Pasauliniame visų laikų geriausiai parduodamų kompiuterinių žaidimų dešimtuke su „Overwatch“ ir „The Witcher 3“ aštuntąja vieta dalinasi lietuviškas žaidimas. Tai – „Human Fall Flat“, kurio iki šiandien visoms platformoms parduota jau daugiau nei mln. kopijų.
Didžiausi 2024 metų išpardavimai – „Aliexpress“ nuolaidos net iki 80% - spauskite čia ir pasinaudokite dabar
Šio nuolat atnaujinamo ir papildomo žaidimo pardavimai ir toliau auga, o kūrėjai – studija „No Brakes Games“ – šiuo metu dirba prie jo tęsinio, „Human Fall Flat 2“, kurio leidyba patikėta žymiai JAV leidybos kompanijai „Devolver Digital“. Taip pat kūrėjų studija atskleidžia savo planus virtualios realybės žaidimų srityje.
Prieš kelias savaites paskelbta apie „Human Fall Flat VR“ – virtualios realybės akiniams skirtą žaidimo versiją, kurią pirmieji turės galimybę pamatyti ir išbandyti Vilniuje vyksiančio žaidimų kultūros renginio „GameOn“ lankytojai.
VR leidžia atrasti kultinį žaidimą iš naujo
Pagrindinis lietuvių kurto „Human Fall Flat“ išskirtinumas – galimybė žaidėjui pačiam ieškoti kelių, kaip spręsti lygių galvosūkius bei juos įveikti taip, kaip norisi. Žaidimas išsiskyrė savo neribotomis fizikos galimybėmis ir režimais, leidžiančiais žaisti keliems žaidėjams vienu metu.
Kaip teigia „No Brakes Games“ Vilniaus studijos vadovas Gediminas Tarasevičius, garsaus žaidimo perkėlimas į virtualią realybę žaidėjams suteiks visiškai naują patirtį.
„Virtuali realybė ilgą laiką buvo vienintelė platforma, į kurią dar nebuvo nukritęs atpažįstamas žaidimo personažas Bobas. Idėja tai pabandyti padaryti kilo žinomam VR „modderiui“ Raicuparta, kuris sukūrė pradinę žaidimo adaptacijos virtualiai realybei versiją. Rezultatas labai patiko „Human Fall Flat“ žaidimo kūrėjui Tomui Sakalauskui, tad mūsų studija įsigijo visas teises į šį prototipą. Su leidėjo „Curve Games“ ir partnerių Lietuvoje „SneakyBox“ pagalba, Bobas galiausiai nukris į virtualią realybę ir galėsime drąsiai teigti, kad „Human Fall Flat“ yra prieinamas visose žaidimų platformose – nuo asmeninių kompiuterių, žaidimų konsolių iki išmaniųjų įrenginių ir virtualios realybės akinių.
Tai bus visiškai nauja patirtis tiek būsimiems, tiek esamiems „Human Fall Flat“ žaidėjams. Mes džiaugiamės, jog „GameOn“ lankytojai turės išskirtinę galimybę išbandyti „Human Fall Flat VR“ pirmieji visame pasaulyje ir kad tai įvyks ne Los Andžele, Tokijuje, Kelne ar Paryžiuje, o Vilniuje. Tačiau tai dar ne viskas, ką esame paruošę „GameOn“ lankytojams – rodysime ir kitą, dar niekur neskelbtą bei nerodytą žaidimą, taip pat skirtą virtualiai realybei. Apie jį sužinosite ir galėsite išbandyti tik atėję į renginį“, – išskiria G. Tarasevičius.
Žaidimas „Human Fall Flat VR“ platformose „Meta Quest“, „SteamVR“ ir „PlayStation VR2“ bus pirmą kartą gyvai pristatytas renginyje „GameON“, o jo išleidimas numatomas spalio d.
Žaidėjų lauks per 100 skirtingų žaidimų
Kaip teigia renginio „GameOn“ kuratorius Artūras Rumiancevas, žaidėjų lauks rekordinius skaičius žaidimų bei jiems skirtų erdvių.
„Jau dabar matome, kad šių metų spalio 18-20 dienomis Vilniuje vyksiančiame renginyje turėsime arti 100 skirtingų žaidimų ir kelis šimtus žaidimų stočių. Tai – absoliutus iki šiol šalyje vykusių „GameOn“ renginių rekordas. Džiaugiamės, kad renginio išskirtinumu tampa lietuviškų žaidimų premjeros, tarp kurių viena ryškiausių – „Human Fall Flat VR“. Nors visų renginio žaidimų atskleisti nesinori vardan siurprizo, čia lankytojų lauks ir labai žinomi pavadinimai: „Tekken “, „Dragon Ball Sparking Zero“, „Elden Ring“ ar „Don‘t Be Afraid “. Renginio kontekste žaidėjus pasitiks įvairių žanrų žaidimų patirtys, tarp kurių laukia tiek premjeros, tiek ir visiškai netikėti siurprizai“, – nurodo A. Rumiancevas.
Šių metų „GameOn“ organizuoja „Litexpo“ ir Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija (LŽKA). Renginyje
lankytojų laukia netradiciniai stendai, cosplay renginiai, daug pranešėjų ir dalyvių, kurių šiais metais bus daugiau nei renginys pasižymės ryškiais akcentais, pavyzdžiui, lankytojų ypač mėgstamas simfoninio orkestro koncertas, kurio metu bus atliekamos kompiuterinių žaidimų garso takelių kompozicijos.