Ekspertai pažymi, kad vasarinės padangos į žiemines turi būti pakeistos iki lapkričio 10 dienos. Priešingu atveju, vairuotojai rizikuoja ne tik savo ir aplinkinių sveikata, bet ir automobilio techninės apžiūros galiojimo nutraukimu.
Didžiausi 2024 metų išpardavimai – „Aliexpress“ nuolaidos net iki 80% - spauskite čia ir pasinaudokite dabar
Jei neseniai buvo sumontuotos naujos padangos - raudoni ir geltoni dažų taškeliai ant šoninės sienelės yra visiškai normalus reiškinys. Apie tai plačiau skaityti galite paspaudę čia. Besikeičiant orams – svarbu nepamiršti ir daugiau dalykų.
Padidėjęs kritulių kiekis, šlapi lapai ir žemesnė temperatūra gali sumažinti padangų eksploatacines savybes, o tai turi įtakos transporto priemonės saugumui ir degalų naudojimo efektyvumui. Tinkama padangų patikra ir priežiūra gali padėti sumažinti šią riziką. Pateikiame keletą patarimų apie padangas, kurie padės jūsų automobiliui išlikti tinkamam važiuoti visą ateinantį sezoną.
Šlapios sąlygos ir padangų protektoriaus gylis
Rudenį dažnai lyjant ir esant drėgniems keliams, tinkamas padangų protektoriaus gylis yra labai svarbus sukibimui su kelio danga. Dėl šlapių lapų ir stovinčio vandens keliai gali tapti slidūs, todėl padidėja vandens pleišto tikimybė.
Padangos praranda sąlytį su kelio paviršiumi, todėl sumažėja automobilio valdymo gebėjimas. Padangos, kurių protektoriaus gylis mažesnis nei 3 mm tokiomis sąlygomis kur kas prasčiau sukimba su keliu, todėl padidėja eismo įvykių rizika. Kad būtų užtikrintas saugumas, padangas reikia keisti, jei protektoriaus gylis yra per mažas.
Padangų slėgis šaltuoju metų laiku
Nukritus temperatūrai, sumažėja slėgis padangose, o tai neigiamai veikia transporto priemonės valdymą ir stabdymo efektyvumą. Be to, nepakankamai pripūstos padangos greičiau dėvisi ir kyla didesnė pradūrimo rizika.
Norint užtikrinti saugumą ir pagerinti degalų naudojimo efektyvumą, rudenį būtina reguliariai tikrinti padangų slėgį. Jei neturite padangų protektoriaus gylio matuoklio, paprasčiausias būdas nustatyti apytikslį padangų protektoriaus lygį – naudoti 1 euro monetą. Įdėkite monetą į padangos griovelius. Jei matote auksinį kraštą, protektoriaus gylis yra mažesnis nei 3 mm. Tokiu atveju laikas keisti savo transporto priemonės padangas.
Stabdymo kelias šlapiuose keliuose
Nusidėvėjusios padangos gerokai pailgina stabdymo kelią, ypač šlapiuose keliuose, kurie dažni rudenį. Kai padangos neturi tinkamo protektoriaus gylio, jos sunkiai išsklaido vandenį, todėl ilgėja stabdymo kelias ir didėja susidūrimo rizika. Užtikrinus, kad jūsų automobilių parko padangos būtų geriausios būklės, galima gerokai sumažinti šią riziką.
Efektyvus degalų naudojimas ir padangų būklė
Prastos būklės padangos taip pat gali turėti įtakos bendram jūsų parko degalų naudojimo efektyvumui. Nepakankamai pripūstos arba susidėvėjusios padangos sukelia didesnį pasipriešinimą riedėjimui, todėl varikliai dirba sunkiau ir degina daugiau degalų.
Tinkamai prižiūrimos padangos, kurių protektoriaus gylis ir oro slėgis yra tinkami, gali padėti sumažinti degalų sąnaudas ir ilgainiui sutaupyti jūsų įmonei pinigų. Patikrinkite, ar transporto priemonės savininko vadove nurodytas tinkamas padangų slėgio lygis.
Užsisakykite padangų patikrą pas profesionalus
Norint rudenį išlikti saugiam kelyje, labai svarbu užtikrinti, kad jūsų automobilių parko padangos būtų geros būklės. Jei jūsų padangų protektoriaus gylis yra 3 mm arba mažesnis, gali būti, kad atėjo laikas jas pakeisti. Tinkama padangų techninė priežiūra keičiantis sezonui padidina saugumą ir padeda sumažinti automobilių parko prastovas bei nereikalingas išlaidas.
Suplanuokite padangų patikrą jau šiandien, kad užtikrintumėte, jog jūsų transporto priemonės šį rudenį būtų paruoštos kelionei. Tikimės, kad artėjant rudeniui pasirūpinsite savo saugiomis kelionėmis.