„Hyundai“ atsikratė savo gamyklų Rusijoje: už simbolinę kainą parduotas visas bendrovės turtas, skaičiuojami įspūdingi nuostoliai

Lukas Snarskis

2024-02-01, 16:35

0 komentarų

Rusijai pradėjus karą Ukrainoje – daugelis šiai valstybei pritaikė pačias įvairiausias sankcijas. Rusai nebegali laisvai keliauti, įsigyti naujausius įrenginius tapo didžiulė problema ir tai tik dalis visų problemų.

Puikis el.dviratis, kuris dabar net 300 eurų pigesnis nei Lietuvoje!
„Hyundai“ atsikratė savo gamyklų Rusijoje: už simbolinę kainą parduotas visas bendrovės turtas, skaičiuojami įspūdingi nuostoliai

Rusijai pradėjus karą Ukrainoje, daugelis technologijų bendrovių paskelbė apie pasitraukimą iš šios šalies rinkoje. Analogiškus veiksmus atliko ir daugelis automobilių gamintojų, o dalis jų ne tik pasitraukė iš Rusijos, bet ir pardavė visą savo turėtą turtą. Dabar tokių veiksmų ėmėsi ir dar vieną bendrovė.

Dar gruodį buvo skelbiama, jog „Hyundai“ planuoja parduoti savo gamyklas Rusijoje, o tai padarys už simbolinę kainą. Bendrovės gamykla bus parduota vos už 10 000 rublių, kas yra maždaug 102 eurai. Pietų Korėjos kompanijos laukia milžiniški nuostoliai, o „Hyundai atstovų teigimu, nuo 2022 metų sustabdžius veiklą šioje gamykloje patirta beveik 199 mln. eurų nuostolių.

Dabar pranešama, jog „Hyundai“ pasirašė dviejų savo gamyklų pardavimo sutartį. Tokią informaciją patvirtino ir „Art-Finance“ bendrovė, kuri dar sausio 24 dieną paskelbė, jog užbaigė „Hyundai“ gamyklų pirkimo sandorį ir gavo Rusijos vyriausybės bei federalinės antimonopolinės tarnybos patvirtinimus.

Bendrovės „Art-Finance“ atstovų teigimu, „Hyundai“ turėtos gamyklos tapo jos grupės „AGR Group“ dalimi. Skelbiama, kad turtas apima dvi Sankt Peterburge esančios bendrovės gamybos vietas - gamyklą Kamenkos pramoninėje zonoje ir gamyklą Šušarų pramoninėje zonoje.

Priminsime, jog dauguma automobilių gamintojų iš Europos, Japonijos ir Pietų Korėjos sustabdė automobilių gamybą ir paskelbė apie pasitraukimą iš Rusijos rinkos, kuomet Kremlius 2022 metų vasarį pradėjo karą Ukrainoje. „Hyundai“ nėra vienintelė kompanija, pardavusi savo gamyklas už simbolinę kainą, o pagrindinė to priežastis – kliūtis iš Rusijos valdžios.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas