Transportas

Kai kuriems vilniečiams gali tekti gerokai paploninti piniginę: baudos išaugo beveik tris kartus, tačiau tai dar ne viskas

Kovą sukanka metai, kai Vilniuje imtos taikyti sugriežtintos priemonės kelių eismo taisykles pažeidžiantiems, o teisę nutempti automobilius įgijo ir savivaldybės pareigūnai, ne vien policija.

Kai kuriems vilniečiams gali tekti gerokai paploninti piniginę: baudos išaugo beveik tris kartus, tačiau tai dar ne viskas

Kovą sukanka metai, kai Vilniuje imtos taikyti sugriežtintos priemonės kelių eismo taisykles pažeidžiantiems, o teisę nutempti automobilius įgijo ir savivaldybės pareigūnai, ne vien policija.

Per mėnesį Vilniuje vien viešosios tvarkos pareigūnai nustatydavo apie 2000 KET pažeidimų, kurių dalis buvo itin šiurkštūs, kėlė grėsmę kitiems, sudarydavo kliūtis, pavojingas eismo situacijas, trukdydavo atlikti darbus, judėti po Vilnių darniai ir sklandžiai. Per metus nutempta 2710 tokių pažeidėjų automobilių.

Išvežami tik tie automobiliai, kurie pastatomi draudžiamoje vietoje ir kelia grėsmę kitų eismo dalyvių saugumui (užstoja matomumą), pažeidžia kitų eismo dalyvių judėjimo galimybę (važiuoti dviračių taku, eiti šaligatviu), trukdo privažiuoti avarinėms tarnyboms, trukdo šiukšliavežėms privažiuoti prie atliekų konteinerių. Statistika rodo, kad priverstinis automobilių nutempimas vairuotojų įpročius pakeitė kur kas ženkliau, nei geranoriški prašymai, įspėjimai ir paprastos baudos – visa tai daugeliui nesukeldavo realių nepatogumų. Būtinybė ieškoti savo automobilio specialioje aikštelėje pažeidėjų skaičių sumažino.

„Aliexpress“ nuolaidos iki 70 proc.
Nepraleiskite progos – spauskite čia ir dabar.

Nuo kovo 4 dienos Vilniuje priverstinis transporto priemonės nuvežimas iš vietų, kuriose draudžiama stovėti ar sustoti, kainuos 100 Eur (buvo 36,30 Eur), o automobilio saugojimo paros kaina aikštelėje mažėja nuo 8,47 Eur iki 2,73 Eur.

Pažeidėjai nutemptas mašinas atsiima iš stovėjimo aikštelės Eišiškių pl. 127. Trumpuoju numeriu 19988 teikiama informacija ir apie tai, kiek KET pažeidėjui reiks susimokėti už automobilio nutempimą ir laikymą aikštelėje.

Kodėl kinta įkainis

Prieš metus automobilio nuvežimo paslaugos teikėjas vieneriems metams buvo išrinktas viešojo konkurso būdu, pagal žemiausią pasiūlytą kainą. Per tą laiką, kaip rodo rinkos konsultacijos ir apklausos, sąnaudos išaugo, pasiūlytos kainos neužteko padengti paslaugos sąnaudas, tad įkainius tenka koreguoti.

Savivaldybė šiuo metu organizuoja naujo viešojo pirkimo procedūras ir, atrinkusi laimėtoją, sudarys naują sutartį trejiems metams su mažiausią paslaugų kainą pasiūliusiu tiekėju. O kol kas, pereinamuoju dviejų mėnesių laikotarpiu, kad tvarka gatvėse būtų prižiūrima ir nenutrūktų, savivaldybė sudarė sutartį su paslaugos tiekėju dėl 100 Eur įkainio, kuris preliminariai galios iki balandžio mėnesio vidurio.

Apie pastebėtą parkavimo pažeidimą pranešti viešosios tvarkos skyriaus budėtojų telefonu 8 5 219 7948.

Laimėkite 60 eurų vertės pelę, prisijungę prie mūsų „YouTube“ kanalo!

Žiūrėkite mūsų naujausią vaizdo įrašą, sužinokite ką reikia daryti ir laimėkite pelę! Daugiau informacijos rasite paspaudę žemiau esančią nuorodą.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

Rekomenduojame peržiūrėti

0 komentarų

Prašome gerbti kitus komentatorius, o platesnes komentavimo taisykles rasite paspaudę čia. Gerų diskusijų!

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas