„Igničio“ ir kitų elektros tiekėjų klientams – fantastiškos naujienos: netrukus įsigalios pasikeitimai, kuriuos daugelis pasitiks plojimais, sužinokite, kas keisis

Pranešimas spaudai

2024-03-30, 19:55

16 komentarai (-ų)

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pranešė, kad su Valstybine energetikos reguliavimo taryba (VERT) suderino kelissyk greitesnį 160 mln. eurų reguliacinio skirtumo grąžinimo tempą.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Igničio“ ir kitų elektros tiekėjų klientams – fantastiškos naujienos: netrukus įsigalios pasikeitimai, kuriuos daugelis pasitiks plojimais, sužinokite, kas keisis

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) nustatė, kaip nuo balandžio 1 d. keisis reguliuojamos dalies elektros energijos kaina – ji sumažės 0,0048 Eur/kWh. Kaina mažėja Tarybai patvirtinus naujas persiuntimo paslaugos kainas, kurios yra reguliuojamos kainos dalies dedamosios.

Elektros energijos tiekėjo „Ignitis“ tiekimo kainos dalis nesikeičia. Reguliuojama kainos dalis mažėja visų nepriklausomų tiekėjų klientams be išimties, taip pat visuomeninio tiekimo klientams.

Nepriklausomo elektros tiekimo kainą sudaro dvi dalys – tiekėjo dalis ir reguliuojama dalis. Nors fiksuotus planus pasirinkusiems klientams visą kainos fiksavimo laikotarpį nesikeičia tiekėjo kainos dalis – ji lieka tokia, kokia sutarta su tiekėju, tačiau keičiantis persiuntimo paslaugos daliai, tai turės įtaką bendrai kilovatvalandės kainai – ji mažės 0,0048 Eur.

Iš ko susideda galutinė elektros energijos kaina?

Galutinė elektros energijos kilovatvalandės kaina susideda iš šių dedamųjų:

  • Nepriklausomo tiekėjo tiekimo dalis, kuri apskaičiuojama prie įsigijimo kainos pridedant balansavimo dedamąją, kliento vartojimo profilio koeficientą, biržos prekybinius mokesčius, poreikio pokyčio rizikos mokestį, kainų skirtumų tarp zonų dalį ir kt.
  • Reguliuojamą dalį apima persiuntimo paslauga, kuri būtent ir mažėja, o ją sudaro „Litgrid“ dalis ir ESO skirstymo dalis, viešuosius interesus atitinkančios paslaugos (VIAP) kaina ir skirstymo paslaugos papildoma dedamoji.

Elektros energijos tiekėjo fiksuota kainos dalis nesikeičia visą su tiekėju sutartą kainos fiksavimo laikotarpį, šįkart mažėja reguliuojama elektros kainos dalis, o konkrečiai tai yra persiuntimo paslaugos kainos dalis.

Nepriklausomas elektros energijos tiekėjas „Ignitis“ savo klientus, apie tai kiek tiksliai jiems keičiasi galutinė kilovatvalandės kaina, informuoti el. laiškais, laiškais arba trumposiomis SMS žinutėmis nuo kovo 5 d. Informavimo forma priklauso nuo kliento pasirinkto informacijos gavimo būdo.

Mažėjanti persiuntimo paslaugos kaina dėl ESO permokos grąžinimo

„Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pranešė, kad su Valstybine energetikos reguliavimo taryba (VERT) suderino kelissyk greitesnį 160 mln. eurų reguliacinio skirtumo grąžinimo tempą. ESO gyventojams visą sumą grąžins per 2,25 metų laikotarpį, o juridiniams vartotojams – per kiek daugiau nei 7 metus. Grąžinimas bus pradėtas jau nuo šio balandžio mažinant elektros tarifą.

„Kartu su reguliuotoju įvertinę bendrovės finansines galimybes ir būtinąsias investicijas į tinklą pateikėme siūlymą maksimaliai trumpinti grąžinimo terminą. Susitarimas buvo priimtas po viešos konsultacijos, kuriuo remiantis grąžinimo laikotarpis gyventojams sutrumpėjo 7 kartus, o verslo klientams – dukart“, – sako ESO vadovas Renaldas Radvila.

Anot jo, buitiniams vartotojams grąžinimas bus vykdomas intensyviau nei verslui, nes tai – jautresnė vartotojų grupė. Iš viso gyventojams iki 2026 m. birželio 30 bus grąžinta 57,1 mln. eurų. Iš šios sumos šiemet bus grąžinta 19,3 mln. eurų, sekančius dvejus metus po 18,9 mln. eurų kasmet.

16 komentarų

ESO

Laikinas džiaugsmas jei tai išvis džiaugsmas ... Jei yra kaina tai ji visada Kils... O visą kitą tik akių dūmimas ...

Inga

Sumažinat tik 0.5 cento, o kai padidinat, tai iš karto keliais centais.
Tau kaip čia gaunasi ?
Už ką plot ???
Sukčiai !

Ona

Juokdariai,ir jūs galvojate,kad žmonēs jumis tiki,gėda jums turėtų būti tokias nesamones rašinėti,jūs negrąžinate jokios skolos,tik dar labiau apiplėšinėjate žmones,pakeldami kainas,ir ką jūs grąžinate,toliau lobstate ir tiek.

Ilona

Pritariu ,išsidirbinėja kaip tik gali ,prieš pora mėn.mokėjau po 0.16 cnt kw,o dabar po 0.28cnt ir po tamsiai sėdžiu ,viena gyvenanti .😋

Teisingumas

Bankai už paskolas priskaičiuoja didžiausias palūkanas. Už sukčiavimą, priteisimos baudos. Tai kodėl ESO sukčiaujant iš žmonių pasisavintais pinigais gali naudotis visai nemokamai ir tiek laiko, kiek nori? Juk skaičiuojant palūkanas ir delspinigius, vagys būtų suinteresuoti kuo greičiau atsikratyti skolos. Taip žmonės galėtų ir uždirbti už priverstinai nusavintus pinigus. Ir tai būtų sąžininga.
O ką jau kalbėti apie įmones. Kiek per tuos 7 metus nuvertės pinigai? Kodėl vagys gali diktuoti sąlygas ir už puikiai prasukta aferą mokėtis dividendus? Juk akcininkai kolegialiai turi atsakyti už įmonės skolas, o ne pelnytis.
Gal ryšis, kas apskųsti šią nesąmonę teismui?

Plojam

iki apsimyžimo, bliam. Kuo čia džiaugtis, kad nupigs 0,5 cento?
Kad per šimtą metų grąžinsit pavogtus pinigus ? O kur delspinigiai ? Už tokią sumą tai ne vienas liamas būtų. Šūdmaliai😡

Telefonai ir Ignitis

Apie ką jūsų web'as? Jūs parsiduodat visiems kas jums moka. Ignitis sumoka, parašot koSTminę naujieną apie nieką... Kaip visi džiaugiasi ir laimingi... Esmė, kad niekas neskaito straipsnių...

Bronius

Pasigedintu ir skelbtis , kad taip stipriai sumažins 1 kWh kaina, net puse euro cento. Kažin kur dėsime pinigus reiketu banke sąskaita atsidaryti. Na kuomet 1kwh kaina padidina 10 ir daugiau euro centu tai nesigiria ?

"Fantastinė naujiena.."

Kokia fantastinė naujiena pradžiugino Ignitis! Džiaugsmui nera ribu- elektros kaina sumažės net 0,0048 E/kwh !!! VALIO, kaip ženkliai sutaupys tauta!...

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas