VERT smūgis elektros tiekėjams: paskelbė išvadą apie netinkamus tiesioginių išlaidų skaičiavimus, sužinokite, kas čia vyksta

Pranešimas spaudai

2024-07-10, 10:54

3 komentarai (-ų)

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT), išanalizavusi dalies nepriklausomų elektros energijos tiekėjų (NET) netesybų taikymo praktiką vidutinėms ir didelėms įmonėms, konstatavo, jog sutarties nutraukimo mokesčio skaičiavimo formulė tinkamai neapskaičiuoja tiesioginių išlaidų, todėl nėra tiksli. Šia savo išvada VERT pasidalijo ir su nepriklausomais elektros energijos tiekėjais.

Prasidėjo MEGA „Aliexpress“ išpardavimai – visą svarbiausią informaciją rasite paspaudę čia.
VERT smūgis elektros tiekėjams: paskelbė išvadą apie netinkamus tiesioginių išlaidų skaičiavimus, sužinokite, kas čia vyksta

VERT ekspertiniu vertinimu, šiuo metu nustatyta netesybų apskaičiavimo formulė neleidžia tiksliai apskaičiuoti tiesioginių išlaidų, kurią NET patirtų anksčiau, nei numatyta vidutinėms ar didelėms įmonėms nutraukus elektros energijos tiekimo sutartį.

Taip pat pastebima, jog netesybų skaičiavimo formulė, kuri atitiktų tiekėjų minimalias tiesiogines išlaidas, turėtų būti skaidri – joje naudojami dydžiai, kurie sietų nuostolių dydį su situacija elektros energijos rinkoje, turėtų būti viešai skelbiami ir prieinami norint pasitikrinti sutartį sudariusiam vartotojui bet kuriuo metu.

VERT pirmininkas Renatas Pocius anksčiau yra teigęs, jog egzistuojančios sutarties nutraukimo formulės nėra pakankamai aiškios, o taikomos baudos galimai neatitinka teisės aktų.

„Matome, kad šiai dienai kai kurie NET sutarties nutraukimo formulėje taiko koeficientus, kurių patys negali paaiškinti, todėl manome, kad skiriamos baudos gali neatitikti teisės aktų reikalavimų, ir, mūsų vertinimu, tokios nuostatos turi būti keičiamos“, – tuomet kalbėjo R. Pocius.

3 komentarų

Nijolė

Fiziniams tiekėjams taikyta vidurkių skaičiavimo metodika pačių sukurta, nesilaikant matematinės statistikos taisyklių.

Nera

TAIP su tom netesybom labai daug zmoniu apagavo ir dar tu gi neiseini iš savo tiekejo tik pakeiti kita plana tai kokios čia gali buti netesybos.skciai kitaip nepasakysi

Vytautas

Valdžios sukuria sistema paskui taiso klaidas taip rodydami lyg tai darbas tautiečiams.visi i rinkimus?

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas