JAV siekiama kovoti su apgaulinga rinkodaros praktika parduodant skaitmeninę mediją, „Steam“ jau dabar rodo, kad perkamas ne žaidimas, o jo licencija

Technews.lt

2024-10-14, 12:00

0 komentarų

„Steam“ pradėjo rodyti naują pranešimą pirkinių krepšelyje, kuriame aiškiai paaiškinamas sandorio pobūdis: „Skaitmeninio produkto pirkimas suteikia produkto licenciją „Steam“.

Paskutinė proga pasinaudoti milžiniškomis „Aliexpress“ nuolaidomis – spauskite čia ir apsipirkite jau dabar
JAV siekiama kovoti su apgaulinga rinkodaros praktika parduodant skaitmeninę mediją, „Steam“ jau dabar rodo, kad perkamas ne žaidimas, o jo licencija

Šiuo pakeitimu „Valve“ siekia laikytis būsimo Kalifornijos įstatymo, draudžiančio skaitmeninėms prekyvietėms įteigti, kad pirkėjai yra perkamų žaidimų, filmų, elektroninių knygų ir kito skaitmeninio turinio savininkai. Naująjį įstatymą, kuriuo siekiama kovoti su apgaulinga rinkodaros praktika parduodant skaitmeninę mediją, praėjusiais metais pasirašė gubernatorius Gavin Newsom.

Pagal įstatymą „AB 2426“ bendrovėms bus draudžiama naudoti tokius žodžius kaip „pirkti“, „įsigyti“ ar kitą terminologiją, kuri leidžia manyti, kad perkant skaitmenines prekes jos tampa nuosavybe, bet jos yra tik licencijuojamos naudoti. Įstatyme reikalaujama, kad skaitmeninių parduotuvių vitrinose būtų aiškiai nurodyta, kad klientai įsigyja tik licenciją naudotis turiniu – licenciją, kuri gali bet kada baigtis arba būti panaikinta.

Įmonėms, nustačiusioms pažeidžiant šias taisykles, gali būti skirtos baudos už melagingą reklamą. Žinoma, įstatymas netaikomas nuolatiniam atsisiuntimui neprisijungus prie interneto arba fizinėms laikmenoms. „Engadget“ pažymi, kad toks ženklinimas, atrodo, yra palyginti naujas ir taikomas ne tik „Steam“ paskyroms Kalifornijoje.

Pastaraisiais metais ribotos skaitmeninės nuosavybės klausimas tapo aktualus, nes vis daugiau žaidėjų susiduria su problema, kai išjungiami žaidimų serveriai arba nutraukiama parduotuvių veikla. Dėl to net atsirado tokie judėjimai kaip „Stop Killing Games“.

Vienas iš garsių pavyzdžių – „Ubisoft“ staiga išbraukė iš sąrašo ir pašalino prieigą prie originalaus „The Crew“ žaidimo iš žmonių bibliotekų po to, kai šių metų pradžioje jo serveriai buvo visam laikui išjungti.

Net tie, kurie buvo sumokėję visą kainą, negalėjo toliau žaisti atviro pasaulio lenktynių žaidimo. Nors „Ubisoft“, siekdama išvengti panašių nesėkmių, į tęsinius, pavyzdžiui, „The Crew 2“, įtraukė offline režimą.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas