Kodėl išmaniųjų telefonų gamintojai nepaiso viruso pandemijos ir toliau leidžia naujus produktus?

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-03-18
Kodėl išmaniųjų telefonų gamintojai nepaiso viruso pandemijos ir toliau leidžia naujus produktus?
0 Pasidalinimai
189 Peržiūros

„Samsung” šiemet lyg legendinėje „Matricos” scenoje išvengė kulkos. Kompanija, nutraukusi uždangą nuo savo „Galaxy S20” flagmanų serijos savaite anksčiau nei nuo 2019-ųjų „S10”, spėjo ne tik surengti iškilmingą pristatymo renginį, bet ir pagaminti, supakuoti bei savo naujienas išguldyti ant parduotuvių lentynų dienomis anksčiau prieš Vakarų pasauliui puolant į koronaviruso pandemijos sukeltą krizę.

Tačiau Android išmaniųjų rinkoje „Samsung Galaxy S” linija toli gražu nėra vieninteliai nauji telefonai, kurių anonso laukia vartotojai. Dauguma žmonių sulaikę kvapą stebi visas žinias apie „Huawei P40”, kiti - domisi „OnePlus 8” ar „Pixel 4a”. Naujus išmaniuosius užantyje slepia ir „Nokia” bei „LG”, kuriems atšaukta „MWC” paroda sujaukė visus planus. Kaip bepažiūrėtume, nė vienam iš minėtų prekinių ženklų viruso protrūkis neatneš naudos.

Visų pirma, svarbu suprasti, kad dauguma netrukus debiutuoti turėjusių telefonų jau pasiekė gamybos linijas, todėl turime pasiruošti naujienoms, jog jų produkcija atidedama arba net išvis nutraukiama. Tačiau kai kurie gamintojai yra pasiruošę šias žinias sušvelninti viešai pristatydami naują išmanųjį, priimdami jo išansktinius užsakymus ir juos pristatydami, o kol atsistatys tiekimo grandinė ir bus prigaminta daugiau naujojo modelio vienetų, gatves ir internetą užtvindydami jo reklamomis.

„Huawei P40” serija debiutuos kovo 26 dieną

Deja, jei tokią strategiją gali taikyti su artimiausiu metu pristatomais įrenginiais, tai kur kas daugiau problemų gali kilti su po pusės metų ar daugiau pasirodysiančiais modeliais. „Samsung” turbūt nė baisiausiame sapne negali susapnuoti, kaip pinigines paruošusiems fanams negalės pasiūlyti pakankamai „Galaxy Note20” telefonų, debiutuosiančių šių metų rugpjūtį. Būsimieji pirkėjai tikrai nepriims tokio pasiteisinimo, kad visą gamybą sutrikdė viruso protrūkis, todėl reikės keletą mėnesių palaukti, ir galimai tiesiog rinksis kito gamintojo telefoną.

Taip atrodys „Google Pixel 4a”

Mūsų mintis ta, jog šiuo metu pristatomi išmanieji vienaip ar kitaip pasieks vartotojus, kadangi jų komponentai jau paruošti prieš kelis mėnesius ir tik laukia surinkimo, o antros metų pusės naujienos gali vėluoti kur kas labiau dėl stringančio darbo naudingųjų iškasenų kasyklose ir ganėtinai ilgo dalių gamybos proceso.

„OnePlus 8 Pro”

Turbūt nereikia sakyti, kad šioje situacijoje nenori atsidurti nė viena pusė. Išmaniųjų gamintojams sunku sugalvoti didesnį galvos skausmą už stovinčias gamyklas ir nepatenkintus pirkėjus, vartotojų, taupiusių ir svajojusių apie naują telefoną, nuotaikos ne ką geresnės. Netgi mūsų komandai tokia idėja ne prie širdies, nes menkas malonumas rašyti apie telefonus, kurių mūsų skaitytojai negali įsigyti. Vieninteliai šios situacijos laimėtojai bus tos kompanijos, kurios, pandemijai praėjus, pačios pirmosios rinkai pasiūlys naują produktą ir susižers visų norinčiųjų pinigus.

Kita vertus, nemanome, kad COVID-19 lems kurio nors naujo telefono atšaukimą, bet net neabejojame, jog išvysime daugybę vėlavimų ir prekybos pradžios atidėjimų. Vis dėlto nėra to blogo, kas neišeitų į gera - galbūt ši suirutė leis į paviršių iškilti mažiau žinomiems ar naujiems gamintojams ir galų gale iš to išloš patys vartotojai.


Parašyti komentarą


Susiję įrašai

Straipsnis
Kodėl išmanieji telefonai nenaudoja saulės energijos? Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
Kuo skiriasi „Qualcomm Snapdragon“ nuo „Mediatek“, kuris geresnis ir ką reikėtų rinktis? Autorius: Admin
Straipsnis
Kodėl kiniški išmanieji telefonai tampa vis populiaresni? Autorius: Lukas Snarskis
Straipsnis
„Screen to body ratio“ - kas tai yra, kaip apskaičiuoti ir kas turi didžiausią reitingą? Autorius: Admin
Straipsnis
„Essential PH-1" - kas tai per telefonas ir ką apie jį reikėtų žinoti? Autorius: Lukas Snarskis
Naujiena
Keturios kameros ir „All screen“ ekranas – aiškėja naujojo „Vernee X“ dizaino ir specifikacijų detalės Autorius: Lukas Snarskis

Top apžvalgos

Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy S10+” apžvalga
Mūsų: 9.8
„Samsung Galaxy Note 10+” apžvalga
Mūsų: 9.7
„Huawei P40 Pro” apžvalga: nuteistas be teismo