Elektromobilių populiarumo augimas įgauna vis didesnį pagreitį – naujos kartos transportas, reikalaujantis ir naujų paslaugų

Pranešimas spaudai

2024-02-29, 07:45

0 komentarų

Lietuvoje sparčiai augant elektromobilių skaičiui, keičiasi ir vairuotojų automobiliams keliami lūkesčiai bei keičiasi jų poreikiai. Pastaruoju metu kaip bene reikalingiausi įvardijami viešo ir privataus įkrovos sprendimai, tačiau vartotojų lūkesčiai auga ir kitose srityse.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Elektromobilių populiarumo augimas įgauna vis didesnį pagreitį – naujos kartos transportas, reikalaujantis ir naujų paslaugų

Žmones vis labiau domina diagnostikos paslaugos, stotelių apsauga, tinklo apkrovos valdymas ir patikimi nauji informacijos šaltiniai.

Keičiasi ne tik technologijos, bet ir vartotojų įpročiai

„Enefit“ privačių klientų segmento vadovas Julius Areška pastebi, kad greta technologijų permainų transporto sektoriuje, vyksta ir ne mažiau svarbūs vartotojų elgsenos pokyčiai. Bene svarbiausias iš jų – žmonės pradeda mažiau vertinti nuosavybę ir dažniau renkasi nuomą. Pasak pašnekovo, į tai reaguodamos įmonės pradeda siūlyti tokias novatoriškas paslaugas, kaip įkrovimo stotelių nuoma.

„Žmonės linkę elgtis pragmatiškai – jei automobilį tik nuomojasi, nenori pirkti ir jokios papildomos įrangos. Bet populiarėjant elektrifikuotam transportui, vartotojai vis dažniau susiduria su dilema: jei nori naudotis elektromobiliu, reikia ir patogaus įkrovimo sprendimo namams. Tuomet praverčia lankstumu pasižyminti nuomos paslauga, kadangi stotelę galima nuomotis, pavyzdžiui, vos trims mėnesiams. Be to, taip netgi galima suteikti pridėtinę vertę vasarą nuomojamam būstui“, – sako „Enefit“ atstovas.

Nuoma taip pat palengvina stotelių keitimą tobulėjant technologijoms. J. Areška pastebi, kad įkrovimo stotelių keitimas naujesnėmis gali tapti itin aktualus populiarėjant elektromobiliuose diegiamoms energijos grąžinimo į tinklą technologijoms. Turint reikiamą įrangą šios sistemos jau dabar leidžia elektromobilio baterijoje sukauptą energiją panaudoti namų ūkio reikmėms (angl. Vehicle-to-home, V2H) ar netgi grąžinti ją tiesiai į tinklą (angl. Vehicle-to-grid, V2G).

„Kol kas praktikoje šios technologijos taikomos retai, bet manau, kad ateityje tokie sprendimai padės energija aprūpinti nuošalesnes vietas ir palengvins tinklo apkrovos balansavimą. Vartotojams tai bus dvigubai naudinga, nes dieną įkrovus bateriją pigesne energija, vakare ją bus galima parduoti brangiau“, – komentuoja ekspertas.

Vien stotelės neužteks – įkrovimą reikia valdyti

Itin sparčiai populiarėjanti paslauga elektromobilių savininkų gretose – išmanusis įkrovimas. Pasak nepriklausomo elektromobilių eksperto Tado Ratkevičiaus, tam netgi nebūtina brangiausia įkrovimo stotelė. Užtenka elektros tiekėjo suteikiamos programėlės ir elektromobilio, kurio programinė įranga galėtų su ja „bendrauti“.

„Gali nutikti taip, kad elektra, pavyzdžiui, tarp pirmos ir antros valandos nakties kainuos vos keletą centų. Tą valandą mano elektromobilio baterija įkraunama maksimalia 11 ar 22 kW galia. Po to krovimas stabdomas ir pratęsiamas, tarkime, nuo ketvirtos iki penktos. Kiekvienas toks įkrovimas taikant valandinį tarifą leidžia sutaupyti ne vieną dešimtį eurų“, – kalba elektromobilių entuziastas.

Pasak J. Areškos, įsirengus stotelę gali prireikti ir jos naudojimą palengvinančių paslaugų. Viena iš populiariausių – lankstus tinklo apkrovos valdymas. „Enefit“ tam prijungia specialių modulį, kurio užduotis – stebėti namo elektros energijos suvartojimą realiu laiku ir nukreipti visą nepanaudotą energiją į elektromobilio kroviklį.

„Lakstus apkrovimo valdymas daugeliu atvejų ne tik leidžia išvengti pastato įvado galios didinimo, bet ir užtikrina maksimaliai saugų bei greitą elektromobilio įkrovimą. Jei kyla abejonių, kad elektros energijos suvartojimas yra artimas tinklo sujungimo ribai, rekomenduojame rinktis lanksčią apkrovos ribą. Tuomet nekils pavojaus, kad dėl pradėjus krauti elektromobilį perkrovos perdegs saugikliai ir visame name dings elektra“, – kalba ekspertas.

Jei stotelė įrengiama bendroje stovėjimo aikštelėje arba požeminiame garaže, J. Areška taip pat rekomenduoja apsvarstyti galimybę įdiegti autorizavimo sprendimą. Pavyzdžiui, prieiga prie įkrovimo gali būti apribota pasirinkus įkroviklį su RFID moduliu. Tuomet stotelę galima nustatyti taip, kad įkrovimas būtų pradedamas tik naudojant pasirinktą kortelę. Anot „Enefit“ atstovo, taip galima užtikrinti, kad niekas nepasinaudotų krovikliu be savininko žinios.

Elektromobilių pirkėjai ir savininkai ieško informacijos

Naujos kartos elektrifikuotas transportas reikalauja ir labai specifinių paslaugų, pavyzdžiui baterijos patikros. „Elektromobilio specifiką galima pajusti jau jį perkant. Jeigu renkantis vidaus degimo varikliu varomą automobilį, niekas nežiūrėjo, kokia yra jo degalų bako būklė, tai naudoto elektromobilio bateriją tikrinti yra būtina. Į tai būtina atkreipti dėmesį, nes elektromobilio baterijos kaina gali sudaryti iki pusės automobilio kainos“, – komentuoja elektromobilių žinovas.

T. Ratkevičius taip pat pastebi, kad su pokyčiais dažnu atveju nespėja ir įprasti automobilių skelbimų portalai bei siūlo išbandyti specializuotas interneto svetaines, kuriose talpinami tik elektromobilių skelbimai bei pateikiama edukacinio pobūdžio informacija, pavyzdžiui – „Bestev4me.eu“.

„Įprasti skelbimų portalai pateikia labai ribotus elektromobilių duomenis, kurie netgi gali būti klaidinantys. Tuo metu specializuota internetinė platforma yra pritaikyta būtent elektromobiliams. Čia pirkėjai gali sužinoti, kiek elektromobilis nuvažiuoja žiemą ar vasarą, kiek automagistralėje arba mieste. Taip pat rasti išsamią informaciją apie baterijos įkrovimą ir išsiaiškinti, kiek truks energijos atsargų papildymas norint nuvažiuoti 100 km“, – komentuoja pašnekovas.

Įsigijus naują ar naudotą elektromobilį kitas aktualus klausimas vartotojams, anot T. Ratkevičiaus, yra įkrovimo infrastruktūros pasiekiamumas. Planuodami keliones, elektromobilių vairuotojai įprastai pasidomi, kur pakeliui bus įkrovimo vietos. Tam dažnai naudojamos tokios programėlės, kaip „PlugShare“, „ChargeHub“ ar „ChargePoint“. Keliones palengvina ir maršrutus automatiškai planuojanti pačių elektromobilių gamintojų diegiama programinė įranga.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Pranešimas spaudai

2024-04-19, 19:54

0 komentarų

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Seimas svarstys pakeitimus, kurie patiks senų automobilių vairuotojams: už šį pažeidimą gali pavykti išsisukti su įspėjimu, sužinokite, kas svarstoma

Seimas pradėjo svarstyti du Administracinių nusižengimų kodekso keitimo projektus, kuriais siekiama švelninti administracinę atsakomybę už automobilių keliamą taršą keliuose. Projektus parlamento posėdyje pristatė Seimo nariai Algirdas Stončaitis ir Aistė Gedvilienė.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje

Šiuo metu už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, ar su neveikiančia gamintojo numatyta išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema eksploatavimą numatyta atsakomybė: asmenims – 100–300 eurų (už pakartotinį 300–500 eurų), juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – 300–500 eurų (už pakartotinį 600–900 eurų).

Abiem teikiamais projektais siūloma fiziniams asmenims nustatytą atsakomybę už transporto priemonių, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, papildyti švelnesne nuobaudos rūšimi – įspėjimu.

„Įspėjimu siekiama, kad asmuo daugiau nenusižengtų ir galėtų pasitaisyti. Jis skiriamas, kai asmuo nusižengia pirmą kartą, supranta savo nusižengimo esmę, gailisi dėl savo padaryto teisės pažeidimo arba yra kitokių jo kaltę švelninančių aplinkybių ir yra netikslinga taikyti griežtesnę poveikio priemonę“, − pažymi projekto iniciatorius, Seimo narys A. Stončaitis aiškinamajame rašte.

Pasak jo, dažnu atveju transporto priemonės vairuotojas nežino, kad galimai daro pažeidimą, nes jo vairuojamas automobilis neišmeta matomų dūmų, o automobilio davikliai nerodo galimo gedimo.

Alternatyvaus projekto rengėja, Seimo narė A. Gedvilienė, pristatydama iniciatyvą dėl įspėjimo įteisinimo, tikino, kad 48 valandos tikrai nėra patogus laikas žmogui susitvarkyti automobilį, užsiregistruoti ir atlikti techninę jo apžiūrą. „Mūsų misija šiandien sumažinti įtampas visuomenėje, kad nebūtų žmonės gąsdinami, kad nebijotų, kad jų automobilis bus konfiskuotas, nes niekada tokio dalyko ir nebuvo siūloma teisės aktuose“, − teigė politikė Seimo posėdyje.

Seimas nuo šių metų pradžios aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnams yra suteikęs teisę stabdyti transporto priemones ir tikrinti jų į aplinką išmetamų teršalų atitiktį techniniams motorinių transporto priemonių ir jų priekabų reikalavimams, taip pat panaikinti motorinių transporto priemonių ir priekabų, kurių į aplinką išmetami teršalai neatitinka techninių reikalavimų, privalomosios techninės apžiūros dokumentų galiojimą.

Pritarus projektams (Nr. XIVP-3626, Nr. XIVP-3628) po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Teisės ir teisėtvarkos komitete. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti birželio 6 d.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas