„Microsoft“ siunčia rimtą pavojaus signalą amerikiečiams: perspėjama dėl sparčiai augančios Kinijos grėsmės, ketinimai susiję su prezidento rinkimais

Technews.lt

2024-04-09, 12:00

0 komentarų

„Microsoft“ ataskaitoje „Rytų Azijos grėsmės taikant unikalius metodus“ pažymima, kad Kinijos kampanijos ir toliau tobulina dirbtinio intelekto sukurtą arba dirbtinio intelekto patobulintą turinį, be kita ko, kuria vaizdo įrašus, memus ir garso įrašus. Nors dabar jų įtaka gali būti ne itin paveiki, vėliau, kai ji taps vis sudėtingesnė, ji gali tapti vis veiksmingesnė, teigia „Microsoft“.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Microsoft“ siunčia rimtą pavojaus signalą amerikiečiams: perspėjama dėl sparčiai augančios Kinijos grėsmės, ketinimai susiję su prezidento rinkimais

Dar rugsėjį „Microsoft“ Grėsmių analizės centro analitikai atkreipė dėmesį į Kinijos operatyvininkų kampaniją, kurios metu naudojant generatyvinį dirbtinį intelektą buvo kuriamas turinys (žr. pavyzdį toliau), skirtas socialinės žiniasklaidos pranešimams, kuriuose daugiausia dėmesio buvo skiriama politinius nesutarimus keliančioms temoms, įskaitant smurtą dėl ginklų ir JAV politinių veikėjų bei simbolių menkinimą.

Naujausioje ataskaitoje nagrinėjama dalis konspiracinio turinio, sukurto naudojant generatyvinį dirbtinį intelektą, kurį stumia Kinijos socialinės žiniasklaidos paskyros. Tarp jų – Pekino remiamos grupės „Storm 1376“ 2023 m. rugpjūčio mėn. teiginys, kad JAV vyriausybė tyčia sukėlė Havajų miškų gaisrus, naudodama karinį orų ginklą.

Ta pati grupė 2023 m. paskelbė sąmokslo teorijų, susijusių su Kentukio geležinkelio nuvažiavimu nuo bėgių, ir bandė kurstyti nesantaiką Japonijoje ir Pietų Korėjoje.

„Storm 1376“ buvo labai aktyvi per sausio mėnesį Taivane vykusius rinkimus, kuriuos „Microsoft“ vadina „sausuoju bandymu“ prieš artėjančius rinkimus kitose šalyse. Ji paskelbė suklastotą garso įrašą, kuriame „Foxconn“ įkūrėjas Terry Gou, kuris lapkričio mėn. pasitraukė iš lenktynių, remia kitą kandidatą. Grupė taip pat paskelbė keletą dirbtinio intelekto sukurtų memų apie galimą laimėtoją Viljamą Lai, kuris pasisako už suverenumą.

Taip pat buvo dažniau naudojami dirbtinio intelekto generuojami naujienų vedėjai, sukurti „TikTok“ savininko „ByteDance“ įrankiu „CapCut“, kuriuose netikri vedėjai skelbė nepagrįstus teiginius apie asmeninį Lajaus gyvenimą, įskaitant tai, kad jis susilaukė nesantuokinių vaikų.

Viena didžiausių problemų kovojant su tikroviškais generatyviniais dirbtiniais intelektais, naudojamais dezinformacijai skleisti, yra ta, kad daugelis žmonių atsisako patikėti, jog tai netikra, ypač kai šis turinys atitinka jų įsitikinimus ir vertybes.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas