Bandoma užkirsti kelią vairuotojų piktnaudžiavimui: atėjo laikas pamiršti apie šią gudrybę, sužinokite, kas keičiasi

Pranešimas spaudai

2024-05-04, 14:54

2 komentarai (-ų)

Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) parengė įsakymo projektą, kuriuo siekia sumažinti vairuotojų piktnaudžiavimą naudojantis laikinu leidimu, kuris leidžia transporto priemone, neturinčia privalomosios techninės apžiūros, nuvykti į Techninės apžiūros centrą (TAC).

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Bandoma užkirsti kelią vairuotojų piktnaudžiavimui: atėjo laikas pamiršti apie šią gudrybę, sužinokite, kas keičiasi

Transporto priemonių, neturinčių galiojančios techninės apžiūros, vairuotojai, norėdami nuvykti į TAC, galėjo neribotą skaičių įgyti teisę nuvykti į TAC. Tereikėjo pateikti prašymą suteikti teisę transporto priemone, neturinčia galiojančios techninės apžiūros, nuvykti iki TAC.

Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos „Transeksta“ duomenimis, 2023 m. išduoti 398 222 laikini leidimai, tačiau laiku atlikti techninės apžiūros atvyko tik 57 procentai vairuotojų. Lyginant su 2022 m., kai šių leidimų buvo išduota du kartus mažiau, išduodamų leidimų skaičius auga.

„Transeksta“ jau kurį laiką stebėjo blogą tendenciją, kai dalis vairuotojų, gavę laikiną leidimą, taip ir nepasirodydavo TAC. Ir tai piktybiškai kartodavo, nes teikti prašymą gauti leidimą dabar galiojantys teisės aktai leidžia neribotą kartų skaičių. Todėl nusprendėme griežtinti tvarką, nes techniškai tvarkingas automobilis yra vienas iš saugaus eismo garantų“, – sako Lietuvos transporto saugos administracijos Kelių transporto departamento vyresnysis patarėjas Remigijus Valatkevičius.

Svarbiausias pokytis įsakymo projekte – siekiama pakeisti išduodamų leidimų skaičių. Pritarus projektui, tai pačiai transporto priemonei (esant tam pačiam savininkui arba valdytojui) leidimas galės būti išduodamas ne daugiau kaip du kartus.

Jeigu transporto priemonė nebuvo pristatyta į techninės apžiūros įmonę atlikti privalomosios techninės apžiūros du kartus, daugiau leidimų nebus išduodama. Transporto priemonė nebegalės dalyvauti eisme, o į Techninės apžiūros stotį turės būti transportuojama su kitos transporto priemonės pagalba.

Taip pat norima sumažinti reikalingų pateikti duomenų apimtį, nes leidimą gali gauti tik įregistruotos transporto priemonės, kurių reikalingi duomenys jau gaunami iš kitų valstybės registrų. Leidimus bus galima gauti fiziškai nuvykus į TAC arba nuotoliniu būdu prisijungus prie Lietuvos techninės apžiūros įmonių asociacijos interneto svetainės.

Jei įstatymo projektas bus patvirtintas, ši nauja tvarka turėtų įsigalioti šių metų rugsėjo 1 d.

Projektas paskelbtas TAIS ir LTSA interneto svetainėje. Visi suinteresuoti asmenys gali teikti pastabas ir pasiūlymus dėl šio projekto. Pastabų ir pasiūlymų laukiama iki gegužės 13 d.

2 komentarų

Pūkis

Koks skirtumas kiek kartų išduodamas,už tai mokami pinigai,džiaukitės...

Skirtumas

Toks kad yra veikėjų kurie piktybiškai išsiima leidimus ir nevažiuoja į TA o važinėjasi kitais reikalais.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas