Dyzelinių ir benzininių automobilių draudimo dar teks palaukti: netikėti vokiečių veiksmai sukėlė tikrą chaosą Europoje

Lukas Snarskis

2023-03-03, 18:47

3 komentarai (-ų)

Automobilių rinka Europoje jau visai netrukus pasikeis visiškai. Europos Parlamento ir Europos Vadovų Tarybos (EVT) preliminariame susitarime numatoma, kad jau nuo 2035 metų bus uždrausta naujų automobilių gamyba su vidaus degimo varikliais gamyba.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Dyzelinių ir benzininių automobilių draudimo dar teks palaukti: netikėti vokiečių veiksmai sukėlė tikrą chaosą Europoje

Pastarasis pasiūlymas buvo pateiktas dar 2021 metų liepą, o visai neseniai įvyko balsavimas, kuris galutinai patvirtino planuojamus pakeitimus. Europos Parlamentas nusprendė, jog nuo 2035 metų bus uždrausta naujų benzininių ir dyzelinių automobilių prekyba. Tačiau galutinis sprendimas vis dar nepriimtas.

Europos Sąjunga atidėjo balsavimą dėl pastarojo draudimo, kai Vokietija pareiškė prieštaravimus, nerimaudama, kaip bloko ekologiški planai paveiks pramonę. Dar antradienį turėjęs įvykti galutinis balsavimas dėl įstatymo priėmimo buvo atidėtas iki šiandienos, penktadienio, tačiau susitarimo pasiekti nepavyko, todėl balsavimas buvo nukeltas.

Dar antradienį turėjęs įvykti balsavimas yra įprastinė procedūra, kuri dažniausiai būna tik formalumas. Tačiau būtent Vokietijos bei Italijos mintys apie susilaikymą arba įstatymo blokavimą. Vertėtų pastebėti, jog be kvalifikuotos daugumos tarp valstybių narių reglamentas negali tapti įstatymu.

Šis delsimas rodo susirūpinimą, kad Vokietija būtų susilaikiusi – toks žingsnis gali sužlugdyti bloko žaliuosius planus, teigia su šiuo klausimu susipažinę asmenys. Pranešama, jog Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen sekmadienį susitiks su Vokietijos kancleriu Olafu Scholzu. Nors oficialiai ir neskelbiama, tačiau šio susitikimo metu turėtų būti aptarta būtent šios savaitės tema.

Pastebima ir tai, jog Europos Komisijoje vyrauja nusivylimo nuotaikos, kurias sukėlė vokiečių veiksmai. Teigiama, jog dar praėjusių metų birželį buvo nutarta dėl bendros pozicijos, o dar spalį palaikė galutinė nutarimą. Tiesa, daugiausiai nerimo šiuo metu kelia net ne Vokietija, o Italija.

ES narės tikisi, jog vokiečiai galiausiai pritars numatytiems pakeitimams, tačiau tam prireiks pasiūlymų dėl išimčių, kurios leistų klimato požiūriu neutralius sintetinius degalus. Nepaisant to, Italijos pozicija yra ganėtinai kategoriška ir tai gali būti didžioji problema, kuri nulems šio įstatymo likimą.

3 komentarų

Belekas

Tai gal ir visus fabrikus uždarykite,nes jie dar labiau teršia orą nei automobiliai

H

Visi supranta kad nustojus gaminti benzininius automobilius Vokietija nebebus Europos didžioji pinigų donore

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas