Kažkam labai nepasisekė: Kaune sulaikyta belaidžių „Apple“ ausinių klastočių siunta

Kauno teritorinės muitinės pareigūnai, tikrindami pašto siuntą, atkeliavusią iš Kinijos, rado 20 vnt. belaidžių ausinių su „Apple“ ženklo logotipu, kurios įtariama, pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises.

Registruokitės „Temu“ platformoje ir gaukite 30% nuolaidą bei ‎100€ vertės kuponų rinkinį
Kažkam labai nepasisekė: Kaune sulaikyta belaidžių „Apple“ ausinių klastočių siunta

Siuntos dokumentuose buvo nurodyta ,,ausinių pavyzdžiai, 20 vnt.“. Kauno oro uosto posto pareigūnai, patikrinę siuntą, rado belaidžių ausinių su „Apple“ ženklo logotipu. Įtarus, kad belaidės ausinės gali būti pagamintos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises, prekės sulaikytos, atliekamas tyrimas.

ES intelektinės nuosavybės tarnybos duomenimis, klastotojai padirbinėja visų rūšių prekes, dažniausiai – elektrinius įrenginius ir elektroniką (30 proc.), drabužius (18 proc.), parfumeriją, kosmetiką, žaislus ir žaidimus (po 10 proc.). Bene svarbiausias klastočių šaltinis yra Kinija, iš jos konfiskuojama 85 proc. internetu parduodamų prekių ir 51 proc. ne internetu parduodamų prekių.

Vienas iš svarbiausių Lietuvos muitinės tikslų kovojant su intelektinės nuosavybės teisių pažeidimais – apsaugoti teisėtus prekės ženklo savininkus, atkreipti visuomenės dėmesį, kokią žalą tokie pažeidimai daro sąžiningam verslui bei vartotojui, valstybės biudžetui.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas