Daugelis vairuotojų jau spėjo pasikeisti padangas į vasarines, specialistai pasakė, ką daryti, kad jos tarnautų ilgiau

Pranešimas spaudai

2024-04-22, 08:59

0 komentarų

Nors kai kurie vairuotojai dar tik planuoja, daugelis jau spėjo pasikeisti padangas į vasarines. Dažnai kyla klausimas, kiek laiko įsigytos naujos padangos tarnaus.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Daugelis vairuotojų jau spėjo pasikeisti padangas į vasarines, specialistai pasakė, ką daryti, kad jos tarnautų ilgiau

Kokybiškos padangos gali tarnauti ne vieną ir ne du sezonus, tačiau padangų eksploatavimo laikas priklauso ir nuo kitų veiksnių – automobilio techninės būklės ir padangų eksploatavimo ypatumų.

Ratų balansavimas

Autoservisų tinklo „Melga“ atstovė Kotryna Sabauskienė teigia, kad ratų balansavimą rekomenduojama atlikti kiekvieną kartą keičiant padangas, nesvarbu ar padangos naujos, ar naudotos, ar padangos jau buvo užmontuotos ant ratlankių, ar ne. Tikslus ir kokybiškas ratų balansavimas užtikrina tolygų svorio paskirstymą kiekvienam automobilio ratui ir padangai, o tai padeda užtikrinti ne tik tolygų padangų dėvėjimąsi, bet ir automobilio stabilumą kelyje, mažesnę kitų automobilio mazgų (pavyzdžiui, važiuoklės) gedimų tikimybę.

Tvarkinga važiuoklė ir taisyklinga ratų geometrija

Ratų geometrija – tai vertikali ir horizontali ratų padėtis automobilio ašių atžvilgiu. Anot K. Sabauskienės, esant važiuoklės gedimams ir atidėliojant remontą, su laiku nusidėvėjusios važiuoklės dalys iškreipia ratų geometriją ir dėl to padangos pradeda dėvėtis netolygiai. Todėl labai svarbu periodiškai patikrinti važiuoklės būklę, pašalinti mažesnius gedimus, kad išvengtume ne tik greitesnio ir netolygaus padangų nusidėvėjimo, bet ir didesnių bei brangesnių važiuoklės gedimų.

Jeigu pastebimas pašalinis garsas, ūžesys, bildesys, sklindantis iš automobilio apačios, juntama vibracija esant didesniam greičiui ar dėl neaiškios priežasties padidėja kuro sąnaudos – tai yra požymiai, kad būtina patikrinti ir, tikėtina, atlikti važiuoklės remonto darbus.

Atlikus važiuoklės remonto darbus svarbu vėl atstatyti ratų geometriją – atlikti ratų suvedimą. Ratų suvedimą rekomenduojama atlikti ir po padangų keitimo.

„Melga“ atstovė pažymi, kad netvarkinga važiuoklė ir netaisyklinga ratų geometrija ne tik kenkia padangų būklei, bet ir saugumui - automobilis tampa sunkiau valdomas, nestabilus posūkiuose.

Tinkamas oro slėgis padangose ir važiavimo stilius

Pasak K. Sabauskienės, dar vienas svarbus veiksnys, padedantis užtikrinti ilgesnį padangų tarnavimo laiką – tai tinkamas oro slėgis padangose. Jeigu oro slėgis padangose per didelis, greičiau nusidėvi padangos protektoriaus vidurinė dalis, jeigu per mažas - labiau nusidėvi padangos protektoriaus kraštai.

Dėl netinkamo oro slėgio ne tik greičiau ir netolygiai dėvisi padangos, bet padidėja kuro sąnaudos, automobilis yra sunkiau valdomas, pailgėja stabdymo kelias ir padidėja eismo įvykio rizika, todėl svarbu periodiškai (bent kartą per mėnesį) patikrinti ir užtikrinti tinkamą oro slėgį padangose. Naujesniuose automobiliuose apie netinkamą slėgį padangose informuoja slėgio kontrolės sistema.

Informaciją, koks turi būti oro slėgis padangose rasite ant automobilio durelių statramsčio, kuro bako dangtelio.

Galiausiai, greitesnį padangų dėvėjimąsi sukelia ir agresyvesnis važiavimo stilius - staigus stabdymas, staigus pajudėjimas iš vietos, posūkių įveikimas dideliu greičiu ir didelis greitis turi įtakos greitesniam padangų dėvėjimuisi.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas