Bepiločių orlaivių kompetencijų ugdymas įgauna pagreitį: Vilniuje vyks bepiločių orlaivių instruktorių mokymai pagal tarptautinėje praktikoje pasiteisinusią metodiką

Pranešimas spaudai

2024-10-29, 07:14

0 komentarų

Bepiločių orlaivių kompetencijų ugdymas įgauna pagreitį – lapkričio 4–8 d. Vilniuje vyks bepiločių orlaivių instruktorių mokymai pagal tarptautinėje praktikoje pasiteisinusią „DroneMasters Academy-Talent“ metodiką.

Didžiausi 2024 metų išpardavimai – „Aliexpress“ nuolaidos net iki 80% - spauskite čia ir pasinaudokite dabar
Bepiločių orlaivių kompetencijų ugdymas įgauna pagreitį: Vilniuje vyks bepiločių orlaivių instruktorių mokymai pagal tarptautinėje praktikoje pasiteisinusią metodiką

Šie mokymai suteiks galimybę ne tik įgyti vertingų praktinių įgūdžių, bet ir tapti svarbia ateities kūrėjų grandimi, prisidedant prie bepiločių orlaivių technologijų ir inovacijų tiek civilinėje, tiek gynybos srityse.

Bepiločių orlaivių instruktorių mokymo programa yra asociacijos Dronea ir Vokietijos įmonės “DroneMasters Academy GmbH“ komandų bendras projektas, kurį iš dalies finansuoja LR krašto apsaugos ministerija. Tai – pirmoji mokymo metodika Lietuvoje, kurios tikslas – paruošti naujos kartos bepiločių orlaivių instruktorius, gebėsiančius sistemiškai ir metodiškai rengti bepiločių orlaivių mokymo kursus visuomenei.

Programoje integruojamos žinios iš įvairių sričių – plati tarpdisciplininė programa užtikrins, kad būsimi instruktoriai turėtų visapusiškai išsamias žinias apie bepiločių orlaivių technologijas ir jų taikymą, klasės valdymo strategijas bei dirbtinio intelekto ir mašininio mokymosi pritaikymą, bepiločių orlaivių programavimą.

Pirmieji mokymuose dalyvaus Klaipėdos, Panevėžio, Marijampolės, Utenos, Vilniaus regionuose aktyvias veiklas vykdantys jaunimo švietimo įstaigų bei kolegijų atstovai.

Strategiškai svarbus partnerystės projektas, paremtas tarptautine praktika

Mokymai organizuojami bendradarbiaujant su Vokietijos bendrove „DroneMasters Academy GmbH“, kurios instruktoriai turi didelę profesinę patirtį bepiločių orlaivių technologijų ir mokymo srityse. „Tai neeilinė bendrystė tarp Lietuvos ir tarptautinių organizacijų, – pažymi Dronea atstovai. – Mes siekiame paruošti būsimus bepiločių orlaivių instruktorius, kurie galėtų svariai prisidėti prie inovatyvių technologijų plėtros.“

Instruktoriai įgis ne tik teorinį pasiruošimą, bet ir praktinius įgūdžius perteikti žinias kaip bepiločių orlaivių technologijų pagalba vykdyti įvairias veiklas, pvz., panaudoti bepiločius orlaivius kūrybiniams projektams, vaizdo fiksavimui ar pokyčių stebėjimui, kraštovaizdžio, oro ir aplinkos sąlygų duomenims rinkti ir juos analizuoti, ir t.t. Mokymo programa orientuota į labai aiškią ir praktiškai reikalingą kompetencijų sritį, leisiančią pritaikyti bepiločių orlaivių technologijų ugdymą praktinėse civilinės ir gynybos industrinėse - gamybinėse veiklose.

Baigusieji programą taps sertifikuotais instruktoriais ir galės savarankiškai vesti užsiėmimus pagal "DroneMasters Academy-Talent" mokymo programą, kurios mokymo trukmė – 40 ak.val., todėl labai tinkama įtraukti į studijų programas ar užklasines veiklas, stovyklas (apima pilnas 5 dienas), suaugusiųjų mokymus ir pan. „DroneMasters Academy-Talent“ metodika – tai unikali mokymo sistema, kuri jau leido daugiau nei 8000 dalyvių Vokietijoje įgyti praktinių bepiločių orlaivių valdymo, programavimo ir aerodinamikos žinių.

Ateities kūrėjų ugdymas ir visuomenės įtraukimas į pažangias technologijas

„Kiekvienas dalyvis, pasirinkęs dalyvauti mokymo kursuose pagal „DroneMasters Academy-Talent“ programą, įgis ne tik techninių žinių apie aerodinamiką, programavimą ar skrydžių saugą, bet ir lavins kūrybiškumą bei inovatyvų mąstymą, – teigia asociacijos Dronea atstovai. – Programa yra sukurta taip, kad dalyviai išmoktų realių praktinių įgūdžių, kuriuos galės pritaikyti įvairiuose civiliniuose ir gynybos sektoriuose, pradedant bepiločių orlaivių valdymu ir baigiant naujų inovatyvių sprendimų kūrimu.“

Bepiločių orlaivių technologijų plėtra ir instruktorių mokymas yra strategiškai svarbus pirmas žingsnis šalies kontekste. Bepiločių orlaivių instruktorių mokymai, o taip pat regioninė sklaida, padės suformuoti stiprią technologijų ir inovacijų bazę, kuri užtikrins ne tik platesnį visuomenės įsitraukimą, bet ir bepiločių orlaivių technologijų integraciją į kasdienį gyvenimą.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas