Kruiziniame laive įstrigusiems keleiviams išdalinti 2000 „iPhone” telefonų

Paskelbė:   Ignas Petrikonis | 2020-02-16
0 Pasidalinimai
31 Peržiūros

Šio mėnesio pradžioje kruzinis laivas „Princess Diamond”, pradėjęs savo kelionę Singapūrę ir plukdęs 3700 žmonių, pateko į karantiną Jokohamos uoste Japonijoje, į prietus nuo Tokijo. Viskas dėl keleivio, laivą palikusio šiek tiek anksčiau ir skridusio į Honkongą, kur jam buvo diagnozuotas koronavirusas.

Japonijos valdžiai baiminantis, kad kruiziniame laive gali būti ir daugiau užsikrėtusių asmenų, visiems keleiviams ir įgulai buvo liepta likti kajutėse bei draudžiama išsilaipinti.

Tačiau įdomiausia šios istorijos dalis yra tai, jog į laivą buvo pristatyti 2000 „iPhone” telefonų. Toks sprendimas priimtas todėl, kad Japonijos Sveikatos apsaugos ministerija yra sukūrusi specialią programėlę išmaniesiems telefonams, kuri leidžia pacientams nuolat palaikyti ryšį su gydytojais. Taigi, šią aplikaciją iš anksto į šiuos įrenginius įdiegę Japonijos pareigūnai nusprendė, jog tai bus geriausias būdas laivo keleiviams sulaukti medicininės pagalbos.

Pirminė idėja buvo pasirinkti pigesnius Android išmaniuosius, tačiau baiminantis, kad programėlė juose gali veikti netinkamai, buvo pasirinkti stabilumu pasižymintys dar gūdžiais 2015 metais debiutavę „iPhone 6S”.

Šiuo metu kai kuriems keleiviams jau leista palikti kruizinį laivą, tačiau nėra žinoma, ar gautuosius „iPhone” jie privalės grąžinti, pasibaigus karantinui. Greičiausiai šis klausimas pareigūnams rūpi mažiausiai - svarbiausia kuo greičiau suteikti visą reikiamą pagalbą užsikrėtusiams.


Parašyti komentarą