Naujasis „Nokia“ flagmanas nustebins visus: veiks su „Huawei“ kurta sistema

Naujasis „Nokia“ flagmanas nustebins visus: veiks su „Huawei“ kurta sistema

Dauguma technologijų entuziastų dar puikiai atsimena, kai JAV įvedė sankcijas „Huawei“ kompanijai, dėl kurių „Huawei“ nebegali naudotis „Google“ teikiamomis paslaugomis. Todėl 2019 metais, buvo pranešta apie naujos operacinės sistemos „HarmonyOS“ atsiradimą, siekiant sumažinti priklausomybę nuo „Google“. Daugumą manė, kad naujos „HarmonyOS“ atsiradimas pasmerktas žlugimui, nes rinkoje dominuoja „Android“ ir „iOS“. Tačiau pasirodo Kinijos rinkoje, kurioje taip pat negalima legaliai naudotis „Google“ paslaugomis, „HarmonyOS“ susilaukia vis daugiau populiarumo. „Huawei“ pavyko įkalbėti net kitus išmaniųjų telefonų gamintojus naudoti „HarmonyOS“ savo išmaniuosiuose įrenginiuose. Sklinda gandai, kad „Nokia“ Kinijos rinkai skirtus įrenginius pardavinės su „HarmonyOS“ vietoj „Android“. Pirmasis telefonas su „HarmonyOS“ turėtų būti „Nokia X60“ serijos telefonai.

Nokia HarmonyOS

Nuostaba kelia, tai kad „Nokia“ nėra kiniškas prekės ženklas nors ir priklauso „HMD Global“ kompanijai. Antra šiuolaikiniai „Nokia“ išmanieji telefonai garsėja savo švaria „Android“ OS versija. Kaip ten be būtų tai nėra pirmas kartas, kai „Nokia“ ryžtasi eksperimentuoti su operacinėmis sistemomis. Jau mažai kas atsimena, bet „Nokia“ kurį laiko naudojo „Windows Phone“ operacinę sistemą, kuri žlugo, kartu nusinešdama ir „Nokia“ viltis, vėl pakilti į išmaniųjų telefonų olimpą. Po šio fiasko „Nokia“ perbėgo į „Android“ stovyklą, bet jau buvo per vėlu. Labiausiai tikėtinas toks scenarijus – pasaulinei rinkai skirti įrenginiai ir toliau naudos „Android“, o Kinijos rinkai skirti prietaisai veiks su „HarmonyOS“.

Nokia X60 HarmonyOS

Kalbant apie pačio telefono „Nokia X60“ specifikacijas žinoma labai nedaug. Manoma, kad „Nokia X60“ bus priskiriamas flagmanų segmentui bei pasižymės tokiais parametrais, kaip 200 MP kamera, lenktų kraštų ekranas ir 6000 mAh talpos baterija. Labiausiai į akis krentantis dalykas, tai įspūdingo dydžio kamera. Dabar daugumą vidutinės klasės telefonų yra apginkluoti 108 MP sensoriais, reikia tikėtis, kad 200 MP pagrindinė kamera nebus tik marketinginis triukas. Spėjama, kad sulauksime dviejų telefono versijų tai „Nokia X60“ ir „Nokia X60 Pro“. Tačiau nežinoma kokie bus skirtumai tarp jų, visa prieinama informacija yra tik gandai, o mums belieka tik kantriai laukti kol bus atskleidžiama daugiau informacijos. Neatskleidžiama, net koks procesorius slėpsis viduje, tačiau manoma, kad telefonas palaikys 5G ryšį.

1 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas