„Paysera“ ženkliai padidino nuosavą kapitalą, o tai – geros naujienos ir banko klientams, sužinokite kodėl

Finansinių technologijų bendrovė „Paysera“, apdorojanti mokėjimus e. parduotuvėse ir teikianti atsiskaitymų paslaugas, padidino nuosavą kapitalą nuo 11 mln. Eur iki 18 mln. Eur.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
„Paysera“ ženkliai padidino nuosavą kapitalą, o tai – geros naujienos ir banko klientams, sužinokite kodėl

Nuosavas kapitalas buvo padidintas esamų ir naujų akcininkų įnašais (6,6 mln. Eur) bei lėšomis (1,5 mln. Eur), kurios buvo pritrauktos per neviešą subordinuotų obligacijų platinimą.

„Elektroninių pinigų įstaigoms pagrinde yra taikomas 2% nuosavo kapitalo reikalavimas nuo klientų laikomo pinigų kiekio per paskutinius 6 mėn. Kadangi klientų bei jų laikomų pinigų lygis nuolat ir greitai auga, mes padidinome nuosavą kapitalą, kad galėtume saugoti ne iki 500 mln., o vidutiniškai iki 900 mln. Eur. Nuosavą kapitalą pakėlėme iki tokio lygio, kad turėtume rezervą ateičiai”, – sako Gintautas Mežetis, „Paysera“ generalinis direktorius.

Įmonės klientams šis padidinimas irgi reikšmingas nes, pakėlusi nuosavą kapitalą, bendrovė sudarys sąlygas klientams nemokamai sąskaitose laikyti didesnį pinigų likutį nei iki šiol.

Nemokamai privatūs klientai nuo šiol galės laikyti sąskaitose 100 tūkst. Eur (buvo 10 tūkst.), verslo klientai – 500 tūkst. Eur (buvo 50 tūkst.). Viršijusiems šias sumas klientams ir toliau taikomas -0,5% metinis komisinis mokestis, kuris skaičiuojamas nuo vidutiniškai šią ribą viršijančios sumos per kalendorinį mėnesį.

„Paysera“ yra didžiausia Lietuvos elektroninių pinigų įstaiga (EPĮ) tiek pagal mokėjimo operacijas, tiek pagal klientų pinigus sąskaitose, rodo 2022 m. III ketv. Lietuvos banko duomenys. Pradėjusi veiklą 2004 m. Vilniuje, bendrovė 2012 m. tapo istoriškai pirmąja EPĮ Lietuvoje. Ilgainiui paslaugų krepšelis plėtėsi, o „Paysera“ išaugo į tarptautinį „fintech“ bendrovių tinklą, kurio įmonėse 15 pasaulio miestų dirba per 400 žmonių. Pagrindinis įmonės verslas Baltijos šalyse yra mokėjimų apdorojimas e. parduotuvėse, už Baltijos šalių ribų – pervedimai, valiutos konvertavimas programėlėje ir e. bankininkystėje.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas