Nepraleiskite progos laimėti belaidžius ausinukus - sužinokite apie portale vykstantį žaidimą paspaudę čia!

Vokietija imasi vėzdo: nepilnamečiams bus draudžiami internetiniai žaidimai, nebent patenkinama viena sąlyga

Vokietija imasi vėzdo: nepilnamečiams bus draudžiami internetiniai žaidimai, nebent patenkinama viena sąlyga

Rokas Gaidys

2021-03-11, 10:20

Vokietijos parlamentas pradėjo svarstyti naują jaunimo apsaugos įstatymą, kurio tikslas būtų vaizdo žaidimų pardavimų su pirkimais jų viduje uždraudimas nepilnamečiams. Papildomą pranašumą suteikiančios „Loot boxes“, kurios dažniausiai įsigyjamos realia valiuta, yra viena iš daugiausiai kritikos sulaukiančių temų visoje industrijoje. Iš šių dėžių galima laimėti įvairiausių prizų, kosmetinių pagrąžinimų arba „skin‘ų“, tačiau nėra garantijos, jog taip įvyks - panašiai, kaip perkant loterijos bilietą. Neretai šie pirkimai yra prilyginami azartiniams lošimams ir dėl to nemažai valstybių vis dažniau kalba apie jų draudimą vaizdo žaidimuose.

BF2-Loot-Create-640x360

Žieminių padangų išpardavimas - nuolaidos iki 76%

Dar visai nesenai „Epic Games“ buvo nuskalpuoti dėl tokios politikos ir buvo priversti grąžinti pinigus pirkėjams, kitaip jiems būtų grėsęs teisminis procesas. Ieškinys buvo iškeltas nepilnamečio žaidėjo, kuris teigė, kad ši vaizdo žaidimo mechanika yra apgaulinga, nes kūrėjai nenurodo realios laimėjimų iš dėžių galimybės. Dar pernai panašiai atsitiko ir su kitu šios industrijos milžinu „Electronic Arts“, kurie pasak ieškovų tiesiog naudojosi situacija ir skatino žaidėjus pirkti šias dėžes už realius pinigus. Panašu, kad šią situaciją bandys suvaldyti ne kūrėjai, bet šalių vietinės valdžios.

fifa-loot-boxes

Bundestagas šiuo metu svarsto galimybę uždrausti tokių dėžių pardavimą nepilnamečiams. Tai yra dalis naujo svarstomo įstatymo, kuris apsaugos jaunimą nuo pirkimų, kurie primena azartinius lošimos. Nors šios dėžės nebus visiškai uždraustos, bet žaidimai, kuriuose yra ši mechanika gali būti nebeprieinami asmenims, jaunesniems, nei 18 metų, visoje Vokietijoje. Šiuo metu šis įstatymas dar vis laukia patvirtinimo iš parlamento, bet ekspertai teigia, kad jis greičiausiai įsigalios dar šį pavasarį.

lootboxlol

Panašu, kad šios dėžės vis dažniau tampa tabu daugeliui vaizdo žaidimų kūrėjų ir jie bando paprasčiausiai nuo jų atsiriboti. Puikiausias to pavyzdys yra „Capcom“, kurie dar pernai oficialiai išsakė savo poziciją dėl tokių pirkimų ir paskelbė, kad visų jų ateities projektų papildomas turinys bus nemokamas. Nors šie pirkimai iš pirmo žvilgsnio ir yra nepavojingas dalykas, bet pasak Vokietijos parlamento atstovų jie gali smarkiai pakenkti jaunesniųjų žaidėjų psichologijai.

Ar patiko šis įrašas? Prisidėkite prie šio ir panašių įrašų kūrimo, tapkite mūsų rėmėjais!

Komentarai

Kol kas komentarų nėra.

Rekomenduojama

Daugiau naujienų

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas