„Nokia” kurs 4G tinklą... Mėnulyje

Ignas Petrikonis

2020-10-19, 09:00 (atnaujinta 2022-12-02, 10:53)

0 komentarų
„Nokia” kurs 4G tinklą... Mėnulyje

Šiomis dienomis dažnai girdimi apie viename ar kitame pasaulio regione pradedamą arba baigiamą diegti naujojo 5G mobiliojo ryšio infrastruktūrą, tad žinios apie senuosius 4G tinklus nebepasiekia eterio. Tačiau vakar paaiškėjo, kad egzistuoja išimtis - viena žinomiausių telekomunikacijų kompanija „Nokia” iš JAV Nacionalinės aeronautikos ir kosminės erdvės tyrimo valdybos (NASA) gavo užsakymą kurti 4G tinklą Mėnulyje.

Kad ir kaip įspūdingai ir nekasdieniškai tai skambėtų, šios žinios neturėtų pernelyg stebinti. NASA jau kurį laiką skelbia apie planus vėl pradėti reguliarius skrydžius į Mėnulį ir pamažu ieško technologijų bendrovių, kurios galėtų patenkinti su tuo susijusias reikmes.

Be to, su „Nokia” sudaryta 14,1 milijono JAV dolerių vertės sutartis yra tik lašas jūroje, turint galvoje jog naujiems Mėnulio tyrinėjimo projektams iš viso skirta 370 milijonų. Kaip ir galima tikėtis, didžioji šios sumos dalis atiteko tokioms kompanijoms, kaip Elono Musko „SpaceX” ar „United Launch Allience”, kurios bus atsakingos už erdvėlaivio valdymo kosmose tobulinimą.

Tai kamgi reikalingas 4G internetas kosmose? Pasak Jim Reuter, NASA kosmoso tyrimų programos administratoriaus padėjėjo, naujasis tinklas leis Mėnulyje besilankantiems astronautams ir technikai, tokiai kaip roveriai ar ant Mėnulio paviršiaus skirtos nusileisti kapsulės, kur kas geriau tarpusavyje komunikuoti. 4G tinklas turėtų šviesmečiais pagerinti tas ryšio galimybes, kurias astronautai turėjo vykdydami ankstesnius skrydžius į Mėnulį.

Įdomu, jog tai nėra pirmasis legendinės suomių bendrovės, tiesa, jau nebeturinčios nieko bendra su telefonų gamyba (šis padalinys Kinijos įmonei „HMD Global” parduotas prieš keletą metų) bandymas sukurti 4G infrastruktūrą šiame kosminiame kūne. 2018 metais „Nokia” kartu su vokiečių kosmoso kompanija „PTScientists” ir Jungtinės Karalystės mobiliojo ryšio operatoriumi „Vodafone UK” siekė šį tinklą įdiegti „Apollo 17” nusileidimo aikštelėje, tačiau planas taip niekada ir nevirto realybe.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas