Lietuviai ir vėl priversti griebtis už galvų: fiksuojamas degalų kainų augimas, tačiau yra ir viena gera naujiena

Per savaitę vidutinės degalų kainos Lietuvoje vėl padidėjo: benzinas pabrango 1,5 proc., dyzelinas – 1,4 procento. Euro zonos valstybėse degalų vidutinės kainos praėjusią savaitę taip pat didėjo – tiek benzino, tiek ir dyzelino vidutinė kaina pakilo apie 1 procentą. Mūsų šalyje vidutinė benzino kaina išlieka mažiausia tarp Baltijos šalių, o dyzelinas pigesnis Estijoje.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Lietuviai ir vėl priversti griebtis už galvų: fiksuojamas degalų kainų augimas, tačiau yra ir viena gera naujiena

Vasario 19-ąją dyzelinas Lietuvoje vidutiniškai kainavo 1,638 Eur/l, o vidutinė benzino kaina siekė 1,501 Eur/l. Benzino vidutinė kaina praėjusią savaitę padidėjo 1,5 proc., o dyzelino – 1,4 procento. Benzinas mūsų šalyje brangsta jau penktą savaitę iš eilės, o dyzelino vidutinė kaina didėjo jau septintą savaitę.

Benzino vidutinės kainos visose lyginamose Baltijos šalyse ir kaimynėse valstybėse didėjo 0,3–1,5 proc., išskyrus Estiją, kur vidutinė kaina sumažėjo 2,2 procento. Benzino vidutinė kaina Lenkijoje siekia 1,508 Eur/l ir yra 0,007 Eur/l didesnė nei mūsų šalyje. Palyginimui, Estijoje ir Latvijoje benzino vidutinės kainos atitinkamai yra 1,613 Eur/l ir 1,669 Eur/l.

Dyzelino vidutinės kainos visose lyginamose valstybėse didėjo 1,4 proc., išskyrus Estiją ir Vokietiją, kur vidutinės kainos sumažėjo atitinkamai 1 proc. ir 0,2 procento. Estijoje ir Latvijoje vidutinė dyzelino kaina šiuo metu yra atitinkamai 1,611 Eur/l ir 1,697 Eur/l. Estijoje dyzelinas pirmą kartą nuo 2022 m. vidurio kainuoja mažiau negu Lietuvoje (skirtumas – 0,027 Eur/l). Latvijoje pastarąjį kartą dyzelino vidutinė kaina buvo mažesnė negu Lietuvoje 2022 m. pabaigoje.

Vidutinės benzino kainos šiuo metu tik Lietuvoje ir Estijoje yra atitinkamai 1,3 proc. ir 6,6 proc. mažesnės nei buvo prieš metus. Kitose trijose valstybėse vidutinės benzino kainos yra 0,7– 6 proc. didesnės.

Dyzelino vidutinės kainos per pastaruosius 12 mėn. visose lyginamose valstybėse padidėjo 0,4–1,2 proc., išskyrus Estiją, kur vidutinė kaina sumažėjo 5,1 procento.

Primename, kad per 2024 m. sausio mėn. benzino didmeninės kainos padidėjo 0,05 Eur/l, dyzelino – padidėjo 0,12 Eur/l. Vasario 1–21 d. degalų didmeninės kainos taip pat didėjo – benzinas pabrango 0,03 Eur/l, o dyzelino kaina padidėjo 0,02 Eur/l/.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

6 komentarų

Elektra

Elektromobiliams nesvarbu , ima kura iš oro ir kasmet vis pigyn saulės ir vėjo ir vargo nemato dėl arabų juodojo aukso

Elektros nutraukėjas

Iš kurio galo pigyn?🤔 Mačiau kaip jūs vargo nematote iš Vilniaus į Palangą važiuojant....🤣🤣🤣

Kostas

Ką čia nesąmones rašinėjat,kaip savaitgalį pradėjo kuras pigti jūs rašote,kad brangsta aūūū!

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas