Europoje ir toliau auga elektromobilių populiarumas: nepaisant neigiamų veiksmų, pardavimai auga, o amerikiečių bendrovė išlaikė lyderės poziciją

Tomas Eidukevičius

2024-04-09, 14:55

0 komentarų

Automobilių rinka kinta ir šiai dienai daugybės dėmesio susilaukia elektromobiliai. Elektriniais varikliais aprūpintos transporto priemonės tampa daugelio gamintojų prioritetu, o ir vairuotojų susidomėjimas tokiais automobiliais nuolat auga.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Europoje ir toliau auga elektromobilių populiarumas: nepaisant neigiamų veiksmų, pardavimai auga, o amerikiečių bendrovė išlaikė lyderės poziciją

Jau kuris laikas kalbama, kad elektromobilių paklausa mažėja. Tačiau Europoje šios transporto priemonės vis dar populiarėja, o bendras jų pardavimų skaičius, nepaisant sumažėjusių paskatų, ir toliau auga. Dabar pasirodė ir naujausia pardavimų statistika.

Šių metų vasario mėnesį iš tinklo įkraunamų elektromobilių pardavimai per metus padidėjo 10 proc., o tai atitinka bendrą rinkos augimą. Įkraunamieji elektromobiliai užėmė 20 proc. visos Europos automobilių rinkos. Nepaisant nedidelio sulėtėjimo, elektromobilių segmentas Europoje vis dar auga.

Visiškai elektra varomi automobiliai tebėra daug populiaresni ir užima 13 proc. rinkos, o įkraunami hibridiniai automobiliai – 7 proc. Vasario mėnesį Europoje užregistruota maždaug 202 500 naujų iš tinklo įkraunamų elektromobilių. Iki šiol per metus jų buvo įregistruota daugiau nei 400 tūkst., o tai vėlgi sudaro solidžią 20 proc. visos rinkos.

Nesikeičia ir Europos elektromobilių rinkos lyderis. „Tesla“ dominavimas regione išlieka neginčijamas. Vasario mėnesį buvo užregistruota beveik 20 tūkst. naujų „Tesla Model Y“, o „Model 3“ užėmė antrąją vietą su daugiau nei 8 tūkst. parduotų vienetų.

Įdomu tai, kad, nepaisant didelio susidomėjimo, „Volkswagen“ modeliai ID.3 ir ID.4 nepateko į vasario mėnesio dešimtuką, užimdami atitinkamai 19-ąją ir 20-ąją vietas. Tarp populiariausių elektromobilių rasime tokius modelius kaip „Peugeot e-208“, „Volvo XC40“ ir sparčiai populiarėjantį „MG 4“.

Kalbant apie prekės ženklus, „Tesla“ išlieka neabejotina rinkos lyderė, šiek tiek aplenkusi BMW ir „Mercedes-Benz“. Kalbant apie automobilių grupes, „Volkswagen Group“ išlaiko lyderio pozicijas ir užima 19,5 proc., o „Stellantis“ atitenka - 12,2 proc. rinkos.

0 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Populiarios naujienos

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas