Spalį Vilniuje praūžė tarptautinis žaidimų kultūros festivalis „GameOn“ – didžiausias tokio tipo renginys Baltijos šalyse: kaip bus saugomos autorių teisės dirbtinio intelekto eroje?

Pranešimas spaudai

2024-11-18, 07:14

0 komentarų

Spalį Vilniuje praūžė tarptautinis žaidimų kultūros festivalis „GameOn“ – didžiausias tokio tipo renginys Baltijos šalyse, suteikęs dalyviams galimybę iš arčiau pažinti vaizdo žaidimų industrijos naujoves ir kūrėjus.

Didžiausi 2024 metų išpardavimai – „Aliexpress“ nuolaidos net iki 80% - spauskite čia ir pasinaudokite dabar
Spalį Vilniuje praūžė tarptautinis žaidimų kultūros festivalis „GameOn“ – didžiausias tokio tipo renginys Baltijos šalyse: kaip bus saugomos autorių teisės dirbtinio intelekto eroje?

Jau septintą kartą vykęs „GameOn“ pritraukė įvairių sričių tarptautinius ir vietos ekspertus dalintis savo įžvalgomis, aptariant, kaip vaizdo žaidimų sprendimai galėtų prisidėti prie švietimo, verslo ir mokslo pažangos.

Atsinaujinęs „GameOn“

Po penkerių metų pertraukos sugrįžęs festivalis tapo dar įvairesniu, apimdamas naujas temas ir atsiverdamas tiek žaidėjų, tiek kūrėjų bei kitų industrijų profesionalų auditorijai. Atsinaujinusiame „GameOn“ festivalyje dalyvių laukė daugiau nei 50 pranešėjų, 150 šiuolaikinių žaidimų daugybėje skirtingų stendų, tarp kurių – specialus Ukrainos žaidimų kūrėjų projektas, pristatantis 25 išskirtinius jų kūrinius.

Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos organizuojamamefestivalyje taip pat buvo eksponuojami tokių pasaulinių kūrėjų kaip „Nintendo“, „Ubisoft“, „Bandai Namco Studio“, „FromSoftware Inc.“, „11bit studios“, „Untold Tales“, „Wargaming“, Lietuvos žaidimų leidėjų „Nordcurrent Labs“ kuruojami darbai ir kiti žaidimai. Iš lietuvių kūrybos išsiskyrė „No Brakes Games“ su pirmą kartą rodytais „Human Fall Flat VR“ bei visiškai nauju virtualios realybės žaidimu, taip pat „Trys kubai“, parodę NATO inicijuotą projektą „Protect the Future“, sukurtą „Minecraft“ aplinkoje. Specialiame stende buvo galima išbandyti ir daugelį Lietuvoje kuriamų nepriklausomų kūrėjų žaidimų bei susipažinti su jų autoriais.

Žaidimais domisi ne tik žaidimų kūrėjai ir žaidėjai

Didėjant vaizdo žaidimų industrijos svarbai pasaulyje, „GameOn“ tampa traukos centru ne tik žaidimų kūrėjams ir studijoms, bet ir investuotojams, teisininkams bei kitų sričių profesionalams, siekiantiems suvokti žaidimų kultūros poveikį ir jos atveriamas galimybes. Šiemet pristatyta strateginių seminarų serija „PRO Sessions“ subūrė industrijos vizionierius, nuomonės lyderius ir sprendimų priėmėjus, siekiančius paversti vaizdo žaidimus visuomenės progreso įrankiu.

„PRO Sessions“ metu nagrinėti aktualūs žaidimų kūrimo klausimai, susiję su teisiniais aspektais, sėkminga žaidimų komercializacija ir dirbtinio intelekto integracija. Būtent dirbtinio intelekto poveikiui industrijoje skirta didžioji sesijos dalis – aptarta tiek dirbtinio intelekto pritaikymas žaidimų kūrimo procesuose, tiek jo reglamentavimas.

Renginį vainikavo panelinė diskusija, skirta teisiniams klausimams kuriant ateities žaidimus. Moderuojamoje advokatų kontoros „Triniti Jurex“ partnerės Aurelijos Rutkauskaitės, panelinėje diskusijoje buvo pasidalinta prognozėmis ir įžvalgomis apie teisinius iššūkius bei galimybes formuosiančias industrijos ateitį. Visus „PRO Sessions“ įrašus (renginys vyko anglų kalba) galite stebėti „GameOn“ YouTube kanale. Tai išskirtinė galimybė giliau susipažinti su tarptautinių žaidimų teisės srities specialistų ir Baltijos regiono žaidimų kūrėjų įžvalgomis.

Autorių teisių apsauga – inovacijų pagrindas

Šiais metais ypatingas dėmesys buvo skiriamas autorių teisių apsaugai dirbtinio intelekto eroje – tema, kurios svarbą pabrėžė „GameOn“ „PRO Sessions“ seminarai, remiami Lietuvos kultūros tarybos. Autorių teisių apsauga šiandien tampa esminiu aspektu, kuris ne tik saugo kūrybinius rezultatus, bet ir skatina inovacijas – būtiną sąlygą ilgalaikei ir tvariai žaidimų industrijos plėtrai.

„PRO Sessions“ seminarų metu nagrinėta, kaip kūrėjai gali apsaugoti savo intelektinę nuosavybę nuolat besikeičiančių technologijų aplinkoje. Diskusijų metu aptarti dirbtinio intelekto įrankiai, jų privalumai ir rizikos žaidimų kūrimo procese, pabrėžiant poreikį išlaikyti balansą tarp technologinės pažangos ir kūrėjų teisių apsaugos.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas