Britai oro uostose sugaiš žymiai mažiau laiko nei anksčiau: jau netrukus bus įdiegti sprendimai, kurie panaikins daugelį erzinančias taisykles

Lukas Snarskis

2022-12-18, 07:40

0 komentarų

Oro uostuose vykdoma keleivių patikra kartais gali trukti ganėtinai ilgai, o tai yra bene labiausiai keleivius erzinanti procedūra, kurią privalo atlikti kiekvienas. Tačiau procedūrų ir ribojimų, susijusių su skrydžiais, yra ir daugiau. Ir britai artėja link sprendimo, kuris viską gerokai supaprastintų.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
Britai oro uostose sugaiš žymiai mažiau laiko nei anksčiau: jau netrukus bus įdiegti sprendimai, kurie panaikins daugelį erzinančias taisykles

Didžiosios Britanijos oro uostuose jau pradėti diegti nauji 3D skaitytuvai, kurie leis detaliau apžvelgti keleivių bagažą, o tai leis atsisakyti ir tam tikrų ribojimų. Šalies vyriausybė priėmė nutarimą, kuris leis keleiviams pamiršti apie 100 ml skysčių taisyklę, o taip pat nebereikės iš kuprinių ar lagaminų išiminėti elektronikos prietaisų.

Britai jau pradėjo naujųjų skaitytuvų montavimo darbus, o tokios technologijos leis matyti aiškesnį keliauti pasiruošusių asmenų bagažo turinį, kuris bus pateikiamas 3D formatu. Panašius skaitytuvus jau naudojo Londono Hiltrou oro uostas, kuomet ji buvo testuojami 2017 metais, o taip pat jie naudojami ir kai kuriuose JAV oro uostose.

Naujoji technologija turėtų ne tik sumažinti eiles oro uostuose, tačiau ir suteiks daugiau patogumų keliaujantiems. Skelbiama, kad iki 2024 metų įvyksiantys pokyčiai, leis keleiviams su savimi turėti iki 2 litrų skysčių, o taip pat nebereikės iš lagaminų ištraukti jokių elektronikos įrenginių – ar tai būtų kompiuteris, ar planšetė, ar vaizdo kamera ir pan. Niekam ne paslaptis, jog Jei keleiviai pamiršta ką nors išsitraukti iš savo lagaminų, jie turi būti tikrinami rankiniu būdu, kas dar labiau stabdo patikros darbus.

Įdomu tai, jog skysčių taisyklės oro uostuose buvo įvestos dar 2006 metais, kuomet britų policija nustatė sąmokslą susprogdinti iki 10 lėktuvų, o sprogmenys tuomet turėjo būti paslėpti būtent gėrimų buteliuose. Nuo tada tokie ribojimai buvo pritaikyti visame pasaulyje, tačiau taip niekada ir neatšaukti, iki šios dienos.

Tikimasi, kad naujieji skaitytuvai sumažins eiles prie patikros punktų, o taip pat suteiks daugiau patogumo keleiviams. Žinoma, modernūs sprendimai leis lengviau aptikti ir galimas grėsmes. Tiesa, kol kas nėra žinoma ar analogiškus skaitytus ketina panaudoti ir kitos valstybės, ir jeigu tikisi, kuomet būtų galima sulaukti tokių pokyčių pasauliniu mastu.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas