Dalis lietuvių turėtų reaguoti nedelsiant: VMI siunčia perspėjimą, nesureagavus gali reikėti sumokėti mokesčius

VMI

Pranešimas spaudai

2023-04-12, 11:50

0 komentarų

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne.

Prasidėjo MEGA „Aliexpress“ išpardavimai – visą svarbiausią informaciją rasite paspaudę čia.
Dalis lietuvių turėtų reaguoti nedelsiant: VMI siunčia perspėjimą, nesureagavus gali reikėti sumokėti mokesčius

VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė, skelbiama pranešime žiniasklaidai.

Pardavusiems NT – butą, namą, žemės sklypą ir pan.

Pajamų deklaracijas bei mokestį sumokėti iki gegužės 2 d. turi pateikti pernai nuosavybėje 10 metų neišlaikytą NT pardavę gyventojai - skirtumas tarp NT pardavimo ir jo įsigijimo bei susijusių privalomų mokėjimų apmokestinamas 15 proc. tarifu.

Svarbu žinoti ir apie išimtis: jei iki būsto pardavimo, jame buvote deklaravęs savo gyvenamąją vietą bent 2 metus, teikti deklaracijos ir GPM mokėti nereikės. Jei gyvenamąją vietą parduotame būste buvote deklaravęs trumpiau nei 2 metus, tačiau po jo pardavimo per 1 metus įsigyjate kitą ir savo gyvenamąją vietą deklaruojate naujame būste – pajamų deklaracijos teikti ir mokesčio mokėti taip pat nereikia.

Pardavusiems transporto priemonę – automobilį, motociklą ar pan.

Pirmiausia rekomenduojama atkreipti dėmesį, ar parduota transporto priemonė nuosavybės teise išlaikyta bent 3 metus, jei taip – toks sandoris neapmokestinamas ir teikti pajamų deklaracijos neprivaloma. Pateikti pajamų mokesčio deklaraciją ir sumokėti mokestį reikia tuomet, kai nuo transporto priemonės įsigijimo iki pardavimo praėjo mažiau nei 3 metai – tada 15 proc. pajamų mokesčiu taip pat apmokestinamas tik pelnas.

Pavyzdžiui, automobilį įsigijus už 1500 Eur ir nepraėjus 3 metams jis parduodamas už 2000 Eur. Tokiu atveju 15 proc. GPM reikia sumokėti tik nuo uždirbtų 500 Eur.

Daugiau apie transporto pardavimo pajamų deklaravimą sužinoti bei kartu su VMI specialisto pagalba deklaracijas pateikti gyventojai galės ir užsiregistravus į šiandien 15 val. vyksiantį nuotolinį renginį – grupinę „Zoom“ konsultaciją, skirtą pernai transporto priemones pardavusiems gyventojams.

Ką daryti, jei deklaracijos nepavyko pateikti savarankiškai?

Nespėję užsiregistruoti į renginį, daugiau informacijos apie parduotą turtą gali rasti VMI svetainėje: www.vmi.lt > Gavau turto pardavimo / nuomos pajamų. Išsamius gidus, kaip pildyti pajamų deklaracijas, rasite VMI Youtube kanale, kur parengtas ir teminis deklaravimo grojaraštis. Naujienos skelbiamos VMI Facebook ir LinkedIn paskyrose.

Gyventojams, norintiems pasikonsultuoti mokesčių klausimais telefonu 1882 (8 5 2605 060) nebūtina laukti eilėje – užsisakius VMI skambutį per Mano VMI, konsultantas pats paskambins klientui nurodytu laiku. Taip pat Mano VMI identifikavimo telefonu paslaugą pasirinkę gyventojai konsultacijų telefonu sulaukia greičiau, nes sistema automatiškai perkelia skambutį į eilės priekį.

Primename, jog neturint galimybės pajamas deklaruoti savarankiškai per EDS, nebūtina vykti į VMI aptarnavimo padalinį, nes šią paslaugą teikiame ir telefonu 8 5 2191 777 > Pajamų deklaravimas (spausti 1).

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas