Žalioji elektros energija: mitas, kad labai brangu

Pranešimas spaudai

2023-10-29, 17:00

0 komentarų

Lietuvoje kryptingai vystomi atsinaujinančios energetikos projektai, o žalioji energija vis dažniau pasiekia elektros energijos vartotojų namus. Nors dar ne visa elektrai gaminti skirta energija Lietuvoje tik iš atsinaujinančių išteklių, tačiau visi nepriklausomo elektros energijos tiekimo klientai gali rinktis žaliąją energiją.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
Žalioji elektros energija: mitas, kad labai brangu

„Ignitis“ pasiūlymų klientams vadovė Erika Bogusevičiūtė atkreipia dėmesį, kad pasitaiko mitų apie žaliąją energiją ir paaiškina, kas toji žalioji elektros energija iš tiesų yra, ir kiek kainuoja galutiniam vartotojui.

Apie perėjimą prie žaliosios energijos, pasak E. Bogusevičiūtės, verta pagalvoti visiems, o patogiausia tiems, kas jungsis į savitarną pasirinkti naują planą, nes baigiasi fiksuotos kainos laikotarpis arba turi poreikį sudaryti nepriklausomo tiekimo sutartį.

„Ignitis“ ekspertė sako, kad gimstantys įvairūs mitai apie žaliąją energiją, skatina poreikį paprastai papasakoti vartotojams, kodėl tokia energija vadinama žaliąja ir kiek iš tiesų kainuoja. Kalbėdama apie kainą, bendrovės atstovė iškart pateikia pavyzdį, pasirinkus „Ignitis“ nepriklausomo tiekimo planą „Minimalus“, fiksuojant kainą 8 mėn. ir pasirinkus žaliąją energiją, per mėnesį suvartojant 100 kWh, mokėti papildomai reiktų 45 ct.

Žalioji energija, arba kitaip tariant, energija iš atsinaujinančių energijos išteklių yra tokia, kuriai pagaminti mažiau arba visai nenaudojamas iškastinis kuras, pavyzdžiui, anglis, nafta, skalūnai ar dujos. Todėl žalioji energija pagaminama gerokai sumažinus arba visiškai be jokio pėdsako aplinkai, tai reiškia – neišmetant į aplinką šiltnamio efektą sukeliančių dujų, neteršiant aplinkos.

Tokia energija gaunama iš švarios, tvarios ir atsinaujinančios energijos šaltinių: saulės, vėjo, vandens ar geoterminės energijos. Šie ištekliai nesibaigia – saulė kaip šviečia, taip švies, vėjas kaip pučia, taip pūs.

Žalioji elektros energija teka tais pačiai elektros tinklais, ji nėra žalios spalvos ar kažkuo kitokia. Skiriasi jos gamybos būdas ir gamybos poveikis aplinkai. Poveikis aplinkai yra svarbiausias aspektas, siekiant gyventi švaresnėje aplinkoje, kvėpuoti švariu oru.

Tad gali kilti klausimas, jeigu tinklais iki mano namų atiteka nebūtinai žalioji elektros energija, tai kodėl turėčiau ją rinktis? Atsakymas nesudėtingas – todėl, kad rinkdamiesi žaliąją energiją, prisidedame prie energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybos plėtros. Tai mūsų apsisprendimas gyventi tvariau, kvėpuoti švaresniu oru, didinti mūsų šalies energetinę nepriklausomybę. Kiek suvartojame elektros energijos, toks jos kiekis pagaminamas iš atsinaujinančių energijos išteklių, jei esame pasirinkę žaliąją energiją.

Užsisakyti žaliąją energiją labai paprasta tiek esamiems, tiek naujiems „Ignitis“ nepriklausomo tiekimo klientams. Be to, ją užsisakyti ar atsisakyti galima nepriklausomai nuo pasirinkto elektros energijos tiekimo plano fiksavimo termino. Žaliosios energijos užsakymas yra neterminuotas ir niekuo neįpareigojantis.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas