ESO reaguoja į visą Lietuvą sudrebinusią tragediją: paaiškino, kokių veiksmų turi imtis daugelis, jog pavyktų išvengti dar vienos tragedijos

ESO

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) sulaukia gyventojų klausimų, kaip saugiai elgtis namuose, kuriuose naudojamos dujos. Bendrovės ekspertas dalinasi patarimais ir paaiškina, kokių veiksmų reikėtų imtis užuodus dujų nuotėkį namuose bei kaip saugiai elgtis su dujų prietaisais.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
ESO reaguoja į visą Lietuvą sudrebinusią tragediją: paaiškino, kokių veiksmų turi imtis daugelis, jog pavyktų išvengti dar vienos tragedijos

„Pajutus aitrų dujų kvapą patalpoje ir įtariant dujų nuotėkį, reikėtų reaguoti nedelsiant – įvertinus aplinkybes ir galimybes išjungti dujinius prietaisus, geriausia – užsukti įvadinį dujų čiaupą, įrengtą prieš dujų prietaisus. Taip pat – plačiai atverti langus ir duris, sukelti skersvėjį ir taip išvėdinti patalpas. Sumažės dujų koncentracija ore ir sprogimo rizika.

Taip pat labai svarbu prisiminti, kad užuodus dujų kvapą, pirmiausia reikia pasišalinti iš tos patalpos ir kuo skubiau apie galimą nuotėkį pranešti ESO dujų avarinei tarnybai telefonu 1804. Gavę iškvietimą, specialistai nedelsdami atvyks patikrinti objekto“, – aiškina ESO Dujų tinklo eksploatavimo departamento vadovas Marius Rindokas.

Pasak jo, apie pastebėtą nuotėkį ir būtinybę pasišalinti iš pastato svarbu pranešti ir kaimynams.

„Žinoma, patalpose, kur įvyksta dujų nuotėkis, draudžiama rūkyti ar naudotis ugnies šaltiniais. Taip pat, apie ką žmonės dažnai nepagalvoja, – dujų prisotintose patalpose reikėtų vengti naudotis ir bet kokiais elektros prietaisais, jungikliais, kištukais, netgi telefonais. Perspėjant kaimynus saugiau yra belstis į jų duris nei skambinti durų skambučiu. Avarinei tarnybai apie įvykį, kaip jau minėta anksčiau, irgi reiktų skambinti, pasišalinus iš patalpos, kurioje jaučiasi dujų kvapas“, – aiškina M. Rindokas.

Ekspertas taip pat atkreipia dėmesį į pagrindines taisykles, kaip saugiai įrengti ir eksploatuoti dujas naudojančius prietaisus. Anot eksperto, dujas deginantys įrenginiai, į kuriuos tiekiama elektros energija (pvz. dujinės viryklės su elektriniu degikliu ar orkaite) turėtų turėti įžeminimą. O norint uždegti degiklį reikia vadovautis taisykle, kad „ugnis turi laukti dujų”, o ne atvirkščiai – pirmiausiai reikėtų priartinti liepsnos šaltinį, o tik po to atsukti dujų čiaupą.

„Taip pat rekomenduotina prieš įjungiant dujinius prietaisus patikrinti trauką pačiuose dūmtraukiuose ar ventiliacijos sistemose. Pridėjus ranką turi būti jaučiama oro srovės kryptis. Galiausiai, dalis žmonių turi įprotį reguliariai užsukti dujų čiaupą, esantį prie viryklės. Tai – geras įprotis, padidinantis saugumą, tačiau labai svarbu prieš atsukant šį čiaupą įsitikinti, kad dujinė viryklė ar kitas prietaisas nėra įjungtas“, – pataria ESO atstovas.

M. Rindokas atkreipia gyventojų dėmesį, kad reikia pasirūpinti dujinių prietaisų priežiūra ir periodiškai atlikti profilaktiką. Šias paslaugas teikia specializuotos įmonės į kurias ir turi kreiptis vartotojai.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

20 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Kazys

Straipsnyje rašoma ... apie pastebėtą nuotėkį ir būtinybę pasišalinti iš pastato svarbu pranešti ir kaimynams. Perspėjant kaimynus saugiau yra belstis į jų duris nei skambinti durų skambučiu ... Kai kas skaito, kad pajutus dujų kvapą galima atidaryti duris į laiptinę ir butas išvėdins. Langų atidaryti negali nes palangės apkrautos gėlėmis ir atidarius langą jos sušals. Kaimynams pranešinėti ir išsiduoti nepatogu. Kai kaimynas pajus dujų kvapą pats išsivėdins. Apie problemą ir sprendimus reiktų aiškinti detaliau ir tt.

art

tai kad ne dujos ten tesprogo... o eso tai laxatronas tautieciai, jums meluoja tas kas aplupo jumis, o jus apie duju tikrintojus kalbat... domekites liaudis!!!! atsimerkit!!!!

Šiauliai

Aš irgi pritariu. 30metų niekas netikrina dujinių prietaisų.Apgaudinėja žmones įvedę nuotoliniu būdu skaitiklius o po to
skaičiuoja nesąmones.

J

Vat būtent, kodėl retai tikrino su dujoms daugiabučius namus. Aš atsimenu vaikystėje pas tėvus ateidavo tikrinti kiek vienais metais?

Kaunietė

Prašm parašyt, kas tos specializuotos įmonės, kurios tikrina virykles.
Priedo pasidomėkit, kad parduodami dujines virykles su el. Orkaite pardavėjai neužtikrina tinkamo meistro elektros pajungimui

As

Čia jau antras kartas pirmas buvo taip pat virsuliskese apie 2002 metus taip pat sprogo tas pats aukstas taip pat sienos išsistume

Antanas

Dujo sprogimas ar dar kai kas:čia labai miglotai visur rašo:manau čia rimtaa reikalas,bet užtenka tą patį per tą patį ir taip kasdien,vėl bus koks svarbus reikalas prastumtas,o mes visą mėnesį klausysimės apie šią avariją,

Vilnietė

Tikrinti reikia ,o ne nuotolinių būdu žaisti.Niekas nenori dirbti.Pinigai,pinigai.Namai palikti likimo valiai..Jokie administratoriai nedirbą savo darbo sąžiningai.Įspraidę užpakalius minkštuose foteliuose,saldžiai raivosi sapnuodami šiltus kraštus..

Klaipėda

Tikrina ne virykles butuose, o bendrą dujų vamzdyną bei skaitiklius butuose. O norint viryklę patikrint ESO tokiais darbais neužsiima deja. Asmeniškai teko skambint ir klaust.

Nejusu Reikalas

Keisti pasisakymai,švelniai t..Ten sprogo ne dujos o jūs ESO aferistai atiduokit pinigus pavogtus ir nepudrinkit smegenų žmonėm! Išgamos!

Klaipėda

Gal gerb. Rindokas galėtų pasakyt kur ieškot to stebuklingo meistro, kuris tikrina buitines dujines virykles, nes kiek teko ieškot, Klaipėdoje tokių visiškai nėra deja.

Lona

Įjungus viryklę, dujos šnypščia, o užfegti liepsną nepavyksta. Tą reikiakartoti kelis kartus. O jei prireiktų patikrinti viryklės veikimą, kur kreiptis?

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas