Bankas siunčia kritinį perspėjimą daugeliui lietuvių: taip galite prarasti visas savo santaupas, pateikiama visa svarbiausia informacija

Gyventojai perspėjami, kad pastarosiomis dienomis padaugėjo bandymų apgaulės būdu išvilioti lėšas, prisidengiant Lietuvos pašto vardu. Gyventojams siunčiamos SMS žinutės su nuorodomis, kuriose prašoma suvesti banko kortelės duomenis.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Bankas siunčia kritinį perspėjimą daugeliui lietuvių: taip galite prarasti visas savo santaupas, pateikiama visa svarbiausia informacija

Žinutėse teigiama, kad neva neteisingai suvestas gavėjo adresas ar pašto kodas, arba kad jo išvis nėra. Kai kuriose žinutėse gąsdinama, kad neatlikę nurodomų veiksmų gavėjai patirs nuostolių, taip pat raginama tuos veiksmus atlikti kuo greičiau. Jei banko kortelės duomenys suvedami, nusikaltėliai nedelsdami mėgina jais pasinaudoti ir inicijuoti mokėjimo operacijas. Neretai gyventojai pastebi operacijas inicijuotas į kiniškas internetinių parduotuvių svetaines.

„Į šiuos atvejus atkreipėme dėmesį, nes pastarosiomis dienomis mūsų klientų aptarnavimo centras sulaukia ypač išaugusio skambučių skaičiaus su prašymais užblokuoti klientų mokėjimo korteles. Gautų skambučių skaičius per dieną skaičiuojamas dešimtimis“, – sako „Luminor“ banko sukčiavimo rizikos valdymo skyriaus vadovas Linas Sadeckas.

Gyventojų, gavusių įtartiną SMS žinutę, prašoma nepateikinėti jokių mokėjimo kortelės duomenų ir neatlikti jokių mokėjimų. Jeigu vis dėlto nuorodą paspaudėte ir suvedėte mokėjimo kortelės duomenis, būtina nedelsiant susisiekti su savo banku, o nukentėjus – kreiptis į policiją.

Keletas dalykų, kuriuos būtina prisiminti, norint apsisaugoti nuo šiuo metu siautėjančių sukčių:

  • neužkibkite ant sukčių kabliuko dėl žinomos įmonės vardo naudojimo – norėdami įgyti jūsų pasitikėjimą, sukčiai juos dažnai naudoja;
  • Neretai naudojamas bauginimo metodas dėl neva atsirasiančių nuostolių, ar išlaidų padengimo, todėl neskubėkite spausti nuorodų, nepasitikrinę oficialiais įmonės kontaktais;
  • nepamirškite, kad tikruose Lietuvos pašto siunčiamuose SMS pranešimuose niekada nėra prašoma suvesti mokėjimo kortelių ar asmens duomenų, nebūna nuorodų į tiesioginius mokėjimus.

Atkreipiame dėmesį, kad originaliuose Lietuvos pašto siunčiamuose pranešimuose niekada nėra prašoma suvesti mokėjimo kortelių ar asmens duomenų ir nebūna nuorodų į tiesioginius mokėjimus. Apmokėti už bendrovės teikiamas paslaugas galima tik prisijungus prie savitarnos ir naudojant elektroninę bankininkystę. Siuntas patogiai sekti galima oficialiame tinklalapyje adresais lietuvospaštas.lt arba post.lt.

Todėl gyventojų, gavusių įtartiną pranešimą, prašome nepateikinėti jokių mokėjimo kortelės duomenų ir neatlikti jokių mokėjimų. Tuo atveju, jeigu paspaudėte nuorodą ir suvedėte mokėjimo kortelės duomenis, patariame nedelsiant susisiekti su banku, o nukentėjus – kreiptis į policiją.

„Lietuvos paštas jaučia pareigą kuo labiau apsaugoti gyventojus nuo tokio pobūdžio sukčiavimų. Bendrovė yra inicijavusi jau ne vieną diskusiją ir kartu su Nacionaliniu kibernetinio saugumo centru, Ryšių reguliavimo tarnyba, internetinio ryšio paslaugų teikėjais siekia rasti kuo operatyvesnių sprendimų, kurie leistų užkardyti apgaulingų internetinių nuorodų naudojimą“, – sako A. Varnelis.

Siekdamas užkirsti kelią sukčių siautėjimui, Lietuvos paštas taip pat kviečia gyventojus, gavusius įtartinus pranešimus su bendrovės vardu, apie juos pranešti adresu prevencija@post.lt. Informaciją apie sukčių veiksmus bendrovė visuomet perduoda atsakingoms institucijoms ir inicijuoja jų blokavimą.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

2 komentarų

Mexico

Sąskaitas gali užblokuoti lengva ranka, dėl netinkamo pavadinimo, bet sukčių sąskaitų kažkaip neišeina...

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas