Seimas pritarė pokyčiams, kurių reikėjo jau labai seniai: sužinokite, kas jau netrukus gali pasikeisti, naujienos pradžiugins daugelį

Pranešimas spaudai

2024-06-11, 19:54

0 komentarų

Seimas po svarstymo pritarė Elektros energetikos, Energetikos bei Gamtinių dujų įstatymų pataisoms, kuriomis siekiama sudaryti galimybę Valstybinei energetikos reguliavimo tarybai (VERT) lanksčiau ir dažniau keisti visuomeninę elektros, gamtinių dujų bei centralizuotai tiekiamų suskystintų naftos dujų kainas buitiniams vartotojams.

Prasidėjo MEGA „Aliexpress“ išpardavimai – visą svarbiausią informaciją rasite paspaudę čia.
Seimas pritarė pokyčiams, kurių reikėjo jau labai seniai: sužinokite, kas jau netrukus gali pasikeisti, naujienos pradžiugins daugelį

Dėl didelių svyravimų energijos išteklių rinkose visuomeninės elektros, gamtinių dujų ir centralizuotai tiekiamų suskystintų naftos dujų kainos galėtų būti perskaičiuojamos kartą per tris mėnesius. Energetikos įmonėms nepateikus pasiūlymų perskaičiuoti energijos produktų kainas ir tarifus buitiniams vartotojams, VERT turėtų galimybę perskaičiuoti kainas vienašališkai.

Svarstomuose projektuose numatyta, kad kainas reiktų perskaičiuoti, kai skirtumas tarp prognozuojamų energijos išteklių įsigijimo kainų ir faktinių energijos išteklių įsigijimo kainų būtų 20 proc. ar didesnis, elektros energijos atveju – 40 proc. ar didesnis.

Kaip pažymi šios iniciatyvos rengėjai, priėmus naujas nuostatas būtų suteikta galimybė greičiau reaguoti į mažėjančias energijos produktų kainas rinkose ir sukuriama nauda buitiniams vartotojams.

„Galimybė atlikti neeilinį kainų perskaičiavimą leistų išvengti situacijų, kai susidaro reikšmingi reguliuojamų sąnaudų nuokrypiai ir buitinių vartotojų įsiskolinimų didėjimų už energetikos produktų tiekimą“, − tvirtinama projektų aiškinamajame rašte.

Šiuo metu visuomeninės elektros energijos ir gamtinių dujų tarifai buitiniams vartotojams peržiūrimi kas pusę metų, centralizuotai tiekiamų suskystintų naftos dujų kainos perskaičiuojamos kas metus.

Po svarstymo už teisės aktų pakeitimus (projektai Nr. XIVP-3731(2), Nr. XIVP-3732(2), Nr. XIVP-3733(2) balsavo 116 Seimo narių, susilaikė 4 parlamentarai. Tam, kad naujos nuostatos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas