Elektromobilių gerbėjai daužo galvą į sieną: europiečių planai uždrausti benzininius ir dyzelinius automobilius užstrigo nežinioje

Tomas Eidukevičius

2023-03-06, 14:01 (atnaujinta 2023-03-06, 21:45)

4 komentarai (-ų)

Europos Sąjungos planai uždrausti vidaus degimo varikliais aprūpintų automobilių prekybą jau nuo 2035 metų – užstrigo. Nors toks įstatymas turėjo būti patvirtintas, tačiau vokiečiai sukūrė tikrą dramą ir dabar tokių pakeitimų likimas išlieka nežinomas.

Prasidėjo mega „Aliexpress“ išpardavimai – sutaupykite net iki 70 proc.
Elektromobilių gerbėjai daužo galvą į sieną: europiečių planai uždrausti benzininius ir dyzelinius automobilius užstrigo nežinioje

Vokietijos kancleris Olafas Scholzas teigė, kad derybos su Europos Sąjunga, sprendžiant ginčą dėl planų uždrausti naujus automobilius su vidaus degimo varikliais bloke nuo 2035 m., buvo konstruktyvios. Sekmadienį jis susitiko su Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen, po to kai Vokietija pagrasino nepritarti įstatymo priėmimui.

Vokietijos transporto ministras Volkeris Wissingas teigė optimistiškai nusiteikęs, kad ginčas gali būti išspręstas, tačiau pridūrė, kad sprendimo artimiausiomis dienomis priimti nėra būtina.

„Mes einame teisingu keliu“, - pirmadienį sakė V.Wissingas.

Europos Sąjunga atidėjo balsavimą dėl naujų automobilių su vidaus degimo varikliais draudimo, kai Vokietija pareiškė prieštaravimus, nerimaudama, kaip bloko ekologiški planai paveiks pramonę. Antradienį, kovo 7 dieną, turėjęs įvykti galutinis balsavimas dėl įstatymo priėmimo buvo atidėtas neribotam laikui.

„Mes palaikome konstruktyvų dialogą“, – po susitikimo žurnalistams sakė Ursula von der Leyen. „Mes visapusiškai remiame technologinį atvirumą, tačiau tai turi atitikti mūsų klimato kaitos tikslus“.

Tokie balsavimai yra įprastinė procedūra, kuri dažniausiai būna tik formalumas. Tačiau būtent Vokietijos bei Italijos mintys apie susilaikymą arba įstatymo blokavimą. Vertėtų pastebėti, jog be kvalifikuotos daugumos tarp valstybių narių reglamentas negali tapti įstatymu.

Pastebima ir tai, jog Europos Komisijoje vyrauja nusivylimo nuotaikos, kurias sukėlė vokiečių veiksmai. Teigiama, jog dar praėjusių metų birželį buvo nutarta dėl bendros pozicijos, o dar spalį palaikė galutinė nutarimą. Tiesa, daugiausiai nerimo šiuo metu kelia net ne Vokietija, o Italija.

4 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas