Besiruošiantiems keliauti per Velykas: ekspertas dalinasi patarimais, kaip automobilyje sudėti daiktus, kad jie nekeltų pavojaus

Pranešimas spaudai

2024-03-31, 12:00

0 komentarų

Per Velykas išvykdami lankyti artimųjų pasiimame tiek daiktų, kad jų talpinimas į automobilį tampa tikru išbandymu. Bagažinės ne visada pakanka, todėl daiktų ryšulėlius tenka rikiuoti bei kaišioti ir transporto priemonės salone. Neretai dėl netinkamų gabenimo sąlygų, pasiekę kelionės tikslą pamatome, kad kai kurie daiktai yra sugadinti.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Besiruošiantiems keliauti per Velykas: ekspertas dalinasi patarimais, kaip automobilyje sudėti daiktus, kad jie nekeltų pavojaus

Draudikai atkreipia dėmesį, kad nukentėti gali ne tik krovinys – netinkamai supakuoti daiktai arba per didelis jų kiekis automobilyje yra pavojingas ir keleiviams. Net ir smulkaus eismo įvykio metu, staigiai stabdant ar manevruojant daiktai gali stipriai sužaloti keleivius, ypač sėdinčius gale.

„Jau šį savaitgalį kartu su šeimos nariais vyksime lankyti artimųjų ar leisimės su vaikais į pavasario atostogas. Transporto priemonėse turės tilpti visų šeimos narių asmeniniai daiktai, vaišės, įvairūs technikos prietaisai, gal net dviračiai, paspirtukai ar kitos per žiemą išsiilgtos judėjimo priemonės. Tinkamai sudėti daiktus ir pasiruošti saugiai kelionei yra nemenkas iššūkis. Dažnai žmonės pamiršta, kad nepritvirtinti arba neteisingai automobilyje sudėti daiktai gali būti avarijų ar avarinių situacijų priežastis“, – sako draudimo bendrovės „Gjensidige“ Transporto žalų skyriaus vadovas Agnius Gučius.

Draudikas atkreipia dėmesį, kad perkrovus automobilį daiktais ar vežant per didelį keleivių kiekį apribojamas vairuotojo matomumas, o tuo pačiu – ir galimybės tinkamai įvertinti situaciją kelyje. „Eismo nelaimės įvyksta, kai vairuotojas, tinkamai nematydamas, kas vyksta automobilio gale, važiuoja atbuline eiga ir atsitrenkia į kitus eismo dalyvius ar objektus. Pasitaiko ir tokių situacijų, kai vairuotojas, važiuodamas nemažu greičiu, dėl prasto matomumo nepastebi jį lenkiančios transporto priemonės ir pats pradeda lenkimo manevrą. Tokie scenarijai dažni, kai automobilio salonas yra perkraunamas daiktais“, – kalba A. Gučius.

Pasak draudimo bendrovės atstovo, eismo nelaimės priežastimi gali būti ne tik netinkamai salone sudėti daiktai, bet ir vairuotojų dėmesio blaškymas.

„Gjensidige“ užsakymu „NielsenIQ“ atlikta Lietuvos gyventojų apklausa parodė, kad didžiausią dalį – 18 proc. – gyventojų labiausiai vairuojant blaško plepūs bendrakeleiviai. 13 proc. Lietuvos žmonių vairuodami jaučiasi išsiblaškę dėl pašalinių garsų, dešimtadalis – dėl vaikų automobilyje keliamo šurmulio. Vos 3 proc. mūsų šalies gyventojų vairuojant išblaško augintinių veiksmai.

„Nė vienas, net ir dešimtmečiais vairavimo patirtį skaičiuojantis vairuotojas negali prie vairo elgtis nedėmesingai, t.y. nukreipti dėmesį ne į kelią ir aplink vykstantį eismą, bet į pašalinius dalykus. Užtenka kelių sekundžių, kad nukreiptas vairuotojo dėmesys baigtųsi eismo nelaime“, – pabrėžia A. Gučius.

Draudimo bendrovės atstovas pataria, į ką atkreipti dėmesį ruošiantis Velykų ar atostogų išvykai automobiliu.

Pakuotė – apsauga ir kroviniui, ir automobiliui

Daiktus vežkite lagaminuose, krepšiuose, dėžėse ar kitose tam tikslui pritaikytose talpose. Kokybiška pakuotė visada apsaugos gabenamą daiktą nuo pažeidimų. Tarp daiktų turi būti medžiaga, galinti amortizuoti smūgį, priešingu atveju gabenant jie gali sudužti. Tinkamiausia medžiaga – burbulinė plėvelė, kuri apsaugos vežamus daiktus nuo smūgių ir vibracijos. Ant dėžių, kuriose yra dūžtančių daiktų, nerekomenduojama dėti kitų ryšulių.

Dėžes patartina visiškai užpildyti, kad jos neįdubtų nuo ant jų padėto svorio. Pakuojant gabenti skirtus ypač dužius daiktus, galima naudoti dvi dėžes: mažesniąją dėžę įdedant į didesniąją. Svarbu, kad dėžės nesiliestų viena su kita, todėl tarp jų galima įdėti suglamžytą popierių arba burbulinę plėvelę. Taip smūgis bus nukreiptas į didesniąją dėžę, užtikrinant papildomą apsaugą mažesniojoje dėžėje esantiems daiktams. Nepamirškite ant dėžės užrašyti, kas joje yra ir ar daiktai yra dužūs – taip apie tai žinos visi.

Krovinys ant stogo – kaip jį pritvirtinti

Kai transporto priemonės bagažinėje nebelieka vietos daiktams, gelbėja automobilio stogas. Reikia parinkti tinkamas medžiagas, kad vežami daiktai būtų saugiai ir stabiliai prie jo pritvirtinti. Geriausiai tiks nailoniniai diržai su įtempikliu arba sagtimis, leidžiančiomis lengvai keisti diržo ilgį ir priderinti tvirtinimų matmenis prie apkrovos. Šio tipo diržai yra tvirti ir sumažina riziką gabenamiems daiktams išslysti dėl važiuojant sukeltos vibracijos.

Įsigijus reikiamus diržus kroviniui pritvirtinti, dažniausiai prie jų pridedama instrukcija, kurią verta perskaityti. Pagal Kelių eismo taisykles, jeigu krovinys priekyje arba gale išsikiša už transporto priemonės gabaritų daugiau kaip vieną metrą arba jo šoninis kraštas bent kiek išsikiša už transporto priemonės šoninio gabarito, jis turi būti atitinkamai pažymėtas.

Siekiant, kad vežamas krovinys nesugadintų stogo, svarbu po juo pakloti antklodę arba audinį. Šis sprendimas neleis daiktams slysti ir padės stabiliai laikytis ant automobilio. Taip pat reikia prisiminti, kad, gabenant krovinį ant stogo, būtina dar kartą pagalvoti apie važiavimo greitį ir atliekamus manevrus.

Jeigu daiktus gabenate nuolat, verta pagalvoti apie stogo dėžės įsigijimą. Taip būsite tikri, kad daiktai nesudrėks ir bus patikimai pritvirtinti prie stogo.

Sporto įrangos gabenimui – specialus inventorius

Gabenant sporto įrangą, pavyzdžiui, dviračius, patartina įsigyti specialius tvirtinimus. Atsižvelgiant į automobilį, laikiklis gali būti tvirtinamas tiek ant stogo, tiek automobilio gale. Taip pat su specialiais laikikliais ant stogo galima gabenti ir baidares, irklentes arba kanojas.

Pagrindinis dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, yra laikiklių keliamoji galia, nes sporto ir laisvalaikio įranga dažnai yra sunki. Pagrindinis šiuolaikinės stogo bagažinės privalumas – universalumas. Ant vieno pagrindo galima gabenti įvairius krovinius, pavyzdžiui, stogo dėžę ir du dviračius.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Pranešimas spaudai

2024-04-19, 19:54

0 komentarų

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Šiuo metu už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, ar su neveikiančia gamintojo numatyta išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema eksploatavimą numatyta atsakomybė: asmenims – 100–300 eurų (už pakartotinį 300–500 eurų), juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – 300–500 eurų (už pakartotinį 600–900 eurų).

Abiem teikiamais projektais siūloma fiziniams asmenims nustatytą atsakomybę už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, papildyti švelnesne nuobaudos rūšimi – įspėjimu.

„Įspėjimu siekiama, kad asmuo daugiau nenusižengtų ir galėtų pasitaisyti. Jis skiriamas, kai asmuo nusižengia pirmą kartą, supranta savo nusižengimo esmę, gailisi dėl savo padaryto teisės pažeidimo arba yra kitokių jo kaltę švelninančių aplinkybių ir yra netikslinga taikyti griežtesnę poveikio priemonę“, − pažymi projekto iniciatorius, Seimo narys A. Stončaitis aiškinamajame rašte.

Pasak jo, dažnu atveju transporto priemonės vairuotojas nežino, kad galimai daro pažeidimą, nes jo vairuojamas automobilis neišmeta matomų dūmų, o automobilio davikliai nerodo galimo gedimo.

Alternatyvaus projekto rengėja, Seimo narė A. Gedvilienė, pristatydama iniciatyvą dėl įspėjimo įteisinimo, tikino, kad 48 valandos tikrai nėra patogus laikas žmogui susitvarkyti automobilį, užsiregistruoti ir atlikti techninę jo apžiūrą. „Mūsų misija šiandien sumažinti įtampas visuomenėje, kad nebūtų žmonės gąsdinami, kad nebijotų, kad jų automobilis bus konfiskuotas, nes niekada tokio dalyko ir nebuvo siūloma teisės aktuose“, − teigė politikė Seimo posėdyje.

Seimas nuo šių metų pradžios aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams yra suteikęs teisę stabdyti transporto priemones ir tikrinti jų į aplinką išmetamų teršalų atitiktį techniniams motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimams, taip pat panaikinti motorinių transporto priemonių ir priekabų, kurių į aplinką išmetami teršalai neatitinka techninių reikalavimų, privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą.

Pritarus projektams (Nr. XIVP-3626, Nr. XIVP-3628) po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti birželio 6 d.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas