Žaidimai

Europos Komisija uždegė žalią šviesą: patvirtino „Microsoft“ planuojamą pirkinį, tačiau tam yra papildomų sąlygų

Nuo praėjusių metų „Microsoft“ dirba visu pajėgumu, bandydama įtikinti reguliavimo institucijas sutikti su „Activision Blizzard“ įsigijimu. Turint omenyje neseniai įvykusi JK konkurencijos ir rinkų institucijos (CMA) paraiškos atmetimą, „Microsoft“ ką tik pasiekė labai reikalingą pergalę.

Europos Komisija uždegė žalią šviesą: patvirtino „Microsoft“ planuojamą pirkinį, tačiau tam yra papildomų sąlygų

Šiandien ES reguliavimo institucija - Europos Komisija (EK), paskelbė, kad patvirtino „Microsoft“ pasiūlymą įsigyti „Activision Blizzard“. Pasak EK, šis patvirtinimas priklauso nuo „visiško Microsoft siūlomų įsipareigojimų laikymosi“.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Šie įsipareigojimai apima „Microsoft“ 10 metų pažadus dėl savo licencijų. Konkrečiau, „Microsoft“ sutiko su šiais dalykais:

  • Nemokama licencija vartotojams Europos ekonominėje erdvėje (EEE), kuri leistų jiems transliuoti bet kokias pasirinktas debesijos žaidimų srautinio perdavimo paslaugas. Tai apima visus esamus ir būsimus „Activision Blizzard“ kompiuterinius ir konsolinius žaidimus, kuriems jie turi licenciją.
  • Atitinkama nemokama debesijos žaidimų srautinio perdavimo paslaugų teikėjų licencija, leidžianti EEE esantiems žaidėjams transliuoti bet kokius „Activision Blizzard“ kompiuterinius ir konsolinius žaidimus.

EK teigia, kad tokį sprendimą priėmė po to, kai atliktas išsamus tyrimas parodė, kad „Microsoft“ „nepadarys žalos konkurentų konsolėms ir konkuruojančioms daugelio žaidimų prenumeratos paslaugoms“. Tačiau EK taip pat išreiškė susirūpinimą, kad bendrovė gali pakenkti konkurencijai „žaidimų platinime naudojant debesijos žaidimų srautinio perdavimo paslaugas“. Kitas susirūpinimą keliantis dalykas yra tas, kad ji taip pat galėtų pasinaudoti šiuo sandoriu kaip būdu sustiprinti savo pozicijas kompiuterių operacinių sistemų rinkoje.

Vos prieš kelias savaites CMA nusprendė atmesti „Microsoft“ planuojamą susijungimą. EK komisijos pranešimo dieną CMA socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė atsakymą į sprendimą.

JK, JAV ir Europos konkurencijos institucijos vieningai sutaria, kad šis susijungimas pakenktų konkurencijai debesijos žaidimų srityje. CMA padarė išvadą, jog žaidimai debesijoje turi išlikti laisva, konkurencinga rinka, kad būtų skatinamos naujovės ir pasirinkimas šiame sparčiai besivystančiame sektoriuje. „Microsoft“ pasiūlymai, kuriems šiandien pritarė Europos Komisija, leistų „Microsoft“ nustatyti šios rinkos sąlygas ateinantiems 10 metų. Jie pakeistų laisvą, atvirą ir konkurencingą rinką tokia, kuriai būtų taikomas nuolatinis „Microsoft“ parduodamų žaidimų, platformų, kurioms ji parduoda, ir pardavimo sąlygų reguliavimas. Tai viena iš priežasčių, kodėl CMA nepriklausoma komisijos grupė atmetė „Microsoft“ pasiūlymus ir užkirto kelią šiam sandoriui. Nors pripažįstame ir gerbiame, kad Europos Komisija turi teisę turėti kitokią nuomonę, CMA laikosi savo sprendimo.

Trumpai tariant, CMA kelia panašų susirūpinimą dėl įsigijimo, kurį paminėjo ir EK. Tačiau CMA padarė kitokią išvadą ir manė, kad rizika yra per didelė, kad sandoris būtų patvirtintas.

Nors EK sprendimas yra didelis „Microsoft“ laimėjimas, kova dar toli gražu nesibaigė. Apskųsti CMA sprendimą dar galima iki gegužės 24 d. „Microsoft“ taip pat turės ginčyti JAV Federalinės prekybos komisijos ieškinį, nukreiptą prieš šį sandorį.

Telefonai.eu

Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas