„Bolt“ turi gerų naujienų elektrinių paspirtukų gerbėjams: jau prasideda naujas nuomos sezonas, pateikiama svarbiausia informacija

Susisiekimo paslaugų platforma „Bolt” pradeda elektrinių paspirtukų sezoną – jie palaipsniui grįžta į Lietuvos miestų gatves, tačiau staiga subjurus orams dar gali būti deaktyvuojami eismo saugumo tikslais.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
„Bolt“ turi gerų naujienų elektrinių paspirtukų gerbėjams: jau prasideda naujas nuomos sezonas, pateikiama svarbiausia informacija

Paslauga šį sezoną bus prieinama 13 miestų – bendrovė priėmė sprendimą nebetęsti paslaugų Utenoje ir Ukmergėje, rašoma bendrovės pranešime žiniasklaidai.

Bendrovės dalijimosi paslaugų operacijų vadovas Benas Jurlovas akcentuoja, kad el. paspirtukams tapus miestų transporto sistemos dalimi, platforma yra pasiruošusi pasiūlyti technologinius sprendimus kelionių saugumui, parkavimo bei eismo kultūrai.

„Praėjusių sezonų metu savo paspirtukuose įdiegėme nemažai edukacinių technologijų ir apjungėme juos į vartotojo reitingo sistemą, kuri veiks ir toliau. Vis dėlto, šį sezoną didžiausią dėmesį skirsime darbui su miestų atstovais. Iš savo pusės galime pasiūlyti centralizuotus el. paspirtukų naudojimo ribojimus, kurie yra kur kas efektyvesni už bet kokius draudimus ar eismo kontrolę“, – sako B. Jurlovas.

Pasak jo, geriausias to pavyzdys – nuo 2024 m. įsigalioję kelių eismo taisyklių pakeitimai ir konkrečiai iki 20 km/h ribojamas greitis. Nors ši taisyklė galioja visiems elektriniams paspirtukams, bendrovės paspirtukų greitis apribotas centralizuotai.

Tuo pačiu tikimasi, kad miestų savivaldos atstovai iš savo pusės dažniau atsižvelgs į šios transporto priemonės prieinamumą.

„Mikrojudumas atlieka savo funkciją miesto transporto sistemoje tik tada, kai paslauga yra patogi, patraukli, įperkama, o svarbiausia – kad artimiausias paspirtukas būtų pasiekiamas už kelių žingsnių. Priešingu atveju, gyventojas nebemato prasmės naudotis, toks keleivių srautas virsta spūstimis ir apkrauna miesto transporto sistemą. Žinome, kad miestams šis indėlis yra svarbus, todėl tęsime dialogą su kiekviena iš savivaldybių, kuriose teikiame paslaugas“, – pažymi B. Jurlovas.

Praėjusių sezonų duomenys rodo, kad didžiuosiuose miestuose daugiau nei trečdalis bendrovės paspirtukininkų savo keliones derina su viešuoju transportu – paspirtuku važiuoja iki stotelės arba tęsia kelionę iš jo išlipę. Mažesniuose miestuose, kur viešasis transportas mažiau išvystytas, paspirtukai tampa geru jo pakaitalu ir reikšmingai gerina susisiekimą mieste.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas