Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

Estija netikėtai atrišo rankas „Huawei”: bus galima naudoti kinišką 5G įrangą

Estija netikėtai atrišo rankas „Huawei”: bus galima naudoti kinišką 5G įrangą

Ignas Petrikonis

2021-03-04, 09:00

Estija, kaip ir didelė dalis Europos šalių, atsiliepė į JAV prašymą drausti kinišką telekomunikacijų įrangą dėl galimos šnipinėjimo grėsmės. Naujame Ryšių tinklų saugumo reglamente šalies Vyriausybė uždraudė vietiniams ryšio paslaugų teikėjams naudoti aparatinę ir programinę infrastruktūrą tų gamintojų, kurių būstinė yra už Europos Sąjungos ribų. Nuo to labiausiai nukentėjo šioje rinkoje stipriai įsitvirtinusi Kinijos technologijų milžinė „Huawei”, kurios 5G įrangai buvo parodytos durys, o jos ankstesnių kartų tinklo komponentus liepta išmontuoti. Vis dėlto panašu, jog Estijos požiūris pamažu keičiasi.

2000

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

Šiandien Estijos Vyriausybė patvirtins kur kas švelnesnį Ryšių tinklų saugumo reglamentą. Jį pristatyti turintis naujasis Ekonomikos ir ryšių ministras Andres Sutt teigia, kad nors Saugumo komitetas, kurį sudaro Estijos informacinės saugos agentūra, žvalgybos ir vidaus saugumo tarnybos ir kt.), svarstydami suteikti leidimą tam tikro gamintojo telekomunikacijų įrangai diegti, atsižvelgs į jo būstinės šalį, tačiau tai nebūtinai reiškia, jog šis aspektas nulems draudimą. Kitaip tariant, nuo šiol bent jau teoriškai egzistuos galimybė Kinijos ar kitai Azijos bendrovei Estijoje kurti telekomunikacijų infrastruktūrą.

Taip pat yra ir daugiau nuolaidų, kurios teigiamai palies „Huawei” ir jos partnerį „Elisa” (vienas didžiausių mobiliojo ryšio operatorių šalyje). Anksčiau šiai įmonei buvo leista eksploatuoti didelės rizikos (omenyje turima „Huawei” gamybos) 5G tinklų įrangą iki 2024 metų sausio 1 dienos, bet dabar terminas bus pratęstas iki 2025 metų gruodžio 31 dienos. Kitaip tariant, „Elisa” gavo papildomus dvejus metus.

Elisa_splash__veebi

Tiesa, šiuo atveju nuolaidos galioja tik nepagrindinei tinklo įrangai - kritinei infrastruktūrai ir toliau galios griežčiausi reikalavimai.

Kaip ir galima tikėtis, „Elisa” yra labai nepatenkinta nepalankia Estijos pozicija „Huawei” atžvilgiu. Sami Seppänen, „Elisa Estonia” vadovas, netgi pagrasino Estijos valstybę paduoti į teismą, jei jo valdomai kompanijai bus uždrausta pirkti tinklo įrangą pagal naująjį reguliavimo įstatymą. Tuo nereikėtų stebėtis, kadangi naujas teisinis reguliavimas galiausiai privers operatorių pakeisti visą pagrindinę „Huawei” tinklo įrangą jos europietiškųjų konkurentų - „Ericsson” ar „Nokia” - produkcija, o tai kainuos dešimtis milijonų eurų.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas