Elektromobiliai atvėrė naujų galimybių: apžvalgininkai kalba apie perrašomas įsisenėjusias taisykles

Pranešimas spaudai

2024-03-28, 09:00

0 komentarų

„DataCenter“ duomenimis, pernai Lietuvoje kas antras parduotas naujas automobilis buvo SUV. Įvairių formų miesto visureigiai tapo ne tik praktiškiausios, bet ir geidžiamiausios transporto priemonės sinonimu.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Elektromobiliai atvėrė naujų galimybių: apžvalgininkai kalba apie perrašomas įsisenėjusias taisykles

Nenuostabu, kad ši mada kone iš karto atkeliavo į elektromobilių pasaulį, tačiau jame gamintojams vis dar yra daugybė neištyrinėtų teritorijų. Viena tokių – dideli šeimyniniai krosoveriai, tinkami tiek kasdienos maršrutams, tiek ilgoms išvykoms.

Atkreipė ekspertų dėmesį

Vidaus degimo varikliais varomų, didelių šeimų poreikius atliepiančių modelių yra ne vienas. Pasirinktinai 5 ar 7 sėdėjimo vietas kartu su solidžia doze komforto ir moderniomis saugos sistemomis gali užtikrinti tokie Lietuvoje parduodami SUV modeliai kaip „Peugeot 5008“, „Hyundai Santa Fe“, „Ford Explorer“, „Toyota Highlander“ ar „Kia Sorento“ ir t.t.

Tačiau, panūdus įsigyti tokį automobilį su elektrine pavara, pasiūla smarkiai susitraukia. Pasirinktinai didelę bagažo erdvę kelionėms ar septynias sėdimąsias vietas galima sukonfigūruoti tokiuose elektriniuose krosoveriuose kaip „Volvo EX90“, „Mercedes EQS SUV“ ar „Mercedes EQB“. Tikėtina, kad tokias galimybes suteiks ir netrukus debiutuosiantis „Range Rover“ elektromobilis. Tačiau visi jie yra „premium“ segmento modeliai, reikalaujantys itin plačiai atverti piniginę.

Todėl pro įdėmiai rinką stebinčių automobilių apžvalgininkų akis neprasprūdo pernai debiutavęs „Kia“ elektromobilis EV9. Ant jau pagarsėjusios tik elektromobiliams skirtos E-GMP platformos sukurtas dar vienas elektrinis korėjiečių gaminys perėmė visus 2022 metais Europos metų automobiliu pripažinto mažesniojo brolio EV6 pranašumus: nuo ypač greitą įkrovimą užtikrinančios 800 V įtampos elektros sistemos iki daugiau nei 500 km viena įkrova nuvažiuojamo atstumo ir plataus pagalbos vairuotojui sistemų paketo.

Be to, 5 metrų ilgio automobilis turi ir savo papildomų kozirių. Vienas jų – 3,1 metro ilgio atstumas tarp ašių. Jis kartu su elektromobiliams būdingomis plokščiomis grindimis leido inžinieriams sukurti erdvų saloną.

EV9 gali būti tiek šešiavietis, tiek septynvietis, o, priklausomai nuo sėdynių padėties, bagažinės tūris gali išaugti iki 2393 litrų. Palyginkime: vidaus degimo varikliu varomo „Kia Sorento“ bagažinė siekia iki 2011 litrų, o „Peugeot 5008“ – iki 2150 litrų.

Trina ribas

Akivaizdu, kad ankstesnę automobilių pramonės struktūrą norintys atliepti gamintojai pamažu elektriniais modeliais pildo tradicines nišas. Rinkoje yra tiek elektrinių miesto mažylių, tiek įvairaus dydžio SUV, tiek elektrinių klasikinių sedanų, kuriuos pristato tradicinių prekių ženklų atstovai: nuo „BMW i5“ iki „Mercedes-EQE“.

„Opel“, „Peugeot“ ir „Citroën“ trijulė siūlo elektrinius vienatūrius tiek darbui, tiek pramogoms, JAV kelius jau raižo elektriniai pikapai „Tesla Cybertruck“, o dabar atsiranda ir didesnėms šeimoms skirtų visiškai elektrinių modelių. Gamintojams elektrifikuojant kiekvieną asortimento segmentą, apžvalgininkai pastebi ryškėjančią įdomią naują tendenciją.

Vis dažniau pasigirsta nuomonių, kad elektromobiliai sėkmingai trina nusistovėjusias ribas tarp tradicinių vidutinės klasės automobilių gamintojų ir prašmatnesnių prekių ženklų atstovų. Gamintojai supranta, jog aukštesnė elektrinių transporto priemonių kaina neretai juos skatina įkelti koją į „premium“ modelių zoną. O čia tenka žaisti pagal atitinkamas taisykles: naudoti kokybiškesnes medžiagas, diegti moderniausias turimas sistemas ir pasiūlyti kažką daugiau, kad atkreiptų dėmesį tų vairuotojų, kurie be „Audi“, „Mercedes-Benz“ ir panašių markių daugiau nieko neregėjo.

Šį klausimą iškėlė vienas iš populiariojo portalo TopGear.com apžvalgininkų Ollie Kew.

„Pietų Korėjos gamintojo elektrinė revoliucija nėra atsitiktinumas. Jie kelia sąmyšį tarp didžiųjų Europos „premium“ žaidėjų, o dabar dar ir spaudžia konkurentus į kampą, pristatydami įperkamesnį elektrinį septynvietį. Tad kyla pagrįstas klausimas – net jeigu jums prie širdies prabangesnio prekių ženklo logotipas ant kėbulo, ar jums iš tiesų reikia būtent jo?“ – retoriškai klausė žurnalistas.

Jis bedė pirštu į EV9 modelio techninius duomenis ir įrangos sąrašą. O čia į akis krenta tokie skaičiai: 380 AG ir 700 Nm, kuriuos sukuria ant abiejų ašių sumontuoti atskiri jas varantys elektros motorai, 99,8 kWh talpos baterija ir daugiau nei 250 kW priimama įkrovos galia. Visa tai leidžia elektromobiliui viena įkrova nuvažiuoti 505 km ir vos per 15 min. itin spartaus įkrovimo stotelėje papildyti baterijos atsargas dar daugiau nei poros šimtų kilometrų kelionei.

Automobilių istorijos patikros platformos „carVertical“ komunikacijos vadovas Matas Buzelis taip pat atkreipia dėmesį, kad elektromobilių plėtra atveria vidutinės klasės automobilių gamintojams šansus žengti į „premium“ segmentą, nes daugeliu aspektų jiems atsiriša rankos.

„Kai mes kalbame apie prabangesnius automobilius, mes turime omenyje modelius su galingesniais varikliais, kas neatsiejama nuo elektromobilių. EV9 modelis turbūt ir gamintojams yra aukščiausia kartelė, kokią jie patys sau galėjo išsikelti, jis tiesiog visa savo esybe apie tai šaukia. Manau, kad ir kiti gamintojai bandys padaryti kažką panašaus. Tik laiko klausimas, kada ir kiti žaidėjai pradės eksperimentuoti ir pamatysime drąsesnių rezultatų“, – svarsto ekspertas.

Meta iššūkį

Dar vienas korėjiečių metamas iššūkis aukštesnės klasės žaidėjams – diegiamos technologijos, t. y. galimybė elektromobilį parkuoti iš jo išlipus, pusiau autonomiškas persirikiavimas tarp eismo juostų greitkelyje, skaitmeniniai veidrodėliai ir pan. Kad tvarumas apima daugiau nei vien tik nulinę emisiją, iliustruoja automobilyje panaudota gausybė perdirbtų ar tinkamų perdirbti medžiagų: nuo augalinės kilmės plastiko iki dažų be kenksmingų chemikalų.

„Ketvirtasis korėjiečių nulinės emisijos automobilis kol kas yra didžiausias ir prabangiausias. Jis perkelia „Kia“ į tokią rinkos teritoriją, į kurią ji anksčiau niekada nedrįso žengti“, – pastebėjo Mattas Saundersas iš Autocar.co.uk portalo.

„EV9 kampuotas dizainas ir aštrios kėbulo linijos atspindi kitų didelių aukščiausios klasės visureigių gamintojų tendencijas. Aštrios, tačiau gražios „Kia EV9“ briaunos lyg parodo, kokia galėtų būti elektrinė „Land Rover Defender 110“ versija“, – samprotavo svetainės msn.com autorius Marnusas Moolmanas.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Pranešimas spaudai

2024-04-19, 19:54

0 komentarų

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Šiuo metu už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, ar su neveikiančia gamintojo numatyta išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema eksploatavimą numatyta atsakomybė: asmenims – 100–300 eurų (už pakartotinį 300–500 eurų), juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – 300–500 eurų (už pakartotinį 600–900 eurų).

Abiem teikiamais projektais siūloma fiziniams asmenims nustatytą atsakomybę už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, papildyti švelnesne nuobaudos rūšimi – įspėjimu.

„Įspėjimu siekiama, kad asmuo daugiau nenusižengtų ir galėtų pasitaisyti. Jis skiriamas, kai asmuo nusižengia pirmą kartą, supranta savo nusižengimo esmę, gailisi dėl savo padaryto teisės pažeidimo arba yra kitokių jo kaltę švelninančių aplinkybių ir yra netikslinga taikyti griežtesnę poveikio priemonę“, − pažymi projekto iniciatorius, Seimo narys A. Stončaitis aiškinamajame rašte.

Pasak jo, dažnu atveju transporto priemonės vairuotojas nežino, kad galimai daro pažeidimą, nes jo vairuojamas automobilis neišmeta matomų dūmų, o automobilio davikliai nerodo galimo gedimo.

Alternatyvaus projekto rengėja, Seimo narė A. Gedvilienė, pristatydama iniciatyvą dėl įspėjimo įteisinimo, tikino, kad 48 valandos tikrai nėra patogus laikas žmogui susitvarkyti automobilį, užsiregistruoti ir atlikti techninę jo apžiūrą. „Mūsų misija šiandien sumažinti įtampas visuomenėje, kad nebūtų žmonės gąsdinami, kad nebijotų, kad jų automobilis bus konfiskuotas, nes niekada tokio dalyko ir nebuvo siūloma teisės aktuose“, − teigė politikė Seimo posėdyje.

Seimas nuo šių metų pradžios aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams yra suteikęs teisę stabdyti transporto priemones ir tikrinti jų į aplinką išmetamų teršalų atitiktį techniniams motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimams, taip pat panaikinti motorinių transporto priemonių ir priekabų, kurių į aplinką išmetami teršalai neatitinka techninių reikalavimų, privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą.

Pritarus projektams (Nr. XIVP-3626, Nr. XIVP-3628) po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti birželio 6 d.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas