ESO sulaukė dvigubo VERT kirčio: nustatytas neteisėtas elektros tinklų nuosavybės ribų aktas, tačiau tai dar ne viskas

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) išnagrinėjo ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) dėl elektros tinklo dalies eksploatavimo.​

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
ESO sulaukė dvigubo VERT kirčio: nustatytas neteisėtas elektros tinklų nuosavybės ribų aktas, tačiau tai dar ne viskas

Į VERT kreipėsi vartotojas, nurodydamas, jog ESO teigimu, vartotojas turi eksploatuoti elektros tinklo dalį, kuri pagal nuosavybės ribų aktą, turėtų būti eksploatuojama ESO.

Išnagrinėjusi jai pateiktą informaciją, VERT nustatė, kad ESO vienašališkai, nesilaikydama teisinio reglamentavimo ir sudarytos sutarties nuostatų, pakeitė objekto nuosavybės ribų aktą, kuris yra sudarytos Elektros energijos persiuntimo sutarties dalis.

Atsižvelgdama į tai, VERT įpareigojo ESO vadovautis nuosavybės riba, nustatyta sutarties sudarymo metu, parengtame elektros tinklų nuosavybės ribų akte ir eksploatuoti jai priklausančią elektros tinklo dalį.

AB ESO nepagrįstai apskaičiavo prijungimo įmoką

VERT išnagrinėjo ir dar vieną ginčą, kilusį tarp vartotojo ir AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) dėl apskaičiuotos prijungimo įmokos dydžio pagrįstumo. VERT nutarė tenkinti vartotojo prašymą.

Vartotojas pranešė, kad ESO parengtos techninės sąlygos yra neteisingos ir reikalaujama mokėtina suma dėl tinklo rekonstrukcijos yra didesnė nei turėtų būti pagal pageidaujamą galios didinimo kiekį. ESO teigimu, gatvės atšakoje, kurioje prašoma įvesti naują elektros įvadą, nėra laisvos galios ir reikia atlikti tinklo rekonstrukcijos darbus pirminėje atšakoje, nuo kurios elektra tiekiama visam kvartalui.

Ginčo nagrinėjimo metu gauta informacija, kad ESO įvertino vartotojo prašymą ir nustatė, jog būtina elektros tinklo rekonstrukcija, kitu atveju objekto prijungti nebus galima, nes nėra laisvos galios. Vartotojas neapmokėjo pateiktos sąskaitos už prijungimo paslaugas, tad prijungimo sutartis kol kas neįsigaliojusi.

Atsižvelgiant į gautą informaciją, nustatyta, kad ESO siekdama prijungti vartotojo objektą, pagrįstai nustatė elektros tinklo rekonstrukcijos poreikį, tačiau neužtikrino, kad vartotojui būtų priskirtas mokėjimas tik už tą darbų dalį, kuri reikalinga objekto prijungimui. Išduotos prijungimo sąlygos ir pagal jas apskaičiuota mokėtina suma yra nepagrįsta.

VERT įpareigojo ESO perskaičiuoti prijungimo įmoką atsižvelgiant į VERT vertinimo išvadas ir per 30 kalendorinių dienų nuo šio nutarimo įsigaliojimo dienos, informuoti vartotoją ir VERT apie nutarimo vykdymo rezultatus.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

17 komentarų

Stanislovas

Man ESO atsiuntė sask virš 7tukt eu už elektros oro linijos renovacija, kad galėčiau i sklypa isivesti 5klw elektros ivada.
Nors elektros oro linija ateina iki pat sklypo.
Kodėl aš turiu mokėti už imonės turto (oro linijos) renovacija?
Kas gali atsakyt i klausima ?
Eso i toki klausima atsakė - tai tau ivado reike !

Gincia

Stanislovai,rašai eso užklausa-kokiu pagrindu įstatymu(net ir tai būtu eso vidaus taisyklės) remiantis apskaičiuotas mokestis,va kai surinksi daugiau info kodėl(yra ir google)tada spresi ar kreiptis i kitas institucijas.

Gincia

Mindaugai,todėl ir klausiu Vytauto kaip gali pastačius skaitliuką sumažėti galia kw nuo 5kw iki 2kw.O dėl automatų klystat(nekalbu apie laidų kvadratūra)pastačius vietoj 10A 16A automatą,galia kw i tiekama objektą padidės,jei paneš laidu kvadratai iki 16A automata

Vaidotas

Taip, ne tik vagys, bet ir įteisinti reketininkai, nes galios mokestį kelia kaip ant mielių, buvo 1,5 EUr, pernai 2.3Eur, o šiemet jau 3 Eur už 1kw, prisivogė iš vartotojų 160 milijonų Eur, o dabar reketuoja už prijungimą, už galios mokestį. Mano įmonės pvz., turiu 60 kw galią, kuri buvo reikalinga įmonei, susidarė darbų krizė, tiek galios nebereikia, už energijos persiuntimą moku apie 100 Eur, o galios mokestis 180 Eur, trūksta žodžių..., norėčiau susimažinti galią iki 30kw, bet atsigavus darbams ir norėdamas vėl pasididinti galią iki 60kw, turėsiu sumokėti pagal šios dienos įkanius, apie 2500Eur, man taip pasakė ESO konsultantė ir nėra kam pasiskųsti, konkurentų ESO neturi, daro ką nori, su galios mokesčiu reketuoja visus didesnius vartuotojus, nes ateis metų pabaiga ir reikės dalintis dividendus

algirdas

kreivys daro biznį ir vagia nuo mūsų milijonus....ir nieko,nepirkit jo parduotuvėj,,,moki veži,,nes remiat tą vagį...ir jo partiją

Pilietis, Mindaugui!

Vartotojui galią apriboja automatinio išjungėjo srovė. Jeigu prijungsi didesnės galios ėmėją, tai įvadinis automatinis išjungėjas atsijungs.

Jonas

Tuos vagis reisti ir sodinti vagia tyliai išsidalijo akcijas valkatų,vagių visą turtą konfiskuoti neteisetai įgytas

Gintas

Pirma prie sienos kalti reikia Kreiva,nes moka ir vagia,po to kas sukūrė ta nesąmone su ale nepriklausomais tiekėjais. Jie priklausomi,nes taip yra sunkiau nustatyti ta aferos židinį. Kokie jie tiekėjai,jie totalus vagys,kurie iš dviejų laidų tiekia į daugiabuti elektra skirtingom kainom. Svolaciai,tik Lietuvoje galimas toks bardakas!

Lankytojas

Jei visi gerai pažiūrėtų,tai gal pusei ESO priskaičiavo daugiau.Aš tik vieno nesuprantu,pavogė 160 milijonų,nieko nenubaudė,dabar vėl,jei žmonės nebūtų supratę būtų apgavę.Matomai jie naudojasi tuo,kad ten žmogui sudėtinga susigaudyt ir tuo,kad yra nebaudžiami.

Gincia

Vytautai,tai skaitliuką pastatė su mažesnia galia,ar kaip?.pvz.yra automatai 10A ir yra 16,25 ir t.t.kiek suprantu galia gali sumažėti pastačius mažesnio amperažo automatą.Vietoj 16A į 10A,tada galia kw mažėja.O kaip skaitliukas gali sumažinti galia kw(kilovatų)??

Mindaugas

Nei automatukas, nei skaitliukas galios nesumažins ir nepadidins. Galia yra apskaičiuojama pagal laidų pralaidumo kvadratūrą. Pažiūrėkite internete, yra formulės kaip paskaičiuoti.

Vytautas

Eso pakeitė skaitliuką ir sumažino galia nuo5 iki 2kw.Dabar kad atstatyti reikia mokėt beveik1000 €.Ar tai teisinga.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas