Europoje įkalta paskutinė vinis į vidaus degimo variklių karstą? Pritarta naujiems standartams, kurie sukels papildomą galvos skausmą ne tik gamintojams, bet ir vairuotojams

Europos Komisija jau kuris laikas planavo pristatyti griežtesnį transporto ekologijos standartą „Euro 7“, kuris bus taikomas visiems benzininiams ir dyzeliniams automobiliams, furgonams, sunkvežimiams bei autobusams.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Europoje įkalta paskutinė vinis į vidaus degimo variklių karstą? Pritarta naujiems standartams, kurie sukels papildomą galvos skausmą ne tik gamintojams, bet ir vairuotojams

Praėjusį trečiadienį europarlamentarai balsavo už naujus „Euro 7“ taršos standartus lengvosioms mašinoms, furgonams, autobusams ir vilkikams.

Su ES Taryba jau suderintiems naujiesiems taršos standartams pritarė 297 EP nariai, 190 nepritarė, o 37 susilaikė. Lengviesiems automobiliams ir furgonams išlaikomi šiuo metu jau galiojantys „Euro 6“ taršos standartai, o vilkikams ir autobusams įvedami griežtesni „Euro 7“ taršos ribojimo reikalavimai.

Kartu pirmą kartą istorijoje nustatomi apribojimai padangų ir stabdžių nusidėvėjimo sukeliamai taršai bei elektromobilių ir hibridinių transporto priemonių baterijų ilgaamžiškumo reikalavimai.

Papildomai kiekvienas automobilis turės turėti aplinkosauginį pasą, kuriame būtų atspindėtos transporto priemonės degalų sąnaudos, išmetamų teršalų kiekis, trauko baterijų būklė ir panaši informacija.

„Pavyko surasti pusiausvyrą tarp aplinkosaugos tikslų ir gyvybiškai svarbių gamintojų interesų. Norime užtikrinti naujų mažesnių automobilių su vidaus degimo varikliais įperkamumą klientams ir kartu suteikti galimybę automobilių pramonei pasiruošti laukiamai sektoriaus pertvarkai. ES taip pat ribos stabdžių ir padangų taršą ir užtikrins didesnį akumuliatoriaus patvarumą“, - teigė EP pranešėjas Alexandras Vondra.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

5 komentarų

Elektra

Kad su ta elektra vienos bedos, niekur nenuvaziuosi. Kadangi ES valdo komunistai, tai ir iseina kvailos direktyvos.

Gintaras

Jau Vokietija atšaukia savo nutarimą uždrausti vidaus degimo variklius iki 2035 m.,gal Europos parlamentui nereikia skubėti,kad vėliau ne tektų keisti savo priimtus nutarimus.

Rimas

O kaip balsavo Lietuvos deleguoti europarlamentarai ??? Jie matyt diskutavo su rinkejais? Matyt buvau isvykes, gal kam teko girdeti ta diskusija ir zinote, kaip balsavo mūsų išrinktieji?

John

Jo, buvo atėję- klausė Rimo - sako pasitarti reikia. Nu kad nerado tai ką darysi.

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas