„Sonos Roam“ apžvalga: milžiniškas potencialas, paslėptas itin mažame korpuse

„Sonos Roam“ apžvalga: milžiniškas potencialas, paslėptas itin mažame korpuse

Šis gamintojas Lietuvos rinkoje, nėra itin gerai žinomas ir jo kuriamus produktus, pardavėjai nelabai yra linkę statyti į savo lentynas, turbūt pirmiausiais dėl kainos ir dėl didelės lietuvių meilės „JBL” kolonėlėms.

Balas 8,4 Dizainas 9 Veikimas 9 Baterija 7 Garsas 9 Valdymas 8
Privalumai
  • Itin patvarus ir atsparus aplinkai (IPX67)
  • Galingas ir kokybiškas garsas
  • USB-C įkrovimas
Trūkumai
  • Baterija galėtų būti didesnė
  • Žemi dažniai galėtų būti stipresni

„Sonos" - tai yra aukščiausio lygio gamintojas, kuris siūlo itin kokybiškos ir aukštos klasės įrenginius. Skandinavijos šalyse, šis gamintojas yra itin pamėgtas ir šių šalių gyventojams, bendrovės pavadinimas yra tarsi garso kolonėlių sinonimas. Iki šiol ši JAV bendrovė turėjo tik vieną nešiojamą kolonėlę, kurios apžvalgą mes jau publikavome, tačiau „Sonos“ visai neseniai išleido ir naują produktą – tai „Roam“ belaidį garsiakalbį.

Naujasis bendrovės produktas kainuoja maždaug 180 eurų, o galimybę jį išbandyti gavome ir mes. Taigi, kaip ir visada, pagrindinis klausimas išlieka tas pats – ar šis naujas „Sonos“ produktas vertas tokių pinigų?

Dizainas

IMG_3057

Vos tik pažvelgus į naująją „Sonos" kolonėlę, tampa akivaizdu, kad bendrovė turi tikrai puikią dizainerių komandą. „Roam“ atrodo elegantiškai bei gražiai bei puikiai dera prie, tikriausiai, bet kokio namų interjero, o taip pat puikiai susilieja ir su aplinka.

„Sonos Roam" kolonėlės ilgis yra vos 17 centimetrų ir sveria ji 430 g. Akivaizdu, kad tai daug vietos nereikalaujantis garsiakalbis, o taip pat jį galima statyti tiek vertikaliai, tiek ir horizontaliai. Kolonėlės kraštinės padengtos specialia guma, kurios leidžia šiam įrenginiui tvirtai nugulti ant bet kokio paviršiaus.

Kolonėlę galima statyti tiek horizontaliai, tiek vertikaliai. Tiesa, jeigu nuspręsite ją naudoti vertikaliai, tuomet gali prireikti atsiminti tam tikrus dalykus. „Sonos Roam“ vienoje iš šoninių briaunų turi keturias mažas gumines kojeles, kurios skirtos stabiliam stovėjimui vertikalioje padėtyje. Garsiakalbis taip pat turi valdymo mygtukus, tačiau pastarieji yra ganėtinai primityvūs. Galite paleisti arba sustabdyti muziką arba išjungti ir įjungti mikrofoną. Nugarėlėje taip pat rasime dar vieną mygtuką skirtą išjungti/įjungti kolonėlę ir perjungti ją tarp skirtingų režimų.

„Sonos“ pagyrimų nusipelnė ir dėl naujojo produkto atsparumo savybių. Gamintojas „Roam“ aprūpino atsparumo dulkėms ir vandeniui savybėms, kas leis šį įrenginį naudoti ne tik namuose, tačiau ir iškylų į gamtą metu. Garsiakalbis be problemų veiks net ir sušlapęs, kas yra pagirtina.

Norėčiau atkreipti dėmesį ir į tai, jog „Sonos Roam“ parduodama dviejų spalvų – juodos arba baltos. Mūsų testuotas modelis pasižymi balta spalva, tačiau ne ką prasčiau atrodo ir juodas modelis.

Veikimas

IMG_3058

Pagrindinis šios kolonėlės valdymas vyksta per specialią „Sonos" programėlę. Kas nesate ją naudojasi, galiu pasakyti, jog tai yra puikus įrankis. Jūs galite ne tik transliuoti garsą per „Bluetooth" sąsają ar per „AirPlay 2", tačiau galite pačioje programėlėje prijungti savo naudojamus muzikos servisus ir klausytis mėgiamos muzikos tiesiai per „Sony“ kolonėlę. Taip pat, vos įjungus kolonėlę ir paspaudus viršuje esantį „Play" mygtuką, muzika pradės groti automatiškai ir nereikės nieko pajunginėti.

„Sonos Roam“ turėtų itin patikti „Apple“ produktų naudotojams. Kaip jau minėjau, ši kolonėlė palaiko „AirPlay 2“ sąsają, o tai reiškia, kad „iPhone“ ar kitų „Apple“ įrenginių savininkai galės transliuoti muziką pasitelkiant pastarąją funkciją. Tai neabejotinai leis mėgautis aukštesne garso kokybe nei pasitelkiant „Bluetooth“. Tiesa, skirtumas nėra kardinalus ir jeigu nesate didžiulis melomanas – skirtumo galbūt net nepastebėsite.

Verta paminėti ir tai, jog „Sonos“ naujiena palaiko „Google Assistant“ ir „Alexa“ asistentus, kas leis Jums valdyti šią kolonėlę, pasitelkiant balso komandas. „Roam“ modelis turi tris mikrofonus, kas užtikrins šios funkcijos veikimą, o prisijungus prie interneto galėsite valdyti ne tik tai ką groja šis įrenginys, bet ir kitus išmaniųjų namų produktus.

Jeigu mūsų testuotas „Sonos Move“ modelis turėjo „Bluetooth 4.2“ versiją, tai naujoji „Roam“ kolonėlė jau palaiko „Bluetooth 5.0“. Nors dabar rinkoje daugėja ir naujesnę technologijos versiją naudojančių produktų, tačiau ir pastarasis pasirinkimas nėra blogas.

Garsas

IMG_3063

Nors „Sonos Move” galime prijungti prie kitų „Sonos” garsiakalbių, testavimo metu šį garsiakalbį naudojau daugiau kaip nešiojamą „Bluetooth” garsiakalbį, nes būtent tam jis ir buvo sukurtas. Šis gamintojas garsėja kaip itin aukštos kokybės gamintojas ir šis modelis taip pat atkuria garsą itin gerai.

Tokia maža kolonėlė pilnai sugeba užpildyti namus muzika ir atkurti kokybišką garsą, o garsumo lygiu nusiskundimų taip pat neturiu. Tiesa, klausantis muzikos itin garsiai, galima pajusti žemų dažnių trūkumą, o ir garsas gali atrodyti kiek nešvarus, tačiau reikia prisiminti, kad šios kolonėlės dydis, vos 17 centimetrų. Jei jums reikia daugiau garso ir norite jo kokybiškesnio, siūlyčiau rinktis „Sonos Move" kolonėlę, kurios apžvalgą rasite paspaudę čia. Žinoma, jeigu neketinate rengti diskotekos ir reikalingas muzikinis fonas – šis įrenginys gali būti puikiai tinkamas. Klausantis vidutiniu garsumu atrodys, jog atlikėjas yra kambaryje ir gyvai atlieka jums savo kūrinius.

Dar vienas „Sonos Roam“ privalumas – viršutinėje garsiakalbio dalyje esantys mikrofonai, kurie analizuoja skleidžiama garsą ir jį pritaiko pagal kambarį arba aplinką. Ši funkcija veikia itin gerai ir „Roam" sugeba užpildyti garsu visą kambarį ir nesvarbu ar stovėsite prieš kolonėlę ar kažkur kambario šone, muziką girdėsite labai švariai ir kokybiškai. Žinoma, gauti geriausiems rezultatams, rekomenduočiau naudoti kolonėlę nustačius garsumo lygį iki maždaug 80 proc.

Kaip ir bet kuriame „Sonos" produkte, šiame galite patys reguliuoti ekvalaizerį, tačiau reiktų nepersistengti su žemais dažniais. Ir nors „Roam“ trūkumai klausantis maksimaliu garsumu yra akivaizdūs, tačiau visumoje ji lenkia savo konkurentus visa galva. Garso kokybė yra nepalyginimai geresnė, nei kitos tokio dydžio kolonėlės. Ji tiesiog yra puiki ir yra verta kiekvieno euro, kurio už ją prašo gamintojas.

Baterija

IMG_3061

Baterijos tarnavimo laikas visuomet priklauso nuo daugybės skirtingų faktorių. JAV kompanijai „Sonos“ tai yra tik antrasis bevielis produktas, o rezultatai – išties geri.

Norintis mėgautis kokybišku garsu, o taip pat naudoti „Bluetooth“ ar „Wi-Fi“ ryšius – visuomet reikalinga pakankamai baterijos energijos. Testavimo metu, dažniausiai šią kolonėlę naudojau vidutiniu garsumu ir pilno įkrovimo pakakdavo maždaug 10 valandų. Pagirtina tai, jog tai iš esmės yra skaičius, kurį skelbia ir pats gamintojas. Tačiau reikėtų nepamiršti, kad viskas priklauso nuo Jūsų klausymosi įpročių.

Jeigu nuspręsite „Sonos Roam“ naudotis maksimaliu garsumu – baterijos tarnavimo laikas gerokai sutrumpėja, o jeigu naudosite kolonėlę tik foninei muzikai – galite gauti ir geresnių rezultatų. Dar vienas dalykas, kurį vertėtų paminėti – belaidžio įkrovimo palaikymas.

„Sonos“ aprūpino šią nedidelę kolonėlę belaidžio įkrovimo palaikymu, tačiau tam reikalingas specialus įkroviklis. Šiuo atveju Jums netiks „Qi“ standartą palaikantis kroviklis ir tam teks išleisti maždaug 50 eurų. Deja, tačiau mes išbandyti šios galimybės neturėjome.

Verdiktas

„Sonos“ tikrai nėra naujokas kolonėlių rinkoje, tačiau belaidžiai produktai – savotiška naujovė. „Roam“ modelis yra vos antrasis tokio tipo produktas, šios JAV bendrovės asortimente. Nepaisant to, tai yra labai vykęs modelis, kuris dėl savo garso kokybės pakerės daugelį.

„Roam“ belaidė kolonėlė yra itin maža, tačiau itin kokybiška bei geba atkurti kokybišką garsą. Ir nors maksimaliu garsumu jos klausytis nerekomenduočiau, bet visumoje – tai labai geras įrenginys. Rinkoje galima rasti ir pigesnių produktų, tačiau nei vienas iš jų nepasiūlys tokios kokybės, kokią gali pasiūlyti „Sonos Roam“.

Karas Ukrainoje - informacija iš mūšio lauko bei technologijos, kurios jame naudojamos. Daugiau naujienų rasite paspaudę čia.

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas