Kompiuteriai

Erzina vis garsiau veikiantis ir kaistantis kompiuteris? Paprasti būdai, kaip išspręsti didžiausias kompiuterių problemas, pasitikrinkite ar atlikote visus veiksmus

Ar pavargote nuo nuolatinio jūsų kompiuterio ventiliatorių švilpimo ir dūzgimo? Nerimaujate dėl savo kompiuterio patvarumo ir funkcionalumo, nes jis veikia kaip mini pirtis?

Erzina vis garsiau veikiantis ir kaistantis kompiuteris? Paprasti būdai, kaip išspręsti didžiausias kompiuterių problemas, pasitikrinkite ar atlikote visus veiksmus

Daugelis kompiuterių po ilgesnio naudojimo pradeda veikti garsiau, o ir jo vidinė temperatūra tampa vis aukštesnė. Tai nėra didžiulė naujiena, o laikui bėgant tai gali ne tik pradėti erzinti, bet ir pridaryti nemažai žalos.

Prasidėjo kosminiai „Aliexpress“ išpardavimai. Nuolaidos iki 50 proc. Spauskite čia.

Nesijaudinkite, mes jumis pasirūpinsime. Mes padėsime atlikti kelis veiksmus ir patobulinimus, kad jūsų kompiuteris veiktų tyliai ir vėsiau, kad naudojimo patirtis būtų tylesnė ir efektyvesnė.

Išvalykite kompiuterio vidų

Laikui bėgant kompiuterio viduje gali kauptis dulkės ir šiukšlės, užkimšdamos ventiliacijos angas ir sumažindamos oro srautą. Dėl šios priežasties ventiliatoriai dirba intensyviau, todėl padidėja triukšmas ir sumažėja aušinimo efektyvumas. Pradėkite išjungdami kompiuterį, atjunkite visus laidus ir atidarykite korpusą.

Patekę į vidų, gerai išvalykite vidines dalis suslėgtu oru arba antistatiniu šepečiu. Ypatingą dėmesį atkreipkite į ventiliatorius, aušintuvus ir orlaides, kad įsitikintumėte, jog pašalintos visos dulkės ir nešvarumai. Dėl šios paprastos priežiūros veiklos jūsų kompiuteris veiks tyliai ir vėsiau. Nors galite manyti, kad tai beprasmiška, tai man padėjo daug kartų. Net jei tai visiškai neišspręs problemos, tai žymiai sumažins triukšmą.

Iš naujo užtepkite termopastą

Pasenusios termopastos keitimas yra svarbus žingsnis siekiant, kad jūsų kompiuteris būtų vėsesnis ir tylesnis. Šiluminė pasta dedama tarp centrinio procesoriaus ir radiatoriaus, kad šiluma būtų efektyviai išsklaidyta nuo procesoriaus. Štai išsamus vadovas, kaip pakeisti termopastą.

Prieš pradėdami įsitikinkite, kad turite naują geros kokybės termopastą, izopropilo alkoholio tūbelę, nepūkuotą audinį arba kavos filtrą ir nedidelį įrankį senai pastai pašalinti, pvz., kredito kortelę ar plastikinę mentelę.

  1. Išjunkite ir atjunkite kompiuterį nuo maitinimo.
  2. Norėdami pasiekti vidinius kompiuterio korpuso komponentus, atsargiai nuimkite šoninį skydelį.
  3. Raskite procesorių, kuris paprastai yra motininės plokštės centre už didelio metalinio aušintuvo. Radiatoriaus paskirtis yra efektyviai išsklaidyti šilumą iš procesoriaus.
  4. Prieš išimdami radiatorių, atjunkite ventiliatoriaus maitinimo jungtį nuo pagrindinės plokštės. Tada nuimkite aušintuvo fiksavimo mechanizmą, kuris gali būti laikomas varžtais, laikikliais arba skląsčiais. Atsargiai pakelkite radiatorių nuo procesoriaus. Per didelė jėga gali sugadinti centrinį procesorių arba motininę plokštę.
  5. Nuėmus aušintuvą senas termo mišinys greičiausiai bus matomas ant procesoriaus paviršiaus ir radiatoriaus pagrindo. Norėdami jį išvalyti, naudokite izopropilo alkoholį ant nepūkuoto audinio arba kavos filtro. Minkšta šluoste nuvalykite seną termo mišinį nuo procesoriaus ir radiatoriaus pagrindo.
  6. Naudodami naują vamzdelį, užtepkite nedidelį kiekį termo pastos procesoriaus centre. Užuot naudoję pirštą pastai paskleisti, prispauskite radiatoriumi, kad pasta paskirstytų tolygiai, kai jis vėl bus sumontuotas.
  7. Uždėkite radiatorių atgal į vietą.
  8. Uždarykite kompiuterio korpusą.
  9. Įjunkite savo kompiuterį.

Atnaujinkite procesoriaus aušinimą

Jei vis dar naudojate standartinį procesoriaus aušintuvą, gautą kartu su procesoriumi, galbūt norėsite atnaujinti. Antrinės rinkos oro arba skysčių aušintuvai dažnai pasižymi geresnėmis aušinimo savybėmis, tylesniu veikimu ir geresne šilumos išsklaidymo funkcija.

Prieš pirkdami įsitikinkite, kad pasirinktas aušintuvas yra suderinamas su jūsų procesoriaus lizdu ir tilps į kompiuterio korpusą. Pasirinkite geros reputacijos prekės ženklą, kuris siūlo gerą našumo ir triukšmo mažinimo balansą.

Optimizuokite ventiliatorių konfigūraciją, kad kompiuteris veiktų tyliai

Jūsų korpuso ventiliatorių išdėstymas gali turėti didelės įtakos jūsų kompiuterio tyliam veikimui. Norėdami gauti geriausius rezultatus, įsitikinkite, kad įsiurbimo ventiliatoriai į korpusą įtraukia šaltą orą, o išmetimo ventiliatoriai pašalina įkaitusį.

Sukūrus teigiamą slėgį korpuse, turint daugiau įsiurbimo nei išmetimo ventiliatorių, dulkės nepateks į nefiltruojamas angas. Tai ne tik padės sumažinti triukšmą, bet ir prisidės prie švaresnio vidaus.

Pakeiskite triukšmingus ventiliatorius

Apsvarstykite galimybę atnaujinti į tylesnius gaminius, jei per didelis korpuso arba procesoriaus ventiliatorių keliamas triukšmas jus erzina. Ieškokite ventiliatorių, turinčių žemesnį decibelų (dB) reitingą ir didesnį oro srautą.

Sumontuokite garsą slopinančią medžiagą

Garsą sugeriančios medžiagos gali padėti sumažinti kompiuterio komponentų vibraciją ir triukšmą. Norėdami sugerti garsą ir sumažinti vibraciją, korpuso vidų išklokite putplasčio arba guminėmis tarpinėmis.

Galite priversti kompiuterį veikti tyliai, sąmoningai naudodami garsą sugeriančias medžiagas, kad galėtumėte susikoncentruoti į darbą nesiblaškydami.

Sutvarkykite laidus, kad jūsų kompiuteris veiktų tyliau

Kabelių netvarka ne tik trukdo tinkamai vėdinti, bet ir suteikia jūsų kompiuterio vidui netvarkingą išvaizdą. Palaikykite kabelių tvarką ir saugą naudodami kabelių rišiklius arba kabelių valdymo sprendimus.

Sumažindami kabelių netvarką pagerinsite oro srautą ir pašalinsite užsikimšimus, todėl jūsų kompiuteris veiks tyliai.

Stebėkite ir valdykite ventiliatoriaus greitį

Šiuolaikinės motininės plokštės ir programinės įrangos įrankiai, tokie kaip „SpeedFan“, leidžia stebėti ir keisti ventiliatoriaus greitį pagal poreikį. Naudodami unikalias ventiliatoriaus kreives galite maksimaliai padidinti aušinimo efektyvumą ir sumažinti triukšmo lygį.

Galite pagerinti bendrą kompiuterio našumą ir eksploatavimo trukmę atlikdami šiuos išsamius veiksmus ir atnaujinimus. Reguliarus vidaus valymas, naujos termo pastos panaudojimas ir ventiliatorių išdėstymo reguliavimas yra būtini techninės priežiūros darbai. Atnaujinimas į geresnį procesoriaus aušintuvą ir investicijos į tylesnius ventiliatorius padės sukurti tylesnę kompiuterio naudojimo aplinką.

Sumontavus garsą sugeriančias medžiagas ir sumažinę kabelių netvarką, jūsų kompiuteris dirbs tyliai, vėsiau ir efektyviau. Atlikite šiuos pasiūlymus, kad galėtumėte atsipalaiduoti ir produktyviai dirbti kompiuteriu.

Telefonai.eu

Mūsų portale paskelbtą informaciją griežtai draudžiama naudoti kitose internetinėse svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar platinti medžiagą bet kokiu kitu pavidalu be sutikimo. Visas turinys, jeigu nėra nurodytas kitas šaltinis, yra portalo nuosavybė.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas