Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

„WhatsApp“ vartotojams iškėlė ultimatumą: jei nesutiksite, negalėsite naudotis programėle

„WhatsApp“ vartotojams iškėlė ultimatumą: jei nesutiksite, negalėsite naudotis programėle

Dainius Martinkus

2021-05-09, 14:00

Pastaruoju metu pasaulis vis daugiau dėmesio skiria privatumui ir vis labiau susirūpinama, kokius duomenis renka mobiliosios programėlės. Viena labiausiai į tai atkreipusiųjų dėmesį buvo „Apple“. Ji paskelbė sieksianti apsaugoti savo telefonų naudotojus - „iOS“ operacinė sistema praneš, jei telefone veikiančios paslapčia programėlės rinks duomenis apie vartotojus. Taip pat „Apple“ žada neleisti rinktų duomenų apie vartotojus ir tuos duomenis perparduoti reklamos tikslais. Deja, tokios tendencijos patinka ne visiems.

Turbūt daugelis atsimena skandalą, kilusį dėl „WhatsApp“ programėlės privatumo politikos pasikeitimų. Praktiškai per vieną naktį krito populiarios pokalbių programėlės „WhatsApp“ populiarumas, o tuo spėjo pasinaudoti konkurentai, tokie kaip „Telegram”, kurių vartotojų skaičius šovė į viršų kaip ant mielių. Priminame, kad pasikeitus „WhatsApp“ programėlės privatumo politikai, vartotojai turi sutikti, kad tam tikra informacija bus prieinama ir aplikaciją valdančiai „Facebook“.

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

Kokiais duomenimis „WhatsApp” nuo šiol dalinsis su „Facebook”? Remiantis naująja politika, tokia informacija kaip telefono numeriai, adresų knygelės, paveikslėliai ir netgi pačių žinučių turinys bus bendrinamas su minėtu socialiniu tinklu. Nors juokaujama, kad „Facebook” jau ir taip apie mus žino daugiau nei mes patys, dėka laisva valia mūsų pasidalinamo turinio, „WhatsApp” daugeliui žmonių asocijavosi su privatumu, saugumu ir patikimumu. Taigi, nieko keista, jog vartotojai labai nepalankiai vertina paskutinio savo privatumo trupinėlio atidavimą duomenis reklamos tikslais pardavinėjančiam „Facebook”.

Kadangi sprendimas labai kontraversiškas, vartotojams buvo suteiktas pereinamasis laikotarpis iki gegužės 15 dienos, skirtas susipažinti ir patvirtinti, kad sutinkate su naujomis taisyklėmis. Tiems, kurie to nepadarys iki gegužės 15 dienos, programėlė atvaizduos pranešimus, raginančius sutikti su naujomis taisyklėmis. Dauguma vartotojų skundžiasi, kad šis pranešimas yra ypač įkyrus.

WhatsApp_pranesimas_1

Remiantis oficialius „WhatsApp“ pranešimu, vartotojai, kurie nesutiks su naujomis taisyklėmis turės dviejų savaičių pereinamąjį laikotarpį, kurio metu matys raininimą sutiksi su naujomis taisyklėmis ir galės naudotis programėle toliau. Na, o nesutikus su šiuo raginimu „WhatsApp“ veikimas po kelių savaičių bus apribotas. „WhatsApp“ teigia, kad programėlė veiks ribotu funkcionalumu - vartotojai galės atsakyti į gautas žinutes, bet negalės pasiekti jau esančių žinučių sąrašo programėlėje. Taip pat vartotojai galės priimti vaizdo ir balso skambučius.

Tačiau tai nesitęs amžinai. Po kurio laiko programėlės nustos veikti. Vartotojai nebegaus naujų žinučių ir nebegalės priimti skambučių. Tiesa, kompanija prieš atjungdama paslaugas ketina papildomai įspėti šiuos žmones. Manoma, kad „WhatsApp“ nesiryš ištrinti ar blokuoti vartotojų paskyrų, tačiau programėlė taps nenaudinga, nesutikus su naujomis taisyklėmis.

WhatsApp_pranesimas_2

Šiuo metu „WhatsApp“ stengiasi įtikinti vartotojus, kad naujieji pokyčiai nėra žymūs ir jų tai per daug nepalies. „WhatsApp“ netgi siunčia pranešimus, kuriuose aiškiai ir suprantamai nurodyta, kokie punktai keičiasi. Tiesa, reikia nepamiršti, kad dauguma vartotojų neskaito pranešimų ir aklai sutinka su viskuo, kas parašyta taisyklėse, per daug nesigilinę į situaciją. Daugumą pokyčių susiję su verslo paskyromis. Tie, kas atidžiai perskaitė naujas taisykles, nelabai supranta pasikeitimų, todėl kyla daug nepasitenkinimo ir abejonių „WhatsApp“ skaidrumu.

Kaip ten bebūtų, suprantate naująsias „WhatsApp“ taisykles ar ne, yra keli pasirinkimai. Pirma - sutikti su naujomis taisyklės ir toliau sėkmingai naudotis šia programėle bei nesukti sau galvos. Antra - ištrinti šią programėlę iš telefono ir naudotis kita pokalbių platforma, kaip jau tai padarė didelė dalis vartotojų.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas