Internetas

Lietuvoje ruošiamasi suduoti lemiamą smūgį piratavimui: ieškoma sprendimo, jog būtų sukurtas modernus technologinis ginklas

Kultūros ministerija, siekdama gerinti internete platinamo audiovizualinio piratinio turinio identifikavimą, paskelbė rinkos konsultaciją dėl technologinio (išmanaus) sprendimo, padėsiančio vartotojui nustatyti nelegalų turinį, ir laukia pasiūlymų bei idėjų šio sprendimo įgyvendinimui.

Lietuvoje ruošiamasi suduoti lemiamą smūgį piratavimui: ieškoma sprendimo, jog būtų sukurtas modernus technologinis ginklas

Kultūros ministerija, siekdama gerinti internete platinamo audiovizualinio piratinio turinio identifikavimą, paskelbė rinkos konsultaciją dėl technologinio (išmanaus) sprendimo, padėsiančio vartotojui nustatyti nelegalų turinį, ir laukia pasiūlymų bei idėjų šio sprendimo įgyvendinimui.

Praktikoje neretai susiduriama su atvejais, kai piratinės interneto svetainės stengiasi pateikti save kaip legalaus turinio platintojus, be to, apgaulės būdu renka įmokas iš vartotojų, taip dar labiau padidindamos vartotojų įsitikinimą, kad platinamas turinys yra legalus. Susiklosto situacija, kai dėl nežinojimo piratinį audiovizualinį turinį vartoja ir tie naudotojai, kurie sutiktų sumokėti už legalų turinį, jei turėtų reikiamos informacijos.

Siekiama sukurti priemonę – technologinį (išmanųjį) sprendimą, kuris leistų ar padėtų vartotojui identifikuoti nelegalų turinį. Tokiu būdu ne tik būtų keliamas vartotojo sąmoningumas, bet ir įvedama aiškesnė skirtis tarp legalaus ir nelegalaus turinio. Kartu tai prisidėtų prie legalaus turinio vartojimo kultūros puoselėjimo, leistų sumažinti piratinio turinio vartojimą, kas savo ruožtu leis legalaus turinio kūrėjams gauti daugiau pajamų ir atitinkamai padidins per mokesčius į biudžetą surenkamas pajamas, didins legalaus audiovizualinio turinio plėtrą.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70 proc.
Nepraleiskite progos – spauskite čia ir dabar.

Priminsime, jog dar visai neseniai, buvo nubausti asmenys platinę kuponus vogtam turiniui žiūrėti, jų sąskaitos užšaldytos. Svetainėje tasku-kuponai.lt buvo galima įsigyti kuponų, kuriais leidžiama atsiskaityti už neteisėtai teikiamas Filmai.in ir kitų piratinių svetainių „paslaugas“. Svarstoma ateityje baudas skirti ne tik vogto turinio pardavinėtojams, bet ir jo žiūrovams.

„Lietuvoje net 85 proc. piratinių svetainių turinio sudaro neteisėtas audiovizualinis turinys, dažniausiai tai filmai, 10 proc. – knygos, likusi mažuma – muzika ir kitas turinys“, – sako LRTK atstovas Andrius Katinas.

LRTK atstovo teigimu, efektyviausiai kovoje prieš piratavimą veikia nuolatinė stebėsena ir sąskaitų užšaldymas. Iš viso per 5 mėnesius LRTK sustabdė 12 nelegalaus turinio perpardavinėtojų.

Sustabdyti piratus galima tik naudojant visą komplektą priemonių bei nuolat bendradarbiaujant su policija ir įvairiais interneto paslaugų teikėjais.

Laimėkite 60 eurų vertės pelę, prisijungę prie mūsų „YouTube“ kanalo!

Žiūrėkite mūsų naujausią vaizdo įrašą, sužinokite ką reikia daryti ir laimėkite pelę! Daugiau informacijos rasite paspaudę žemiau esančią nuorodą.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

Rekomenduojame peržiūrėti

7 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius, o platesnes komentavimo taisykles rasite paspaudę čia. Gerų diskusijų!

Darkness40

Už kiek jūs nupirkti, valdžios marionetės,rašinėjate pievas,yra laikmenos mokestis,tai kiek galite lupti dar,rašote knygos 10 procentų sudaro piratavimą kurios elektroninės?neskaitom,skaitom popierinės,ir bent matėt kokios steam kainos už žaidimus, už kažkokį šlamštą lūpa nežmoniškus pinigus,koks dar piratavimas?

LukasDarkness40

Manau, kad jums reikėtų apsvarstyti susirasti geriau apmokamą darbą, ne taip blogai gyvenime viskas atrodytų 😅

Lol

Jau 11metų kaip mokame tuščiosios laikmenos mokestį, už CD, kurie jau tikriausiai seniai išnyko, už kietus diskus, usb laikmenas, už integruotą atmintį į telefonus ir kitus elektronikos prietaisus. Jis buvo įvestas kad paremtų kūrėjus ir tai labai gerai. Taigi jei mokame už tai, tai ir rašome ten ką norim, kiekvienas kad ir nelegaliai gautas kūrinys įrašytas į apmokestintą laikmeną legalizuojasi😀

LukasLol

Geležinė logika. Jeigu visi taip mastytų, tai veikiausiai net nebūtų ką į tas laikmenas įrašinėti.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas