Benzininių ir dyzelinių dienos jau visai suskaičiuotos: dar vienas gamintojas atskleidė savo strategiją ir kada ketina atsisakyti vidaus degimo variklių

Pranešimas spaudai

2023-12-29, 11:30

25 komentarai (-ų)

Bendrovė „Lexus“ kasmetiniame Kenshiki (jap. Įžvalgų) forume Briuselyje pristatė naujos kartos vien elektros energija varomų automobilių strategiją. Joje sudėlioti tiek inžinerijos principai, tiek naujų technologijų, kurios pakeis automobilių ateitį, diegimo planai.

„Windows 10 Pro OEM Lifetime Key GLOBAL“ tik už 14,6 eurus su nuolaidos kodu TFN. Spauskite čia, kad įsigyti.
Benzininių ir dyzelinių dienos jau visai suskaičiuotos: dar vienas gamintojas atskleidė savo strategiją ir kada ketina atsisakyti vidaus degimo variklių

Aptarinėdami strategijos detales, įmonės atstovai išsamiai paaiškino savo planą iki 2035 m. visame pasaulyje tapti vien tik elektromobilius parduodančiu prekių ženklu. Numatoma, kad Europoje, jeigu tik leis rinkos sąlygos, šis tikslas bus įgyvendintas dar anksčiau – iki 2030-ųjų.

„Lexus“ buvo daugybės technologijų pradininkas nuo pat prekių ženklo įkūrimo 1989 m. Bendrovė turi kuo didžiuotis: ji daugybę kartų metė iššūkius nusistovėjusioms prabangių automobilių rinkos taisyklėmis ir nuosekliai didino savo gaminių vertę.

Kalbant apie elektrifikavimą, mes vėl peržengsime ribas. Sukursime naują modulinę transporto priemonių struktūrą ir naujos kartos akumuliatorius, kad ne tik pagerintume savo elektromobilius, bet ir pasiūlytume naują vairavimo malonumą. Bręsta nauja programinės įrangos revoliucija. Dėl jos galėsime sukurti aukščiausio lygio individualizuotus automobilius ir suteikti visavertę personalizuotą prabangą kiekvienam vairuotojui“, – renginyje pažadėjo bendrovės „Lexus Europe“ vadovas ir globalios „Lexus“ vertės grandinės viceprezidentas Pascalis Ruchas.

Ateities vizijos užuominos

Neseniai pristatyti koncepciniai „Lexus LF-ZC“ ir LF-ZL automobiliai atskleidžia, kaip bendrovė ketina maksimaliai išnaudoti elektrifikavimo ir naujoviškų technologijų teikiamą potencialą, kad suteiktų naujų mobilumo potyrių.

LF-ZC (Lexus Future Zero-emission Catalyst) modelis Europoje pirmą kartą parodytas būtent Kenshiki forume. Jis įkūnija būsimą naujos kartos „Lexus“ sedaną, kurį bendrovė pradės gaminti 2026 m.

Savo ruožtu LF-ZL (Lexus Future Zero-emission Luxury) demonstruoja elektrinio SUV flagmano viziją. Šis modelis leidžia itin individualizuoti vairavimą. Sąveika su automobiliu pakyla į naują lygį, nes elektromobilis pats gali teikti pasiūlymus, susijusius su vairuotojo vairavimo maniera ir įpročiais.

Automobilio salone kaip pagrindinė medžiaga naudojamas bambukas. Tai atspindi japonų tradicijas ir kartu rodo tvarų požiūrį į gamtą, nes pramoninis šio greitai augančio augalo naudojimas leidžia saugoti išteklius.

Visiškai skaitmenizuota išmani vairuotojo darbo vieta įtraukiančioje aplinkoje suteikia greitą prieigą prie valdymo įtaisų. Čia pagrindinę funkciją atlieka tradicinį vairą keičianti vairo jungtis: ji leidžia naudotis išskirtine „Lexus“ bendrovės „One Motion Grip“ skaitmenine vairavimo technologija.

Koncepciniuose modeliuose įtaisyti skaitmeniniai galinio vaizdo ir šoniniai veidrodėliai. Kad būtų patogiai pasiekiamos pramogų ir mobilumo programėlės, priekyje sėdinčio keleivio pusėje sumontuotas itin platus vaizdo ekranas.

„Arene“ operacinė sistema

Naujoji „Lexus“ operacinė sistema „Arene“ atvers dar daugiau pramogų ir ryšio galimybių. Dirbtinį intelektą naudojanti balso atpažinimo sistema greitai reaguos į komandas ir galės pateikti lanksčius individualizuotus pasiūlymus – lyg asmeninis asistentas. Ši sistema netgi įsimins kasdienius vairuotojo įpročius ir mėgstamas programėles bei funkcijas, tad visa tai galės būti automatiškai aktyvuojama ir nepaprašius.

„Lexus“ išnaudos specifines elektromobilių charakteristikas, tokias kaip greitas įsibėgėjimas ir sklandus pavaros galios valdymas. Visa tai užtikrins visų varančiųjų ratų DIRECT4 technologija.

Elektromobilyje „Lexus RZ“ bei galingame hibride „Lexus RX 500“ jau panaudota sistema nuolat balansuoja priekinei ir galinei ašims tenkantį sukimo momentą, atsižvelgdama į kiekvieno atskiro rato apkrovą. Toks algoritmas užtikrina optimalų sukibimą bet kokiomis važiavimo sąlygomis. Dėl jo automobilis tolygiau pagreitėja, efektyviau įveikia posūkius ir stabiliau laikosi ant kelio.

Naujoji „Arene“ operacinė sistema leis dar tiksliau suderinti automobilio elgesį vairuotojui pasirenkant skirtingus važiavimo režimus. Vairuotojas galės dar labiau išplėsti pojūčių paletę, keisdamas mašinos keliamą garsą ir vibracijas.

Modulinė struktūra

Naujos kartos elektromobiliams kurti Japonijos bendrovė naudos modulinę struktūrą, padalijančią automobilį į tris dalis: priekinę, vidurinę ir galinę. Tokį struktūrizavimą padės užtikrinti specifinė didelių struktūrų pagaminimo vienu metu (angl. gigacasting) sistema. Ji suteiks ir daugiau laisvės kuriant automobilio formą.

Sumažinus dalių skaičių – priekinę ir užpakalinę transporto priemonės konstrukcijos dalis šiuo metu sudaro apie 175 atskiri elementai – žymiai sutrumpės gamybos laikas ir bus greičiau kuriamos įvairių tipų mašinos. Priekinį ir galinį modulius galima pagaminti greičiau nei per dvi minutes.

Modulinė struktūra taip pat bus pranašesnė dėl didesnio standumo ir mažesnio svorio, o tai savo ruožtu leis pagerinti elektromobilių dinaminius rodiklius. Toks sprendimas padės sumažinti potencialias remonto išlaidas, tad nedideli eismo įvykiai savininkams nevirs brangiais remontais.

Daugiatechnologis požiūris

Artimiausiu metu, iki 2026 m., „Lexus“ ir toliau taikys daugiatechnologį elektrifikavimo metodą. Tai reiškia, kad vienu metu bus tobulinami ir modeliai su skirtingomis galios sistemomis, kaip antai UX, NX bei RX visureigiai, tiek ir dabartinę globalią „Lexus“ platformą naudojantys elektromobiliai, tarkime, RZ, tiek ir ant naujosios kartos platformos kuriami elektromobiliai, pavyzdžiui, LF-ZC prototipo pagrindu kuriamas modelis.

Per keletą artimiausių metų kiekvienoje iš šių trijų kategorijų bus naujienų, įskaitant ir naujus elektromobilius, kurie dar išplės dabartinį „Lexus“ asortimentą.

Naujuose modeliuose išvysime įvairių galios sistemų patobulinimus ir nuolatinę pažangą konstruojant geresnes baterijas. Japonijos gamintojas pirmasis pritaikys naujas baterijų technologijas, įskaitant gerokai pažangesnį naująjį ličio jonų akumuliatorių. Jį bus galima įkrauti nuo 10 iki 80 proc. talpos maždaug per 20 minučių, o viena įkrova nuvažiuojamas atstumas galės siekti apie 800 km (pagal WLTP ciklą).

2024-ųjų pavasarį RZ modelio asortimentą papildys nauja priekiniais ratais varoma versija. Vėliau pirmą kartą bus pristatyta vairo jungties „One Motion Grip“ technologija. Ateityje japonai planuoja įdiegti sistemą, kuri elektromobiliuose leistų atkartoti mechaninės pavarų dėžės naudojimo principą. Ji taptų dar viena malonaus vairavimo dėlionės dalimi.

Europoje augo

2023 m. bendrovė Europoje tikisi pasiekti maždaug 74 tūkst. naujų automobilių pardavimo mastą. Tai būtų maždaug 50 proc. daugiau nei metais anksčiau.

Tokį augimą leido pasiekti stipri automobilių gama. Beveik visa ji buvo atnaujinta per pastaruosius dvejus metus. Svarbiuose SUV segmentuose – NX, RX bei RZ – buvo pristatyti trys visiškai naujos kartos modeliai. Naujienos apėmė tiek tradicinius hibridus, tiek iš tinklo įkraunamus hibridus, tiek elektromobilius.

Tikimasi, kad augimo pagreitis išliks ir 2024 m., o ateityje bendrovei pavyks Europoje pasiekti šešiaženklį pardavimo skaičių.

25 komentarų

Artis

Žmogaus kvailumas!
O štai Tesla baterija.
Norėdami tai padaryti, turite iškasti:
12 tonų. nuo akmens iki ličio
5 tonos. iš kobalto mineralų
3 tonos mineralo nikeliui
12 tonų. mineralas variui
Mums reikia pervežti 250 tonų. žemės gauti:
12 kg ličio
13,6 svaro monetos
22 kg mangano
6,8 kg kobalto
100 kg avis
200 kg aliuminio, plieno ir plastiko.
Šiai žemei kilnoti naudotas Caterpillar 994A per 12 valandų sunaudoja 1000 litrų dyzelinio kuro.
Tai nulinės emisijos automobilis
Didžiausia afera istorijoje.

Gediminas

Važiuoju MB 2022, dyzelinas, važiuosim dar ilgai, elektra, tai dar didesnis blogis, nei dyzelinas. Kas atsakys į klausimą kur utilizuoti reikės baterijas nuo el mobilių?? Kiek tai kainuos ir kokia laukia ekologinė katastrofa???

Airidas

Na jeigu rimtai tai Lietuvoje dar kokius 30 metų elektromobilų bumo nebus. Net hibridų. Visų pirma, nes hibridą krauti yra brangu taip pat. 100 km kainuos apie 8 eu. Konvertavus pigesnį minimum 10000 tukst. EUR benzą į dujas važinėsit tą pačia kaina. O kada tuos 10 tūkst. atmušit ir ar turėsit kur krautis savo auto ? Vėl gi klausimai klausimai klausimai be atsakymų. Tarkim turite nuosavą namą ir kraunatės iš tinklo. Planuojate jog per naktį pasikraus ir ryte vėl darban važiuosite, o dingsta elektra. Tai hibrido atveju dar benzinu nuvažiuosite, o elektromobilių atveju tai niekuo nebenuvažiuosite. Električkos turi kaip sakant ir savų pliusų ir savų minusų :)

Covidobolidas

Siaip, elektromobiliai tai transportas vakcinuotiems. Jiems visvien jau amen. Jie mokslu tik tiki, niekad patys jo netikrina.

XM

O aš maniau kad tik gėjai važinėja su elektra. Normalūs bachūrai važiuoja su gyvom mašinom o ne su zombiais.

Kurgi ne :)

Jau dabar kroviniu gabenimas laivais, atsisako elektromobiliu plukdymo. Nes dega kaip fakelai, prie -20 numirsta. Ekokogijos jokios, sveikatai kenkia, nes sedint masinoje, randiesi mikrobangineje 100%. Patys globalistai, ekonomikos forumo suvaziavime, vazinejo tik benzinu varomais, atsisake elektromobiliu paslaugos...
Kuo maziau perka tuo daugiau reklamos ir makaronu matysime, suprantama.

Robis

Nespjauk i vandenį, kuri pats gersi. Mono promočiutė, pamačiusi dviratininką, žegnodovosi ir sakydavo, kad velnias iš šono laiko dviratininką, (kadangi negriūna). Keisis dar technologijos, jau dabar pradeda naudoti ne ličio, o natrio akumuliatorius, tai jau sprendžia ekologiją. Sugalvos ką daryti su atgyvenusiom baterijom, dabar dar jų tiek nėra, kad statyti didelius perdirbimo cechus. Pagyvensim-pamatysim kaip viskas bus. Aš nei už, nei prieš, per anksti spręsti, kas ir kaip.

Rokas

O, čia matau "konservatorių" būrelis susikūrė, kurie vis dar tebegyvena XXa. idėjomis...Ir nereikia verkti benzingalviai, kol pasaulyje įsigalės e. auto bumas- pusei jūsų bus atimtos teisės dėl sveikatos, kurios bus "suėstos" tų pačių benz. Ir dyz. variklių išmetamų kietųjų dalelių...

N....

Pasidomėkit apie elektriniu baterijų gamybą--ir kiek tai atsiliepia gamtai????ir be to nupirkt normalų elektromobili ne kibira gali gerai apsivoge liaudies tarnai kabutėse.Arba imonių vadovai kuriems milijonus sunešė engiami išnaudojami aitvarai ✌

Ricardas

Labas. Čia kaip tame pasakyme, bando kažką geriau, o gausis kaip visada. Juk tvarkinga a.m. ar tai benzinas ar dyzelinas daug daug geriau, nes nepriklausai nuo kažko, nebent nuo pinigų, ir jei nebūtų degalų, degalinių. O kalbant apie elektros stebūklą, dega gerai, dūmų irgi gerai metą. Na o kaina irgi vax vax. Sako kad tie dabartiniai automobiliai tik laiko klausimas. Galiu pasakyti, Kas laikina tas amžina. Viso.

Specialistas

Atsisveikinsim su dyzeliais ir benzinu... ? Pamatysim kad bus atvirksciai. Kol nera technologiju kaip pigiai i maza baterija sukisti daug ampervalandziu, tol nieko nebus. Viskas galbut tobuleja valandomis, deja tik ne akumuliatoriu gamyba. Na nebent prie kiekvieno daugiabucio pasistatytu po mini atomine elektrine.

Cha

Taip ir matau mongolą stepėse, rusą taigoje, o negrą Afrikos savanose su elektromobiliu. Koks avinas čia rašineja tuos kvailus straipsnius ?

Rytis

Kvailas japonas, kurių automobiliai populiariausi ir patvariausi...

Robis

O kur ten taigoje radai kelių, Stebėti kaip ruskeliai važinėja? Dykumoje irgi mačiau tik kupranugarius, ir kaip bebutu keista, turistus su, o Dieve, elektromibiliu, kurie atrodė patenkinti kelione.

Edis

Tai tikrai kritino straipsnis.Žalieji ir liberalai,tai Lietuvos problema.Ne kaimynai sunaikins mūsų valstybę,bet šita šutvė.Su savo tolerancija,ir pakantamumu,o dabar ir el.mašinom.Negras jau nebenegras žydas nežydas,čigonas nečigonas.O dar tas el.mašinas mėgina prakišti.Niekas nepaaiškina kaip reikės įkrauti toki kiekį,iš kur gaus metalų baterijom.Dabar jau trūksta iškasenų,trūksta elektrinių gaminti elektrai.Ką veikti su panaudotom baterijom.

Jons

Sioma su savo pusdurniais matyt pasidalinti nusprendė,kad kiti pseudo žurnalistai parsidaveliai rašo tokias nesąmones.Geriau parašytų kaip sioma su savo elektrine Audi važineja kur krauna

Rokas

Yra tokios kompanijos, kurios panaudotas baterijas panaudoja buityje, o iš beviltiškų išrenka litį, nikelį, kobaltą ir t.t. bei gamina naujas baterijas...

R

Net neskaičiau šio ,,žaliojo smegenų plovimo". Tegul autoriai paaiškina, iš kur visi elekro vezecių gamintojai gaus baterijas. Juk apie 80 at 90 proc. jų gamina Kinija. Tai draugausime su komunistinės Kinijos ,,braliukais"? Taip suprasti? Beje, at kas nors išmoko baterijas utilizuoti pramoniniais kiekiais, at toliau krausime į krūvą, kaip daroma pas mus? Juk tai bus milijonai vezecių? Kodėl nevystomos vandenilio VDV? Teisingai Trumpas sakė:atšilimą sugalvojo Kinijos biznieriai, o jį palaikai vakarų neoliberalai

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas