„Ignitis“ dalinasi informacija, kurią privalo žinoti kiekvienas Lietuvos gyventojas: pateikiama labai svarbi informacija, tai dažnai tampa tikru galvos skausmu daugeliui

Pranešimas spaudai

2024-11-11, 14:54

3 komentarai (-ų)

Anokia naujiena, kad namų darbai reikalauja daug energijos. Tačiau, ar galėtumėte pasakyti, kiek energijos sunaudoja jūsų skalbimo mašina, indaplovė, siurblys ar plaukų džiovintuvas? Tai žinoti verta, jeigu norite energiją naudoti efektyviau ir už elektrą mokėti mažiau, nes nė vienas buities prietaisas nedirba dykai.

Paskutinė proga pasinaudoti milžiniškomis „Aliexpress“ nuolaidomis – spauskite čia ir apsipirkite jau dabar
„Ignitis“ dalinasi informacija, kurią privalo žinoti kiekvienas Lietuvos gyventojas: pateikiama labai svarbi informacija, tai dažnai tampa tikru galvos skausmu daugeliui

Paskaičiuoti, kas ir kiek „ima“ elektros jūsų namuose, galima skirtingais būdais. Tam, kad sužinotumėt, kiek energijos sunaudoja jūsų skalbimo mašina, teks išsiaiškinti, kokia jos galia ir padauginti iš jos darbo valandų.

Bendra tendencija gana paprasta – kuo didesnė įrenginio galia ir kuo ilgiau jis veikia, tuo daugiau energijos sunaudoja.

Kad skaičiuoti būtų lengviau, pasufleruosime, kas ir kiek apytikriai laiko dirba už vieną kilovatvalandę:

  • šaldytuvas – 61 val.
  • skalbimo mašina – 5 val.
  • indaplovė – 4 val.
  • orkaitė apie 30 min.
  • plaukų džiovintuvas – 25 min.
  • vandens virdulys – 27 min.

Paprastas būdas skaičiuoti „išleidžiamas“ kilovatvalandes

Pradėjote dėliotis formulę ir kilo klausimų, kaip paskaičiuoti, kiek valandų per mėnesį dirba jūsų indaplovė? O gal negaiškite laiko su matematikos namų darbais ir išbandykite paprastesnį būdą sužinoti, kurie įrenginiai jūsų namuose reikalauja daugiausiai energijos.

Programėlė pati žino, kiek jūsų namuose per dieną sunaudojama elektros, tad jums tereiks pažymėti, kokius įrenginius turite. To pakaks, kad „EnergySmart“ apskaičiuotų, kiek apytiksliai energijos per mėnesį „išleidžiate“ namų šildymui, skalbimui, maisto gaminimui, indų plovimui ir kitiems darbams.

Pažiūrėkite, kaip sekasi taupyti

Jau žinote, kurie prietaisai reikalauja daugiausia energijos – metas pradėti taupyti! Visus pokyčius siūloma pradėti arba nuo to, ką lengviausia padaryti, arba nuo to, kas duoda didžiausią efektą. „EnergySmart“ programėlėje matysite, kas yra didžiausi jūsų namų energijos besočiai. Gal tai grindinis šildymas? Tuomet savaitę palaikykite puse laipsnio žemesnę temperatūrą ir programėlėje stebėkite, kiek sumažėjo bendras jūsų energijos suvartojimas.

Ekonominis režimas – dar vienas paprastas būdas taupyti energiją be jokių papildomų pastangų. Naudodami skalbimo mašiną, indaplovę ir kitus įrenginius visada rinkitės ekonomines programas. Vėlgi su programėle bus paprasta stebėti, kiek efektyvus šis taupymo būdas.

Žinoma, nepamirškite nesenstančių tėvų bei senelių pamokymų išeinant iš kambario išjungti šviesą. Verta nepatingėti ištraukti nenaudojamų įkroviklių, kompiuterių, televizoriaus ir kitų prietaisų elektros kištukus ar bent jau įjungti budėjimo režimą. Šis paprastas veiksmas elektros naudojimą gali sumažinti net 5 proc.

3 komentarų

Jinas

Žmonės turi taupyti savo vartojimą apriboti o valdžia milijonus išvogs ir liks nenubausta.Kada Lietuvoje bus teisingumas?

Zita

Kainas mazint turi, uz elektra ,ir nesukt is centro . Gyvenu vienas zmogus,puse dienos nebuna namie ,nelygina rubu ,gamina 1kart.dienoj,o elektros prisukti per menesi 113kw.kas cia per numeriai.patūkros skaitiklių nera desimecisis ,jei pats neskambini.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas