Lietuviai už degalus moka mažiausiai Baltijos šalyse ir Euro zonos valstybėse, kainų skirtumas nustebins net ir visko mačiusius

Per savaitę vidutinė benzino kaina Lietuvoje didėjo nežymiai – 0,05 proc., o dyzelino kaina 0,9 proc. sumažėjo. Euro zonos valstybėse benzino vidutinės kainos praėjusią savaitę taip pat didėjo – jos kilo 0,2 proc., o dyzelino kainos 0,7 proc. sumažėjo. Mūsų šalyje degalai vėl yra pigiausi Baltijos šalyse.

Gaukite ‎100€ kuponų rinkinį ir 30% nuolaidą pirmam apsipirkimui „Temu“ parduotuvėje
Lietuviai už degalus moka mažiausiai Baltijos šalyse ir Euro zonos valstybėse, kainų skirtumas nustebins net ir visko mačiusius

Palyginti su Euro zonos valstybių degalų kainų vidurkiais, Lietuvoje benzino vidutinė kaina yra 16,5 proc. mažesnė, dyzelino – 6,6 proc. mažesnė. Kovo 4-ąją dyzelinas Lietuvoje vidutiniškai kainavo 1,61 Eur/l, vidutinė benzino kaina siekė 1,49 Eur/l.

Benzino vidutinės kainos visose lyginamose Baltijos šalyse ir kaimynėse valstybėse per savaitę didėjo 0,05–2,3 proc., išskyrus Lenkiją, kur vidutinė kaina sumažėjo 0,6 procento. Benzino vidutinė kaina Lenkijoje siekia 1,50 Eur/l ir yra 0,007 Eur/l didesnė nei mūsų šalyje. Estijoje ir Latvijoje benzino vidutinės kainos atitinkamai yra 1,72 Eur/l ir 1,69 Eur/l.

Dyzelino vidutinės kainos visose lyginamose valstybėse mažėjo 0,06–0,9 proc., išskyrus Latviją, kur vidutinė kaina padidėjo 2,1 procento. Estijoje ir Latvijoje vidutinė dyzelino kaina šiuo metu yra atitinkamai 1,61 Eur/l ir 1,71 Eur/l.

Vidutinės benzino kainos šiuo metu Lietuvoje, Estijoje ir Vokietijoje yra 0,2–2,3 proc. mažesnės nei buvo prieš metus. Latvijoje ir Lenkijoje vidutinės kainos yra atitinkamai 3,8 proc. ir 5,1 proc. didesnės.

Dyzelino vidutinės kainos per pastaruosius 12 mėn. visose lyginamose valstybėse padidėjo 0,9–5,5 proc., išskyrus Estiją ir Vokietiją, kur vidutinės kainos sumažėjo atitinkamai 5 proc. ir 1,2 procento.

Per kovo pirmąsias šešias dienas benzino didmeninė kaina padidėjo 0,001 Eur/l, o dyzelino kaina sumažėjo 0,046 Eur/l.

Primename, kad per 2024 m. sausio mėnesį benzino didmeninės kainos padidėjo 0,05 Eur/l, dyzelino – padidėjo 0,12 Eur/l. Vasario mėnesį degalų didmeninės kainos taip pat didėjo – benzinas pabrango 0,03 Eur/l, o dyzelinas atpigo 0,01 Eur/l/.

Tai yra pranešimas spaudai, o jo turinys nebūtinai atitinka redakcijos nuomonę, požiūrį ar įsitikinimus. Už pranešimo turinį mūsų portalo administracija neatsako.

1 komentarų

Rašyti komentarą

Prašome gerbti kitus komentatorius. Gerų diskusijų! Apsauga nuo robotų rūpinasi reCAPTCHA ir yra taikoma „Google“ privatumo politika ir naudojimosi sąlygos.

Taip pat skaitykite

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas