Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

Didžiausia „iPhone“ telefonų problema: kodėl jų įkrovimo laidai tokie nepatvarūs?

Didžiausia „iPhone“ telefonų problema: kodėl jų įkrovimo laidai tokie nepatvarūs?

LRT.lT

2021-07-22, 13:40

„Apple“ gaminiai dažnai vertinami dėl ilgaamžiškumo ir kokybės, tačiau įkroviklių laidai šiomis savybėmis pasigirti gali ne visada. Kartais įtrūkti jiems pakanka vos kelių mėnesių, o pakaitiniai laidai nėra pigūs. Atrodo, kad pagrindinės priežastys, lemiančios šį trūkumą, slypi įkroviklių dizaine ir sudėtyje.

„Apple“ dizaino komandos sprendimas – viena laido nepatvarumo priežasčių

„Apple“ įkrovikliai turi plastikinę apsauginę detalę, kur laidas susijungia su įkroviklio jungtimi. Nors detalė gana smulki, jos paskirtis – svarbi. Kadangi laidas toje vietoje kiek storesnis, tai leidžia sumažinti įlenkimo kampą. Kitaip tariant, laidas apsaugomas nuo stiprių 90 laipsnių įlenkimų, o tai ilgesnį laiką užtikrina laido patvarumą. Lyginant „Apple“ naudojamą detalę su įprastai naudojamomis akivaizdu, kad ji gerokai plonesnė. Būtent dėl to lengviau laidą stipriai įlenkti, o po kelių tokių įlenkimų laidas gali ir įtrūkti.

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

Įdomu tai, kad „Apple“ anksčiau naudojo tvirtesnes, įprastas laidų apsaugines detales, tačiau jų išvaizda „Apple“ dizaino komandai nepatiko, tad vėliau buvo nuspręsta jas pakeisti. Šiandien „Apple“ įkrovikliams naudojami plastikiniai sutvirtinimai suteikia laidui estetiškumo, tačiau nukenčia kokybė – laidai greičiau įtrūksta.

Dizainas ar funkcionalumas?

iphone-battery-life-lineup_2021-04-26-214348

„Apple“ dažnai kritikuojami dėl to, kad įrenginių dizainui skiria didesnį dėmesį nei funkcionalumui. Pavyzdžiui, „Apple“ 2015 metais pristatyta „butterfly“ klaviatūra sulaukė ypač daug neigiamų reakcijų dėl nepatikimumo ir nepatvarumo. „Apple“ pristatydami klaviatūrą teigė, kad ji 40 proc. plonesnė nei įprastinės ir keturis kartus stabilesnė. Klaviatūroje naudotas drugelio mechanizmas leido sukurti plonesnius ir lengvesnius „Macbook“ kompiuterius, tačiau nepasiteisino ir „Apple“ sugrįžo prie įprasto žirklinio klaviatūros mechanizmo.

Galima prisiminti ir „iPhone 6“ istoriją, kai vietoj talpesnės telefono baterijos buvo pasirinktas plonesnio įrenginio dizainas. Vis dėlto pastaraisiais metais „Apple“ mėgina laužyti stereotipus – naujausių „Macbook“ kompiuterių baterija pasižymi itin ilgu veikimo laiku, o 2019 metais išleisti telefonai „iPhone 11“ buvo sunkesni ir storesni, palyginti su ankstesnių metų modeliais.

„Apple“ dėmesys aplinkos apsaugai

iphone-cable

Verta pažvelgti ir į įkroviklių laidų sudėtį, kuri taip pat turi įtakos jų patvarumui. Sulaukus aplinkosaugos organizacijų kritikos 2007 metais Steve'as Jobsas publikavo tinklaraščio straipsnį „A Greener Apple“, kuriame pateikė planą, kaip „Apple“ sieks tausoti aplinką.

Netrukus „Apple“ pradėjo atsisakyti kenksmingų medžiagų savo gaminiuose. Tarp šių medžiagų buvo polivinilchloridas (sutrumpintai – PVC), plastikas, dažnai naudojamas įkroviklių laidams ir kitoms detalėms kaip suteikiantis patvarumo.

Nepatvarūs įkroviklių laidai netrukus gali likti tik blogu prisiminimu

Dar šių metų vasario mėnesį „Apple“ paskelbė patentą, kuriame pateikiamos idėjos, padėsiančios spręsti netvirtų laidų klausimą. Patente keliama idėja sutvirtinti visą laidą ir apskritai atsisakyti dabartinės plastiko apsaugos detalės. Teigiamų pokyčių jau pastebima „Apple“ išleistuose „HomePod“ ir naujuosiuose „iMac“. Šiems įrenginiams įkrauti naudojamas patvaresnis laidas, pagamintas iš pintos medžiagos, tačiau atskirai tokio tipo laidų telefonams „iPhone“ bent kol kas nusipirkti negalima.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas