešo iššauta raketa yra arčiau tavęs, jis vibruoja stipriau ir pan., o jei esate toliau - visiškai kitaip. Kitas smagus aspektas yra „Astro Playroom“ žaidimias, kuris yra nemokamas visiems naujiems „PlayStation 5“ savininkams. Jis leidžia smagiu būdu suprasti, kaip galima išnaudoti įvairias naujojo „DualSense“ galimybes ir supažindina su pačia konsole. Pavyzdžiui, sprogimai žaidime yra jaučiami akivaizdžiai, tačiau šlepsėjimas per stiklinį paviršių yra nežymus ir susidaro įspūdis, kad veikėjas tiesiogine prasme yra mūsų delnuose.

Kita naujovė - pultelio krovimo lizdas buvo pakeistas iš pasenusio „Micro USB“ į naująjį „Type-C“, kas turėtų ne tik pagerinti įkrovimo kokybę bei greitį, bet ir leisti tam naudoti laidą, kuriuo daugelis įkrauna ir savąjį išmanų telefoną. Manau, ne aš vienas esu išlaužęs „DualShock 4“ kroviklio lizdą ir po to, nuolatos bandydamas įkrauti pultelio bateriją, laidą laikau tiesiog užlaužęs kažkokioje kvailoje pozicijoje. Žodžiu, tokių nepatogumų su naująja konsole nepatirsite. Kaip ir galima tikėtis, iš „DualSense“ niekur nedingos ausinių lizdas bei nedidelis garsiakalbis, tačiau būtent naujame pulte yra atskiras mygtukas, skirtas mikrofono išjungimui ar įjungimui, kuris, manau, bus aktualiausias internetinių grupinių žaidimų mėgėjams.

Apskritai, laikant „DualSense“ atrodo, kad jis ne tik geriau žiūrisi, bet ir yra patvaresnis ir atsparesnis smūgiams, o tai ir leidžia suprasti, kad jo kaina parduotuvėse bus žymiai didesnė nei „DualShock 4“. Įdomu, kaip jo funkcijas išnaudos „Horizon: Forbiden West“ - vienas iš daugiausiai žadančių naujos kartos „PlayStation“ žaidimų. Na, reikia tikėtis, kad šio pulto privalumai bus demonstruojami su protu, o ne iki maksimumo, kol galų gale reikės išjungti visą šį nepageidaujamą gėrį. Kaip ten bebūtų, jeigu reikėtų rinktis tarp senojo „DualShock 4“ ir naujojo „DualSense“, mano balsas tikrai atitektų pastarajam.

Kaip „PlayStation 5“ susitvarko su žaidimais?

PS5-%C5%BEaidimai

Sunku ką nors pasakyti, kai naujos kartos konsolėje tenka testuoti dar neatnaujintas PS4 žaidimų versijas, tačiau vienas skirtumas yra aiškus iškart - žaidimai iš kompaktinių diskų į „PlayStation 5” dėl greitesnės atmintinės įrašomi ženkliai greičiau. Nežinau kaip jūs, bet aš esu šiek tiek senamadiškas, todėl mano kambario lentynos lūžta nuo įvairių PS4 šedevrų fizinių kopijų. Pamenu „Red Dead Redemption 2“ išleidimo dieną, kai visą dieną glosčiau naujojo vesterno disko dėžutę, grįžus vakare namo dėl žudančiai lėto įrašymo greičio jį išbandyti galėjau tik ryte. Taigi, ketvirtuko savininkus galiu nudžiuginti, kad su PS5 šios problemos niekada nereikės patirti.

Apskritai, teorijos ir spėjimai, ar fiziniai „PlayStation 4“ žaidimai veiks su naująja konsole, buvo teisingi. Sistema iškarto atpažįsta, „PS4“ žaidimų diskus ir leidžia juos įrašyti. Vienintelis pastebėtas minusas buvo susijęs su senuoju „Uncharted 4: Thief‘s End“, kuris neretai parodydavo susiliejusius vaizdus, kurie šiek tiek rėžė akį. Tačiau visos šios bėdos buvo išspręstos su pačiu pirmu atnaujinimu.

Skaitmeninės PS4 žaidimų versijos veikia sklandžiai, kas man asmeniškai buvo puiki proga prisiminti mūsų apžvelgtą šios vasaros hitą „Ghost of Tsushima“, kuris su naująja konsole veikė be priekaištų. Net ir pati grafika atrodė ženkliai geriau, pavyzdžiui, aiškiau matomos smulkios detalės, o svarbiausia - dėl to visiškai nenukenčia kadrų per sekundę greitis. Samurajaus nuotykiai tikrai neatrodė taip gerai „PlayStation 4“, o sklandumo pojūtis nė iš tolo neprilygsta PS5. Taigi, pagaliau galima laimėti tas „Standoff“ kovas ir nebijoti, kad nespėsi sureaguoti. Trumpai tariant, penktos kartos kompiuterį verta pirkti ir todėl, kad jame senieji žaidimai ne tik veiks, bet ir tai darys daug geriau.

IMG_20201031_084256-01

Kaip ten bebūtų, konsolės pažiba yra vienas iš kelių būtent jai kurtų žaidimų - „Spider-Man: Miles Morales“. Nuo pirmų sekundžių, ypač žaidžiant per 4K raiškos televizorių, norisi tiesiog išsižioti. Kinematografiški Niujorko dangoraižiai, krintančios snaigės, veikėjų rūbai ir judesiai atrodo taip tobulai, kad nejučia pasijauti lyg sėdėdamas kino salėje ir žiūrėdamas gerą filmą. Dar smagesnė dalis yra bet kokios kovos ar įtemptos judėjimo scenos - protagonistas valdomas komandas vykdo akimirksniu ir taip sklandžiai, kad ima priminti tūkstančius eurų kainuojančius stalinius kompiuterius su tomis pasiutusiai galingomis vaizdo plokštėmis. Beje, turėkite omenyje, jog kalbame tik apie pirmuosius konsolės žaidimus - ateityje kokybės kartelė kils dar aukščiau.

Prisipažinsiu, jog žaisdamas su PS5 patyriau visiškai kitas emocijas, nei tam pačiam veiksmui pasitelkęs PS4. Užuot, kaip senojoje konsolėje, bandęs kuo greičiau ir tiksliau pereiti įvairias žaidimo misijas, šiuo atveju dažnai save pagaudavau tiesiog gėrėdamasis vaizdais ir mėgaudamasis kiekviena žaismo sekunde. Mano manymu, būtent tai ir įrodo, kad gamintojo pastangos pasiteisino, o naujoji žaidimų karta nėra tik skambi frazė ar reklaminis terminas. Patikėkite, šie PS5 šedevrai galės privilioti net ir savęs žaidimų fanais nelaikančius asmenis.

Techninės charakteristikos

PS5-galas

Jau užsiminiau, kad „PlayStation 5“ savo pajėgumu tiesiog trypia PS4 - „Sony” naujiena geba žaidimus paleisti 4K raiška ir garantuoti net 60 kadrų per sekundę dažnį, o kai kuriais atvejais - visus 120. Žemiau pabandysiu apžvelgti pagrindinius jos parametrus ir atskleisti, kas padeda pasiekti tokią didelę žaidimų kompiuterio galią.

Pirmiausia, jame yra įdiegta „RDNA 2 GPU“ vaizdo plokštė ir „AMD Zen 2“ procesorius, kurio taktinis dažnis yra 3,5GHz. Būtent tai ir leidžia išspausti tuos išsvajotus 120 kadrų per sekundę. Žinoma, prie to nemenkai prisideda ir 16 gigabaitų „GDDR6“ operatyviosios atminties ir naujos kartos NVMe diskas. Sutikime, tai tikrai yra neblogas kompiuteris, žiūrint ir iš techninės pusės.

Deja, dar neturėjome galimybės „PlayStation 5“ išbandyti „Call of Duty: Black Ops“, „Devil May Cry: Special Edition“, „Dirt 5“, kurie iš konsolės išspaus maksimumą. Beje, anksčiau apžvelgtame „Spider-Man: Miles Morales“ buvo du grafikos režimai - „Fidelity“ ir „Performance“, o tai reiškia, kad ir nemažai kitų konsolei skirtų žaidimų turės galimybę paaukoti grafiką dėl didesnio kadrų per sekundę skaičiaus, tad vartotojas visada turės laivę rinktis, kurį žaidimo aspektą maksimalizuoti.

Didžiausia problema, mano manymu, yra standžiojo disko dydis, kurio deklaruojama talpa siekia 825 gigabaitus. Lyg ir nemažai, tačiau atmetus operacinę sistemą ir kitas reikalingas funkcionavimui programas, savo sąskaitoje turime vos 667,2 gigabaito laisvos vietos. Į tiek mums pavyko sutalpinto 10 žaidimų, įskaitant visus ankščiau paminėtus bei „God of War“, „Red Dead Redemption 2“ ir dar keletą kitų. Savaime suprantama, kad tai yra labai abstraktus skaičius, nes tikrai ne visų jų dydžiai yra vienodi, bet faktas lieka vienas - atminties mažoka. Aišku, kad „Sony” galėjo įmontuoti vieno ar net dviejų terabaitų diską, tačiau konsolės kaina dėl brangios „NVMe” technologijos siektų ne 399 eurus, o maždaug pora šimtų daugiau. Gerai bent jau tai, kad ši problema yra išsprendžiama su išoriniais kietaisiais diskais, naudojant „USB“ jungtį.

Ar verta atsinaujinti iš PS4 į PS5?

PS5-vs-PS4

Vienareikšmiškai taip, nebent Jums nėra svarbi žaidimo kokybė ar jo greitis. Šiek tiek rimčiau apie šią opciją galėtų pasvarstyti nebent „PlayStation 4 Pro“ savininkai, turintys šiek tiek didesnius, nei standartinio PS4, galios resursus, o visi „Slim“ ar net originaliosios „PlayStation“ versijos turėtojai gali net negalvoti apie tai, kad senojoje konsolėje pavyks išgauti yra kažką panašaus į „PlayStation 5“. Nors „PlayStation 4“ yra tikrai puiki konsolė, tačiau skirtumas tarp jos ir „PS5“ yra kaip diena ir naktis.

4K raiškos ir daug geresnės kokybės žaidimai skamba tikrai patraukliai, tačiau, savaime suprantama, kad naujasis „PlayStation 5“ tuo neapsiriboja. „DualSense“ pultas tikrai leidžia kur kas geriau įsijausti į žaidimą ir manau, kad tuo turėtų labiausiai pasinaudoti lenktynių ir šaudyklių žanrų fanai. Jeigu Jums svarbu ne tik vaizdo žaidimai, bet ir kitos konsolės siūlomos funkcijos, taip pat yra verta pamąstyti apie atsinaujinimą. Visokios vaizdo įrašų ar muzikos transliavimo platformos joje veikia tiesiog nepriekaištingai, o jų krovimo greičiai kartais net atima žadą, o viską dar labiau pasaldina faktas, kad ateityje galime sulaukti ir kokių nors papildomų nuolaidų joms su „PS Now“ ar „PS Plus“ prenumeratomis.

Žinoma, konsolė turi ir keletą akivaizdžių minusų. Tai yra jos dydis, kuris yra lygus beveik trims „PlayStation 4 Slim“, ji taip pat yra akivaizdžiai didesnė net ir už jau tada storuliuku laikytą „PlayStation 4 Pro“, tad jeigu jūsų būste nėra vietos, į galutinį sprendimą reikia įtraukti ir tai. Tačiau pasvėręs viską, galiu teigti, kad atsinaujinimas yra tikrai reikalingas ir skirtumas žaidžiant yra akivaizdus.

Galutinis verdiktas

PS5-verdiktas

Naujoji „PlayStation 5“ konsolė yra gigantė ne tik savo sukeltu ažiotažu rinkoje, bet ir išvaizda, kuri, kaip čia pasakius, yra savotiška. Nemeluosiu, kai vos man ji buvo pristatyta į namus, pagalvojau, kad dėžėje tikrai turiu stacionarų kompiuterį, o balti konsolės šonai iki šiol sapnuojasi naktimis. Visgi kai kuriems vartotojams ta savotiška išvaizda galbūt netgi gali patikti ar tapti išskirtine interjero dalimi, žodžiu, neteisiu jeigu turite kitokią nuomonę, o ir galiu garantuoti, kad ateityje taip pat išvysime mažesnę „Slim“ versiją.

Techniniais parametrais „PlayStation 5“ šviesmečiais lenkia savo pirmtaką, kuris, deja, bet po poros metų tiks nebent paramstyti stalo kojai. Didžiausias pokytis yra jaučiamas dėl „NVMe“ standžiojo disko, kuris ne sekundėmis, o kartais net dešimtimis minučių sutrumpina laiką nuo ikonos meniu juostoje paspaudimo iki žaidimo pradžios. Jis ne tik pagerina žaidimų kokybę, bet ir leidžia „PlayStation 5“ esančioms programėlėms veikti be priekaištų. Tačiau, kad ir kokia gera ši atmintinė bebūtų, reikia sutikti, kad jos talpa šiek tiek per maža ir ateityje reikės ieškoti būdų, kaip būtų galima ją išplėsti.

Niekada negalvojau, kad žaidimų konsolė už 500 eurų gali puikiai atvaizduoti žaidimus 4K raiška, tačiau „Sony“ įrodė, kad jai jokių ribų nėra. Juk kiekvienas konsolių naudotojas paslapčiomis svajojo apie tai, kaip galės neprisidaryti gėdos, o gal netgi kandžiai pašiepti tuos, kurie turi ženkliai brangesnius asmeninius kompiuterius. Na manau, kad ta diena pagaliau išaušo. Parodykite man kompiuterį, kuris kainuoja tiek pat kaip „PlayStation 5“ ir gali pasigirti tokiais rezultatais. O kur dar visą patirtį pagerinanantis naujasis „DualSense“ valdiklis, kuris leidžia dar labiau įsijausti į žaidimą.

Na ir svarbiausia priežastis yra žaidimai, kurie nuteikia tikrai optimistiškai. Asmeniškai jau teko išbandyti „Spider-Man: Miles Morales“, tačiau netrukus jų bus dar daugiau - „Horizon: Forbiden West“, „God of War“ tęsinys, kažkas, ką „Naughty Dog“ jau kurį laiką įtemptai kuria, ir jau greitai pasirodysiantysis „Godfall“. Ir nebijokite, kad išleidimo dieną neturėsite, ką žaisti - galiu patvirtinti, kad visi „PlayStation 4“ žaidimai, kuriuos teko išbandyti, veikia be priekaištų.

Konsolė daugelyje regionų prekyboje pasirodo jau rytoj, tačiau mums, gyvenantiems Lietuvoje, ji bus prieinama tik nuo kitos savaitės ketvirtadienio, tai yra lapkričio 19-tos dienos. Savaime suprantama, dėl didžiulio susidomėjimo ir mažų prekių atsargų ne visi galės nusipirkti ją išleidimo dieną, tačiau iki didžiųjų metų švenčių ji jau turėtų būti kone kiekvieno tikro „PlayStation“ fano namuose.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.
Temos: SonyPlayStation 5Sony PlayStation

Komentarai

Mantas

Na nežinau as turiu PS4 ir tikrai jo nekeisiu, nesenai pasikeičiau monitorių į "Samsung" žiauriai liuks tokį sarpini vaizdą atkuria tobulai man viskas, o tie 4k ir taip toliau man nepatiko asmeniškai per daug ryškų ne be toks vaizdas man. Bet čia mano tik nuomone kiekvieno žmogaus reikalas ka jam rinktis

R1

šiaip geras aparatas, aš turėčiau pirkti kiek vėliau ateityje, tai gal kitais metais ir Slim versija pasirodys

Martynas

Nesamone totali siai dienai...
1-kad pirkti ps5 rekia tel uz min 1.2 k su 4k 2.1 hdmi hdr kad is audoti galimybes

2- daugima games ps4 pjaus gryba su duol sense pultu, tad reikes seno

3- lauksi nauju zaidimu ps5 1-2 metus

4 - zaidimu kaina bus didesne 15-20% didesne ne ps4

5- deluxe v su 865gb be blu-ray uz 399e, gal cia bajaris ( 6 game max🙈)

6- ps4 pro 1tb su blu-ray naujas 420e 😀

Sarunas Vaitkevicius

Nesąmones rasai kažkokes. Jai tau nepatinka dizainas tai nereiškia kad kitiems netinka namuose prie dizaino. ATSILIKĘS ESI

Šarūnas

laukiu nesulaukiu padavimo i prekyba :D zinoma tik skaitmeninine versija imponuoja tiek isvaizda tiek praktiskumu (kas man svarbiausia) bei galimybe sutaupyti simteli zaidimams ar pusei ssd kainos.

Rokas

Sveiki Andriau,
Šiuo metu naujų, skirtų sunkvežimių simuliatorių, skirtų tik PS5 nėra. Tačiau, šioje sistemoje veiks "Truck Driver" ir grečiausiai "Euro Truck Simulator" iš "PS4"
Dėl vairo pajungimo. Tai "Playstation" dar nesukūrė atskiro vairo naujai konsolei, bet nemažai gamintojų skelbiasi, kad jų kuriami vairai veiks su "Playstation 5" ir visi vairai, kurie oficialiai buvo patvirtinti dar "PS4" taip pat veiks su "PS5". Žemiau pateikiu keletą pavadinimų, kurie tikrai turėtų veikti su PS5 (na bent jau taip teigia gamintojai):
Thrustmaster T300 RS GT
Logitech G29
HORI Racing Wheel Apex
Thrustmaster T150 Pro

Andrius

Sveiki.

Įdomu ar yra/bus žaidimų, kuriuose galima vairuoti sunkveźimius? Ar yra galimybė pajungti vairą?

Vytautas

Apima baltas pavydas, kad jau turite galimybe, pirmieji zaisti naujaja konsole :) Nespejau preorderinti ir dabar bala zina kada bebus galima isigyti

Rekomenduojama

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas