Šias kritines klaidas daro daugelis vairuotojų: elementariausi dalykai, kurie sukelia nemažai iššūkių vairuotojams, šios klaidos keliuose gali kainuoti labai brangiai, venkite jų

Lina Snarskienė

2024-09-25, 10:55

0 komentarų

Kai kuriems žmonėms automobilis gali būti daugiau nei tik mašina. Jis gali būti toks pat svarbus kaip ir šeimos narys. Todėl labai svarbu apdrausti transporto priemonę tinkamu draudimu ir tinkamai ja rūpintis. Nepriklausomai nuo to, kokias emocijas jaučiate savo mašinai, yra tam tikri dalykai, kurių niekada neturėtumėte daryti savo automatiniam ir mechaniniam automobiliui.

Didžiausi 2024 metų išpardavimai – „Aliexpress“ nuolaidos net iki 80% - spauskite čia ir pasinaudokite dabar
Šias kritines klaidas daro daugelis vairuotojų: elementariausi dalykai, kurie sukelia nemažai iššūkių vairuotojams, šios klaidos keliuose gali kainuoti labai brangiai, venkite jų

Kai kuriems žmonėms automobilis gali būti daugiau nei tik mašina. Jis gali būti toks pat svarbus kaip ir šeimos narys. Todėl labai svarbu apdrausti transporto priemonę tinkamu draudimu ir tinkamai ja rūpintis. Nepriklausomai nuo to, kokias emocijas jaučiate savo mašinai, yra tam tikri dalykai, kurių niekada neturėtumėte daryti savo automatiniam ir mechaniniam automobiliui.

Transporto priemonės gyvavimas priklauso nuo to, kaip vairuotojas ją vairuoja. Jei vairuodami automobilį būsite per daug neatsargūs arba grubūs, jo tarnavimo laikas sutrumpės keleriais metais. Be to, teks dažniau investuoti į jos priežiūrą. Pateikiame sąrašą dalykų, kurių niekada neturėtumėte daryti savo automobiliui.

Dalykai, kurių neturėtumėte daryti su automobiliu, turinčiu mechanine pavarų dėže

Transporto priemonės, kuriuose yra mechaninė pavarų dėžė, pavarų perjungimo svirtis su galimybe perjungti skirtingas pavaras ir sankabos pedalas, vadinami automobiliais su mechanine pavarų dėže. Čia pateikiamas sąrašas dalykų, kurių niekada neturėtumėte daryti su tokia mašina:

  • Niekada neperjunkite pavaros neįjungę sankabos. Perjungdami pavaras neįjungę sankabos galite pakenkti savo automobilio transmisijai. Supraskite, kad pagrindinė sankabos funkcija – kontroliuoti transmisijos ir variklio kontaktą. Automobilis gali atlikti daugybę trūkčiojančių judesių, nes stengiasi rasti tinkamą pusiausvyrą tarp pavarų ir variklio sūkių.
  • Nenaudokite netinkamų pavarų ir netinkamo greičio. Naudojant netinkamas pavaras ir greitį, automobilis patiria akivaizdų stresą. Automobilis atsiliks ir girdėsite triukšmą, kuris automobiliui nėra natūralus. Šį garsą sukelia automobilio transmisijos ir variklio apkrova. Nuolatinis važinėjimas su netinkamai parinktomis pavaromis ilgainiui nėra naudingas transporto priemonei.
  • Laiku perjunkit kitą pavarą. Greitėdamas žemesne pavara, automobilis įsibėgės didesniu greičiu, tačiau jis gali pasiekti tik tam tikrą aukštą tašką. Važiuojant su tokiu nustatymu bus apkrauta pavarų dėžė, o šis įprotis ją greičiau sugadins. Tuo pačiu metu sunaudosite daugiau degalų, nei reikia. Taigi, padidinę greitį perjunkite kitą pavarą. Tai yra vienas svarbiausių dalykų, kurį turite daryti važiuodami automobiliu su mechanine pavarų dėže.
  • Važiuodami niekada neperjunkite į neutralią padėtį. Plačiai paplitusi nuomonė, kad važiuojant perjungus automobilį į neutralią pavarą sutaupoma degalų. Tačiau tai daryti pavojinga. Perjungę neutraliąją padėtį sumažinsite transporto priemonės valdymą. Rizikingoje situacijoje tai gali būti pavojinga gyvybei.

Dalykai, kurių neturėtumėte daryti su automobiliu, turinčiu automatine pavarų dėže

Transporto priemonė, kuris automatiškai reguliuoja pavaras pagal greitį ir kuriame nėra sankabos pedalo, vadinamas automobiliu su automatine pavarų dėže. Tokios judėjimo priemonės turi savų privalumų, palyginti su automobiliais su mechanine pavarų dėže, pavyzdžiui, – mašiną gali vairuoti žmonės su skirtingomis negaliomis, nes vairuojant automatinį automobilį reikia mažiau rankų darbo. Pateikiame sąrašą dalykų, kurių niekada negalima daryti automobilyje su automatine pavarų dėže:

  • Neperjunkite į stovėjimo padėtį, kol automobilis visiškai nesustoja. Kai kurie nauji automobiliai gali net neleisti vairuotojui persijungti į parkavimo režimą, kol automobilis pilnai nesustojo. Tačiau tai gali pakenkti automobilio transmisijai. Parkavimo pavara nėra skirta veikti vietoj stabdžių, ji skirta išlaikyti automobilį nejudantį, kol jis stovi. Perjungus į stovėjimo padėtį ratai nejudės.
  • Nepamirškite įjungti stovėjimo stabdžio. Automobilio stovėjimo stabdys padeda priemonei išlikti stabiliam stovėjimo vietoje. Jei stovėjimo stabdys neįjungtas, automobilio pavara neužblokuojama ir yra didelė tikimybė, kad jis gali nuriedėti. Tai gali kelti didelį pavojų visų aplink transporto priemonę esančių žmonių saugumui. Tai vienas svarbiausių dalykų, kurį būtina prisiminti.
  • Niekada nevažiuokite neįkaitinę variklio. Patariama, kad prieš važiuojant, ypač šaltame klimate, automobilį reikėtų bent 30 sekundžių pašildyti. Taip yra todėl, kad degalai neveikia visu pajėgumu, kol nėra geros skystos būsenos. Žiemą, prieš paleisdami automobilį į darbą, duokite jam šiek tiek laiko pabusti.
  • Nevažiuokite su tuščiu degalų baku. Per tam tikrą laiką automobilio degalų bako dugne gali nusėsti teršalų ar pašalinių dalelių. Važiuojant su mažesniu degalų kiekiu, šie teršalai gali patekti į variklį. Tai ilgainiui kenkia jūsų automobiliui.

Žinoma, bene svarbiausias patarimas – nepamirškite apie savo vairuotojo pažymėjimą. Nors Lietuvoje daugiau nei 1,5 mln. žmonių turi vairuotojo pažymėjimą, tačiau kasmet beveik trečdalis vėluoja laiku jį pasikeisti.

Taip vairuotojai ne tik rizikuoja gauti baudą, bet ir gali turėti nemalonumų įvykus eismo įvykiui. Patogiausias būdas nepraleisti vairuotojo pažymėjimo galiojimo pabaigos – užsisakyti priminimą mobiliajame telefone.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas